Dodany: 13.04.2007 18:22|Autor:

Książka: Zagadki mózgu
Juan Stephen
Notę wprowadził(a): verdiana

Dr Stephen Juan, australijski "Czarnoksiężnik z Krainy Osobliwości", jest antropologiem i wykładowcą, autorem znanych i nagradzanych artykułów publikowanych w czasopismach oraz prezentacji telewizyjnych i radiowych. Wykłada na Wydziale Edukacji i Opieki Społecznej Uniwersytetu w Sydney. Jest autorem serii książek: "Zagadki ciała", "Zagadki seksu" i "Zagadki mózgu". VM Group dotychczas wydało "Zagadki ciała" i w najbliższym czasie nakładem wydawnictwa ukażą się "Zagadki mózgu". Są to książki z dziedziny popularnonaukowej napisane z charakterystycznym dla Juana humorem i empatią.

W "Zagadkach mózgu" autor odpowiada m.in. na pytania: dlaczego mózg jest najczystszym organem naszego ciała?, czy to prawda, co mówi się o déjà vu?, dlaczego niektórzy z nas wierzą, że są opętani lub mają sobowtóra, który wszędzie za nimi chodzi? oraz na wiele innych, interesujących pytań. Zapoznaje Czytelników z fascynującą wiedzą na temat naszego mózgu, uświadamiając nam, że zachowanie ludzi jest czymś bardzo złożonym i aby je wyjaśnić, musimy odwoływać się do wielu czynników. Jak zapewnia autor, z czasem coraz lepiej będziemy poznawać złożone relacje między mózgiem, umysłem, ciałem i społeczeństwem. Książka jest pełna ciekawostek i faktów dotyczących dziwnych ludzkich zachowań i stanowi doskonałe dopełnienie "Zagadek ciała".

Lektura "Zagadek mózgu" będzie dla Czytelników zarówno źródłem doskonałej rozrywki, jak i wiedzy, jaką dysponuje współczesna nauka o mózgu. Ludzki umysł jest doprawdy cudowny. Mamy nadzieję, że ta książka wszystkich o tym przekona.

[VM Group, 2007]