Dodany: 08.10.2011 10:01|Autor:

Książka: Nigdy więcej wojny
Reppas Thanassis
Notę wprowadził(a): Radek8904

Thanassis Reppas urodził się w roku 1938 w Grecji, w małej górskiej wiosce Fenari, w pobliżu Olimpu. Już od dziecka wykazywał wielki talent literacki, co się uwidoczniło w jego pierwszych wierszach, które ułożył jako uczeń. Mając 14 lat przeniósł się do Aten, gdzie ukończył gimnazjum, a potem odbywał studia prawnicze na uniwersytecie ateńskim.

Od wielu lat działa jako adwokat występujący w charakterze obrońcy przed sądami Grecji, a jednocześnie zajmuje się twórczością literacką. Spod jego pióra wyszły liczne poematy, nowele i sztuki teatralne.

Jego książka "Nigdy więcej wojny" powstała w roku 1979 i w tym roku została w języku greckim opublikowana pod tytułem "Za głosem sumienia". Do napisania jej skłoniły autora jego osobiste przeżycia, jakich doznał jako obrońca wielu odmawiających pełnienia służby wojskowej wskutek posłuchania głosu swojego sumienia.

Opisane dzieje składają się wyłącznie z rzeczywistych zdarzeń, które dobrze poznał, a nawet przeżył ze swymi bohaterami. W późniejszych jej wydaniach tytuł został zmieniony na "Nigdy więcej wojny", lepiej uwydatniający powód i cel napisania tej książki.

[Wydawnictwo A propos, 2004]