Dodany: 05.06.2007 23:27|Autor: susetta

Książka: Niewolnica
Johansen Iris

Tańczący na Wietrze narodził się z białego od żaru zygzaka błyskawicy...

Pierwszą książką tej autorki, z którą miałam kontakt była "Poganka". Ponieważ powieść ta bardzo przypadła mi do gustu, sięgnęłam po dalsze jej publikacje.

"Niewolnica" to historia trudnej miłości niewolnicy Sanchii i Liona Andreasa, który kupił ją, gdy przekonał się, jak zręczną jest złodziejką. Miała ukraść dla niego jedynie klucz, aby mógł odzyskać skradzioną mu wcześniej statuetkę Tańczącego na Wietrze. Sytuacja jednak skomplikowała się, gdy podczas ucieczki Sanchia wpadła w ręce Demariego, człowieka, dla którego niewolnik nic nie znaczy.

Bardzo dobry styl, który wciąga natychmiast i nie pozwala się oderwać. Poza głównym wątkiem - miłości niewolnicy i pana, pojawiają się równie ciekawe wątki poboczne: skryta miłość Lorenza i Catheriny oraz postać Bianki, która scala wszystkich bohaterów. Autorka nakreśliła i wykorzystała niezwykle realne tło historyczne powieści, co sprawia, że że historia ta może wydawać się czytelnikowi całkowicie prawdziwa.

Polecam serdecznie. Z pewnością jeśli raz zapozna się ktoś z historią Tańczącego na Wietrze, sięgnie po książki opisujące dalsze losy tej statuetki.