Dodany: 23.03.2007 09:27|Autor: tastaska

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Gwiezdne Wrota

Może to dość nietypowe, ale poszukuję książek właśnie o tematyce Gwiezdnych Wrót lub jakiś podróży między planetarnych. Mój chłopak jest wiernym fanem serialu SG1 i teraz ubolewa, bo niedawno był ostatni odcinek... a ja chciałabym wreszcie zachęcić go do czytania :) Więc jeśli ktoś zna książki na ten temat będę bardzo wdzieczna :) Pozdrawiam.
Użytkownik: jenny 23.03.2007 18:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Może to dość nietypowe, a... | tastaska
Ja uwielbiam SG-1! A dzięki tej plejadzie Goa'uld-ów noszącym imiona egipskich bogów zaczęłam interesować się starożytnym Egiptem.. . a potem zaczęłam się interesować ile w tym wszystkim jest prawdy, a ile pomięszania ;-)
No i ugrzęzłam we wszystko co dotyczy starożytnego Egiptu (powieści i publikacje Christiana Jacqa, trylogia egipska Wilbura Smitha i parę innych pozycji), zwłaszcza polecam Twojemu chłopakowi książki Christiana Jacq-a - poczuje się jak Dr. Daniel Jackson ;-)

A wracając do podróży międzyplanetarnych - może "Star Trek: Rebelia" (J.M.Dillard)? Jak jest fanem "Stargate" to pewnie i "StarTreka"? :-)

Podróże międzyplanetarne to również trylogia międzyplanetarna C.S.Lewisa (Z milczącej planety, Perelandra, Ta ohydna siła) ale to jest dosyć stare, w niczym nie przypomina współczesnych seriali S-F, jest raczej pretekstem do przedstawienia treści filozoficznych.
Użytkownik: hidden_g0at 24.03.2007 16:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Może to dość nietypowe, a... | tastaska
Uuuu... piękny temat :)

"Odyseja kosmiczna 2001" Clarke - super - bardzo nastrojowe, leniwe i przemyślane sf. Klasyka!
"Ludzie jak bogowie" Sniegow - stare i fascynujące sf z Rosji. Wyobraźnia autora wydaje sie być trochę naiwna, ale zachwyca.
"Misja międzyplanetarna" Van Vogt. - klasyka jak się patrzy. Takoż lekko naiwne (bo wiekowe) ale rewelacyjne.
"Pierścień" Larry Niven - zabawne i wciągajace

To tak na początek ;)