Dodany: 16.01.2012 16:46|Autor: Snookerka

Książka: Skrzywdzona
Glass Cathy

Ta historia nie powinna się wydarzyć

Przeczytałam tę książkę jednym tchem, praktycznie nie mogłam się oderwać. Właściwie zasługuje ona na 6, ale... No właśnie, pojawia się "ale". Jest świetna, ale lepiej by było, gdyby jej nie było... Opowiada ona bowiem autentyczną historię.

Autorka od wielu lat zajmuje się opieką zastępczą. Trafiają do niej dzieci, które z różnych powodów zostały odebrane biologicznym rodzicom. W domu Cathy uczą się życia w normalnej rodzinie.

Tym razem Cathy podjęła się opieki nad ośmioletnią Jodie. Dziewczynka wydawała się "podejrzana", ponieważ w ciągu czterech tygodni przeszła przez pięć rodzin zastępczych. Cathy zdecydowała się podjąć ogromny wysiłek, aby jej pomóc. Wiązały się z tym nieprzespane noce, nerwy, poczucie bezradności, brak czasu dla siebie i pozostałych członków rodziny... a efektów długo nie było. A kiedy w końcu się pojawiły, okazały się straszne. Jodie zaczęła ujawniać przerażające fakty ze swojej przeszłości...

Ta książka powaliła mnie na kolana. Przeraził mnie ogrom cierpienia i okrucieństwo, jakie dotknęło dziewczynkę ze strony najbliższych. Zirytowała mnie powolność, nieudolność i bezradność policji, opieki społecznej i tych, których zadaniem jest pomagać i starać się zapobiec takim sytuacjom. Denerwowało niezrozumiałe milczenie i obojętność ludzi, którzy otrzymywali sygnały, że dzieje się coś złego.

Ta historia nie powinna się wydarzyć. Niestety, miała miejsce. Z pewnością nie jest to jedyny i wyjątkowy przypadek. Takich historii, nieopisanych, jest wiele. Warto więc przeczytać tę książkę. Może dzięki temu staniemy się bardziej wrażliwi na krzywdę innych? Może będziemy wiedzieli, jak zareagować?

Wyświetleń: 1935