Dodany: 28.06.2007 22:44|Autor: Paulik

Po tę książkę warto sięgnąć!!!

Grażyna Bąkiewicz - autorka tak trafnie opisująca dramaty i rozterki młodych ludzi w wieku lat -nastu i nie tylko.

Malina - główna bohaterka powieści, przeciętna nastolatka powoli wchodząca w "pokręcony" świat dorosłych, w obliczu którego pozbywa się wszelkich złudzeń co do natury ludzkiej i świata. Rodzina Maliny: matka - "rozfruwana" dziennikarka wciąż szukająca swego miejsca na świecie, babka - zgorzkniała starsza pani zamknięta w świecie telewizji, zmęczona życiem oraz ojciec - którego tak naprawdę nie ma, bo dawno zostawił rodzinę. Relacje między nimi nie są zbyt dobre, bo przepełnione wzajemnym żalem o sprawy ciągnące się od lat, pełne niedomówień i nieporozumień.

Bąkiewicz w swej książce nie boi się w jak najbardziej dosadny sposób przedstawić problemów ludzi XXI w., czasów znieczulicy społecznej, biernego obserwowania przemocy, całkowitego "odczłowieczenia". Bohaterowie powieści żyją naprawdę: dokonują trudnych wyborów życiowych, ulegają swoim słabościom, ranią, nienawidzą, kochają. Ich świat to prawdziwy świat, a nie słodka, beztroska kraina "mlekiem i miodem płynąca".

Książka dla tych dużych i tych mniejszych, każdy znajdzie coś dla siebie. Gorąco polecam!!!