Dodany: 25.11.2011 19:17|Autor:

Książka: Wielki dom
Krauss Nicole
Notę wprowadził(a): chuda

Samotna amerykańska pisarka od dwudziestu pięciu lat pisze przy biurku, które odziedziczyła po młodym poecie, uprowadzonym przez tajną policję Pinocheta. Pewnego dnia pojawia się dziewczyna, która podaje się za córkę poety i żąda zwrotu mebla, wywracając życie pisarki do góry nogami. Tymczasem w Londynie pewien mężczyzna odkrywa straszną tajemnicę swojej żony, z którą przeżył niemal pięćdziesiąt lat, a antykwariusz z Jerozolimy powoli rekonstruuje gabinet ojca, splądrowany przez hitlerowców w Budapeszcie w 1944 r.

Te trzy historie skupiają się wokół nadzwyczajnego biurka, które staje się symbolem tego wszystkiego, co zginęło w chaosie świata – dzieci, rodziców, innych ludzi, cywilizacji.

Nicole Krauss (ur. w 1974 r.) to jedna z najbardziej niezwykłych pisarek, jakie pojawiły się w Ameryce w ciągu ostatnich lat. Jej pierwsza powieść "Kiedy wchodziłem do pokoju" otrzymała tytuł Książki Roku w plebiscycie "Los Angeles Times". Kolejna książka, "Historia miłości", od kilku lat zajmuje pierwsze miejsca na listach światowych bestsellerów.

[Świat Książki, 2011]

Użytkownik: Tessa K 18.04.2012 16:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Samotna amerykańska pisar... | chuda
Zadziwiająca,urocza powieść.Czytam icała zatonęłam w jej świecie.Coś czuję, że będzie szóstka.