Dodany: 21.04.2007 20:51|Autor:

Książka: Życie na gorąco
Kapela Jaś
Notę wprowadził(a): czerwona żaba

"Życie na gorąco" to unikatowa książka z wierszami dla kobiet, ale nie tylko. Coś dla siebie znajdą w niej wszyscy amatorzy pikantnych szczegółów z życia gwiazd, lecz także pragnący porady w bolączkach codziennego życia. Subtelny humor oraz poetycka dociekliwość sprawiają, że jest to wymarzona lektura zarówno w podróży, jak i w domowym zaciszu.

"prawie jak wojna polska-ruska doroty masłowskiej".
(tajna polska)

"Franz Kafka by się normalnie załamał, gdyby to przeczytał".
(Adam Fiala)

"Są to działania uprawnione i dozwolone, ale z punktu widzenia tekstu dają wyniki opłakane. Tyleż samo byłoby warte użycie stronic tej książki do skręcania papierosów z marihuany; nawet więcej byłoby w tym smaku".
(Umberto Eco)

"Kto to pojmuje, niech Cię sławi. Kto tego nie pojmuje, też niech sławi Ciebie".
(św. Augustyn)

"po dwóch łykach wódki młody poeta zaczął rzygać w miejscu publicznym, mówić „spierdalaj” i niepochlebnie wyrażać się o zgromadzonych, co było nieuprzejme, zwłaszcza że zgromadzeni byli od niego starsi. [...] ponieważ poeta jest niższy o głowę i zupełnie nie umie się bić. więc ja go kopałem i biłem po twarzy".
(Piotr Czerski)

Jaś Kapela – podmiot liryczny. Czuły, odpowiedzialny, szczery, z poczuciem humoru, ma w sobie to coś.

[Korporacja Ha!art, 2007]