Dodany: 09.05.2007 16:43|Autor:

Książka: Jak uleczyć fanatyka
Oz Amos
Notę wprowadził(a): lusinka1992

"Jak uleczyć fanatyka" to bestseller, który podbił Europę, a ostatnio święci triumfy w Ameryce. Amos Oz w trzech krótkich, pełnych pasji i błyskotliwego humoru esejach bada naturę fanatyzmu i zastanawia się, jakie remedium zastosować na tę chorobę. Przekonuje też, że konflikt palestyńsko-izraelski może zostać zażegnany, i w eseju "Między dwiema racjami" podsuwa realistyczne rozwiązanie.

Eseje Amosa Oza, wygłoszone w formie wykładów w Tybindze w Niemczech po ataku terrorystycznym na Amerykę 11 września 2001 roku, nabierają szczególnej aktualności w obliczu zaogniającego się konfliktu na Bliskim Wschodzie, a argumenty pisarza brzmią teraz z jeszcze większą mocą.

[Prószyński i S-ka, 2002]

Wyświetleń: 2040
Użytkownik: lusinka1992 14.05.2007 14:34 napisał(a):
Odpowiedź na: "Jak uleczyć fanatyka" to... | lusinka1992
Ciekawe studium fanatyzmu ludzkiego. Humor, "wtrącenia" i oryginalne ujęcie tematu sprawiają, ze książka naprawdę "trafia" do nas głeboko i wzrusza do refleksji nad naszą właśną postawą. Czy potępiając fanatyzm nie wpadamy tym samym w jego sidła? Jak działa jego mechanizm? Na te pytania i jeszcze wiele innych odpowie wam ten zbiór esejów.
Szczerze polecam. Nie lubię tej formy wypowiedzi, ale tę pozycję pochłonęłam z wielkim zainteresowaniem.