Dodany: 26.09.2011 14:26|Autor:

Książka: Masło przygodowe
Stenka Barbara
Notę wprowadził(a): margines

Kiedy człowiek wciąż musi zjadać kanapki z masłem, mierzyć sobie temperaturę i pilnować rapujących braci bliźniaków - na naprawianie świata zostaje mu tylko odrobinka czasu. A świat przecież tak tego potrzebuje! Kasia Koniec wie o tym najlepiej i nie przepuszcza żadnej okazji do ulepszeń i szalonych zmian.

Barbara Stenka - autorka wierszy, powieści („Oj, Hela”, „Hela i zajęcia pozaszkolne”, „Akcja Chłopaki”), opowiadań, scenariuszy, słuchowisk („Miniatury bajkowe”). Od 14 lat współpracuje z grupami artystycznymi: Arfik i Kostka Cukru. Jest też autorką choreografii do spektakli muzycznych, pisze piosenki dla dzieci i dorosłych. Jej teksty ukazywały się w „Szpilkach”, „Przekroju”, były także śpiewane w programie „TV Budzik” i w „Akademii Rozrywki” Radiowej Trójki. Laureatka wielu konkursów: im. Jana Brzechwy (2001), Festiwalu Piosenki Aktorskiej (2004) i Radia Łódź (2004).

Mieszka i tworzy w Szczecinie.

Książka otrzymała pierwszą nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, zrealizowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy finansowym wsparciu Fundacji PZU.

Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 583 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży. Informacje o książkach nagrodzonych w konkursie: www.cpcd.pl

[Literatura, 2011]