Dodany: 07.05.2007 10:17|Autor:

Dzięki opatowi Melaniemu nasz bohater staje się właścicielem zakładu kominiarskiego na przedmieściach Wiednia. W swym fachu może dostać się tam, gdzie przebiegły mnich, "książę szpiegów i cichy sprawca połowy intryg w Europie", wejść nie może. A wobec nagłego przybycia poselstwa Turków, przydatna staje się i jego żona, po matce pół-Turczynka...

W Wiedniu czasów Józefa I Habsburga, tętniącej życiem stolicy bezkresnego Świętego Cesarstwa Rzymskiego, uwikłanego w wojnę z Francją, dzieją się dziwne rzeczy. Szczególnie zaś w zrujnowanym pałacu Neugebau, zwanym Bezimiennym Miejscem. Zbudowany niegdyś na wzór obozu sułtana, kryje menażerię dzikich zwierząt, latający statek w postaci drapieżnego ptaka i tajemnicę strasznej zemsty. Jak piszą autorzy - wszystko oparte na faktach!

[Świat Książki, 2007]

Użytkownik: magdanowicka10 04.04.2008 15:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki opatowi Melaniemu ... | UzytkownikUsuniety08​242023182740
Przeczytałam trzecią część i mam trochę mieszane uczucia. Zgadzam się z innymi, że wszystkie są tajemnicze i może nieco zbyt rozwlekłe. Mają też zbyt dużo pobocznych wątków, które z niczym się nie wiążą. Mimo to, bardzo je lubię i często do nich wracam (niektóre motywy zrozumiałam dopiero czytając po raz kolejny daną książkę).
"Veritas" jest najbardziej zagadkowe. Przez dłuższy okres czasu nie wiadomo w ogóle o co chodzi. No i ten latający okręt! I choć bardzo mi żal Ugonia, to jednak kupię kolejne części. Intryguje mnie kto dalej poprowadzi naszego posługacza przez sekrety historii, gdy zabrakło opata Melaniego?
Użytkownik: Natii 19.02.2009 12:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki opatowi Melaniemu ... | UzytkownikUsuniety08​242023182740
Niestety, według mnie najsłabsza część cyklu. A może po prostu zbyt wiele oczekiwałam.