Dodany: 2011-11-24 00:03|Autor:

z okładki


Styczeń 1946 roku. Juliet Ashton szuka tematu do nowej książki. Niespodziewanie znajduje go w liście od mieszkańca wyspy Guernsey, Dawseya Adamsa, który przypadkiem kupił w antykwariacie książkę należącą niegdyś do Juliet. Nawiązują ze sobą korespondencję. Pisarkę coraz bardziej wciąga świat Dawseya i jego przyjaciół, członków niezwykłego klubu literackiego, który powstał po to, by uchronić uczestników pewnej kolacji przed aresztowaniem przez Niemców. Zafascynowana losami tych ludzi Juliet przyjeżdża na Guernsey. Ta wyprawa na zawsze odmieni jej życie.

Mary Ann Shaffer pracowała jako redaktor, bibliotekarz i księgarz. „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek” to jej pierwsza powieść. Jej siostrzenica, Annie Barrows, napisała kilka książek dla dzieci, m.in. „Magiczną połówkę”.


„Nie pamiętam, kiedy ostatni raz trafiłam na powieść tak mądrą i uroczą, przedstawiającą świat tak żywo i barwnie – aż zapominałam chwilami, że jest to fikcja literacka. Wspaniale nakreślone postacie szybko stają się czytelnikowi bliskie jak dobrzy znajomi. Gorąco polecam tę książkę – lektura będzie naprawdę wielką frajdą”.

Elizabeth Gilbert, autorka „Jedz, módl się, kochaj”

[Świat Książki, 2010]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1380
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: reniferze 2012-06-30 13:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Styczeń 1946 roku. Juliet... | margines
Urocza, radosna książka. Do przeczytania w jedno popołudnie, do zapomnienia o troskach i do zazdroszczenia bohaterom ich pięknej wyspy. Z czystym sumieniem daję 5, bo chociaż nie ma w "Stowarzyszeniu.." żadnej głębi, to pozwoliła mi odpocząć.
Użytkownik: alicja225 2012-06-30 16:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Urocza, radosna książka. ... | reniferze
Zawsze intrygował mnie tytuł tej książki:)
Użytkownik: reniferze 2012-06-30 16:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Zawsze intrygował mnie ty... | alicja225
Taki dosyć pretensjonalny ;). Ale można to wybaczyć, biorąc pod uwagę zawartość.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: