Dodany: 29.04.2011 10:20|Autor:

Książka: Następcy
Lerner Edward M.
Notę wprowadził(a): gosiaw

Thriller technologiczny utrzymany w duchu Michaela Crichtona! Mroczna wizja przyszłości, w której nanotechnologia, stworzona by pomagać ludzkości, obraca się przeciwko niej.

W drugiej dekadzie XXI wieku powstają wyposażone w nanity pierwszej pomocy kombinezony, które leczą rany i zatrzymują pociski. Wojsko i policja są zachwycone. Jednak nowa technologia niepostrzeżenie przeobraża funkcjonariuszy w zupełnie nowe, obce ludziom istoty!

„Następcy” to pełna akcji, porywająca historia. Rozpoczyna się wybuchem, a potem napięcie rośnie, aż do fenomenalnego zakończenia! Powieść Lernera przeraża tym bardziej, że zawarte w niej prognozy są bardzo prawdopodobne...

Edward M. Lerner urodził się w 1949 roku w USA. Przez ponad trzydzieści lat był związany z amerykańskim przemysłem kosmicznym, pisał także artykuły popularnonaukowe. Od 2003 roku, po opublikowaniu powieści „Moonstruck” (wydanej w Polsce pod tytułem „Księżycowa inwazja” w „Fantastyce Wydaniu Specjalnym” 1/2003), zaczął utrzymywać się tylko z pisania. W dorobku ma osiem książek – zbiór opowiadań i siedem powieści, w tym trzy napisane wspólnie z Larrym Nivenem. Jego opowiadanie „Obcy w raju” ukazało się w „Nowej Fantastyce” 9/2010.

[Prószyński i S-ka, 2011]