Dodany: 24.03.2011 12:45|Autor:

nota wydawcy


Tę historię autor dedykuje wszystkim ludziom, którzy poświęcają się idei walki z uzależnieniami i zrozumienia ich istoty - w ośrodkach rehabilitacyjnych, klinikach, instytutach badawczych, ośrodkach readaptacyjnych i stowarzyszeniach abstynenckich, organizacjach zajmujących się szerzeniem wiedzy na temat narkomanii i wielu innych placówkach; a także wszystkim realizującym program Dwunastu Kroków na niezliczonych spotkaniach wspólnot.

Zanim Nic Sheff uzależnił się od krystalicznej amfetaminy, był wspaniałym chłopakiem, wesołym, dowcipnym, wybitnie uzdolnionym uczniem, sportowcem grającym w szkolnej reprezentacji i największym autorytetem dla młodszego rodzeństwa. Kiedy wpadł w nałóg, stał się cieniem dawnego siebie, wstrząsanym tikiem nerwowym notorycznym kłamcą, który zdolny był okraść swojego ośmioletniego brata i wybrać życie na ulicy.

David Sheff szuka pierwszych oznak ostrzegających o uzależnieniu, opisuje mechanizm wyparcia świadomości, że Nic jest narkomanem, telefony o trzeciej w nocy (czy to dzwoni Nic? czy policja? lekarz dyżurny oddziału intensywnej terapii?), kolejne terapie odwykowe. Jego ciągły niepokój o Nica staje się jego własnym uzależnieniem; za graniczącą z obsesją troskę o syna i życie w nieustannym stresie musi zapłacić bardzo wysoką cenę. Jednocześnie jako rasowy dziennikarz David Sheff sprawdza wszystkie możliwości leczenia, jakie mogłyby ocalić życie.

[Media Rodzina, 2011]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1386
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 4
Użytkownik: reniferze 02.03.2014 21:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Tę historię autor dedykuj... | agnesines
Bardzo dobra książka, opowiadająca o totalnej bezsilności otoczenia wobec nałogu nawet najbliższej osoby. Autor jest przekonujący, ma dobry styl i świetnie zarysowuje postacie. Powieść, a właściwie biografia, stoi trochę w opozycji do Milion małych kawałków (Frey James) , ale robi równie duże wrażenie. Polecam!
Użytkownik: alicja225 04.03.2014 17:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo dobra książka, opo... | reniferze
Możesz powiedzieć na czym ta opozycja polega? Książkę miałaś z biblioteki czy własną?
Użytkownik: reniferze 04.03.2014 23:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Możesz powiedzieć na czym... | alicja225
Własną, Alicjo, w tym tygodniu wysyłam ją do Akrim, potem może trafić do Ciebie :).

Sheff pisze z punktu widzenia ojca uzależnionej osoby, Frey - z własnego. Sheff opiera się na naukowych podstawach, Frey - na własnej ocenie i intuicji. Sheff przyznaje się do bezradności i niemocy, a Frey twierdzi, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Wolałabym narkomanów freyowskich ;), ale obawiam się, że tych opisywanych przez Sheffa jest znacznie więcej..
Użytkownik: alicja225 05.03.2014 17:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Własną, Alicjo, w tym tyg... | reniferze
Chętnie poznam punkt widzenia Sheff'a :)
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: