Dodany: 20.04.2007 16:42|Autor: susetta

Miłość pirata

Jade, siostra markiza St. Jamesa, zjawia się w tawernie bardzo późno w nocy, szukając osławionego pirata Poganina. Spotyka na miejscu Caine'a, markiza Cainewood, którego bierze za sławnego pirata. Dziewczyna szuka człowieka, który za stosowną opłatą zechce ją zastrzelić. Caine, słuchając absurdalnej prośby kobiety, czuje, że jest to najbardziej niezwykła niewiasta, jaką spotkał w swoim życiu. Decyduje się udzielić jej schronienia do czasu powrotu jej brata. Okazuje się, że Jade faktycznie jest w niebezpieczeństwie, lecz teraz także i Caine staje się celem ataków. Udają się do jego wiejskiej posiadłości, gdzie Caine ma zamiar poczekać na powrót brata Jade. Przebywając pod jednym dachem z Jade, Caine zaczyna rozumieć, że to na nią czekał całe życie. Gdy okaże się, że Jade wcale nie była z nim szczera i wie więcej o śmierci jego brata, niż mówi, czy markiz będzie potrafił jej wybaczyć?

Pierwsza część z cyklu "Szmaragd". Dwie pozostałe opowiadają o bracie Jade, Nathanie, a ostatnia o młodszym bracie Caine'a - Colinie.

Bardzo przystępny styl autorki wciąga od pierwszej strony. Zagadka kryminalna dodatkowo zwiększa atrakcyjność powieści. Polecam serdecznie!