Dodany: 26.11.2011 10:44|Autor:

Książka: Dziedzictwo: Tom 1
Paolini Christopher
Notę wprowadził(a): Argo1991

Jeszcze niedawno Eragon Cieniobójca, Smoczy Jeździec, był zaledwie biednym wieśniakiem, a jego smoczyca Saphira jedynie błękitnym kamieniem w lesie. Teraz to od nich zależy los całej cywilizacji.

Długie miesiące nauki i walki przyniosły zwycięstwa i nadzieję, ale też rozpacz i niepowetowane straty. A najważniejszą bitwę wciąż mają przed sobą: muszą zmierzyć się z Galbatorixem. Zanim do tego dojdzie, będą musieli stać się dość silni, by móc go pokonać, bo jeśli im się nie uda, nikt tego nie dokona. Drugiej szansy nie będzie.

Jeździec i jego smoczyca osiągnęli więcej, niż ktokolwiek śmiał marzyć. Jednakże, czy zdołają obalić złego króla i przywrócić Alagaësii pokój i sprawiedliwość? A jeśli tak, to za jaką cenę?

Oto z dawna oczekiwane, zaskakujące zakończenie światowego bestsellera, cyklu „Dziedzictwo".

Christopher Paolini od dziecka uwielbiał książki fantasy i science fiction, i one wlaśnie natchnęły go do napisania debiutanckiej powieści, "Eragon". Pracę nad nim rozpoczął po ukończeniu programu liceum w wieku lat piętnastu. jako dziewiętnastolatek trafił na listę bestsellerów "New York Timesa". Christopher mieszka w Montanie i tamtejsze górskie pejzaże stały się inspiracją jego wizji Alagaësii. "Dziedzictwo" jest ostatnim, epickim rozdziałem serii przygód Eragona.

Więcej na temat Christophera oraz cyklu "Dziedzictwo" znaleźć można pod adresem www.alagaesia.com

"Nowy numer jeden literatury dziecięcej".
"U.S. News & World Report"

"Jedna z najwspanialszych opowieści roku".
"The Observer (UK)"

[MAG, Warszawa 2011]