Dodany: 01.11.2011 20:00|Autor:

"»Żegnaj depresjo!« to unikalny poradnik, który w wyczerpujący sposób porusza zagadnienia dotyczące tej choroby, przede wszystkim w oparciu o zdrowy styl życia. Odpowiada m.in. na pytania:

- Jak znaleźć specyficzne przyczyny swojej depresji?
- Jakie zmiany w diecie mogą korzystnie wpłynąć na samopoczucie?
- Jak unikać negatywnego myślenia?
- Jak stosować leczenie światłem?
- Jaki wpływ ma oddychanie na sprawność umysłową?
- Kiedy stosować zioła i leki antydepresyjne?
- Co warto wiedzieć o skuteczności terapii duchowych?
- Jakie są strategie redukcji stresu?

Autor zwraca uwagę na kwestie niezwykle istotne w leczeniu, które są często pomijane. Przedstawia dobroczynny wpływ zmian stylu życia na przebieg choroby, pozwalających niejednokrotnie osiągnąć sukces terapeutyczny bez konieczności uciekania się do stosowania środków farmakologicznych".

dr n. med. Jacek Matter

Dr Neil Nedley, praktykujący internista, przewodniczy komisjom do spraw szkolenia medycznego i biblioteki medycznej w Mercy Memorial Health Center i zasiada w zarządzie Ardmore Institute of Health. Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego Alfa-Omega-Alfa.Dr Nedley wygłosił wiele wykładów na temat odżywiania, stylu życia oraz zdrowia fizycznego i psychicznego w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Południowej Ameryce i w Rosji. Był gościem wielu krajowych programów telewizyjnych i radiowych w całych Stanach Zjednoczonych.

[Fundacja Źródła Życia, 2008]