Dodany: 30.11.2011 09:30|Autor: agatatera

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Parada Moli Książkowych rozpocznie 20. edycję Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Ulicami Wrocławia przemaszerują miłośnicy czytania, a dołączyć do nich może każdy, najlepiej w rogowych oprawkach, znaku rozpoznawczym literackich maniaków. Parada wystartuje 1 grudnia o godz. 12.30 spod pomnika Bolesława Chrobrego.

Imprezę rozpocznie ogłoszenie werdyktu Konkursu na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Jurorzy wybiorą najpiękniejsze, czyli te, które najbardziej wyróżniły się w 2011 roku pod względem edytorskim i artystycznym.

Po takim wstępie nastąpi najważniejsza część Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, czyli spotkania z literaturą. W Muzeum Architektury, w dniach 1 – 4 grudnia zaprezentuje się około stu najlepszych polskich wydawnictw. Odwiedzający będą mogli kupić i artystycznie opakować książki.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek to również czas zabawy. Organizatorzy przygotowali konkursy, w których będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody – dobre książki i językowe kursy multimedialne. Najbardziej emocjonującą będzie Mologra – miejska gra terenowa dla miłośników Wrocławia i związanej z nim literatury. Jej uczestnicy, podzieleni na grupy, wykonają szereg zadań, których finałem będzie przeprowadzony w Muzeum Architektury quiz z wiedzy o literaturze.

Mole Książkowe spotkać można będzie również w Molowych Kryjówkach czyli wybranych kawiarniach i restauracjach, gdzie molowi aktorzy czytać będą fragmenty ciekawych książek.

Organizatorem Wrocławskich Promocji Dobrych Książek jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także – Polska Prezydencja 2011.

Więcej informacji: www.wpdk.pl