Dodany: 30.05.2011 18:29|Autor:

Książka: Seks zaczyna się w mózgu
Amen Daniel G.
Notę wprowadził(a): Asia2106

Wszyscy chcemy, by intymna sfera naszego życia dawała nam radość i satysfakcję, bo jeśli nie jest w niej za dobrze, wpływa to źle na inne jego aspekty. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę, jak ogromną rolę odgrywa tu stan naszego mózgu. To przecież mózg wprawia nas w odpowiedni nastrój, budzi fascynację partnerem i porusza nasze zmysły. To on jest najlepszym narzędziem w osiąganiu przyjemności seksualnej.

Autor, opierając się na swym doświadczeniu z dziedziny neurobiologii, udziela 12 lekcji, które pozwolą wzbogacić ci życie miłosne, gdy tylko zechcesz zrozumieć, jak pracuje mózg i jak możesz poprawić jego funkcjonowanie. Dowiesz się między innymi:

- w jaki sposób różnice między mózgiem kobiety i mężczyzny wpływają na postrzeganie seksu i zainteresowanie nim;
- dlaczego zerwania są tak bolesne i jak można ten ból złagodzić;
- jakimi metodami można rozwiązać powszechne problemy (depresja, PSM, ADHD), które przeszkadzają nam cieszyć się seksem;
- jak seks może przedłużyć człowiekowi życie, a nawet je uratować;
- jak korzystać z naszych zmysłów smaku, węchu i dotyku, by znaleźć wreszcie „ten punkt”.

Jest to przyjaźnie i ciepło napisany podręcznik, a jego autor rozmawia z nami tak, jakby udzielał nam rad w zaciszu domowego salonu

[Wydawnictwo Medium, 2010]