Dodany: 13.10.2004 08:07|Autor:

Książka: Zabójczy pocałunek
Kellerman Faye
Notę wprowadził(a): marzenia

Spokój domu porucznika Petera Deckera niweczy niespodziewanie wiadomość o brutalnym zabójstwie dokonanym w odległości pięciu i pół tysiąca kilometrów od Los Angeles. Błagalny telefon przybranego brata, rabina Jonathana, wysyła porucznika wraz z żoną Riną na wschód, do Nowego Jorku. Zamordowany został szwagier Jonathana, chasyd Ephraim, którego nagie ciało znaleziono w obskurnym pokoju hotelowym na Manhattanie. W dodatku zniknęła piętnastoletnia bratanica zabitego - być może ostatnia osoba, która widziała go żywego. Rodzina szaleńczo się niepokoi o los dziewczynki.

Szokująca zbrodnia kieruje porucznika na ulice miasta, którymi nie chodził od dziesięciu lat, do obcego środowiska, w którym nie posiada informatorów i sojuszników. Godziny desperackich poszukiwań nie przynoszą efektów, więc Decker zaczyna szukać pomocy u sławnego przestępcy, który uważa ludzkie życie za coś równie nietrwałego jak bańka mydlana.

Opętany misją odszukania małej Shayndy, porucznik trafia w skomplikowany labirynt kłamstw i wymówek, występków i złowrogich sekretów, w wyniku których brat staje przeciw bratu. Niebawem przestaje wierzyć w siebie, walcząc z niewyobrażalnym złem, które zagraża wszystkiemu, co Decker uważa za drogie: łącznie z jego ukochaną żoną.

W Zabójczym pocałunku" Faye Kellerman raz jeszcze podejmuje temat mrocznych ludzkich instynktów i nieprzemijającej miłości, które prowadzą ludzkie istoty do aktów dzikiej przemocy, lecz także niezwykłego poświęcenia.

[Zysk i S-ka, 2003]