Dodany: 14.03.2011 10:16|Autor:

Książka: Prime time
Marklund Liza
Notę wprowadził(a): ilia

W położonym w środku lasów starym zamku odbywają się nagrania do nowego telewizyjnego show, który ma prowadzić szwedzka gwiazda telewizyjna, Michelle Carlsson. Po zakończonych zdjęciach część ekipy i niektórzy z zaproszonych gości świętują na zamku najkrótszą noc w roku. Rano w jednym z pomieszczeń wozu transmisyjnego znajdują martwą Michelle. Zjawia się policja. I oczywiście dziennikarze, wśród nich Annika Bengtzon, dziennikarka popołudniówki "Kvallspressen". Okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka jest w gronie podejrzanych. Śledztwo się przedłuża. Thomas, partner życiowy Anniki, wyrzuca jej, że zaniedbuje jego i dzieci. W redakcji pracownicy buntują się przeciwko redaktorowi naczelnemu. Kierownik redakcji, Anders Schyman, wciąga Annikę w otwartą walkę o władzę. A morderca nadal pozostaje na wolności...

Liza Marklund. Popularna szwedzka dziennikarka i pisarka, która serią o reporterce kryminalnej Annice Bengtzon zrewolucjonizowała współczesną szwedzką powieść policyjną. Praca w kipiącej życiem redakcji gazety oraz osobiste perypetie głównej bohaterki tworzą szkielet dla niezwykle wciągających historii kryminalnych.

Książki Marklund przetłumaczono na 30 języków, a ich sprzedaż przekroczyła 9 milionów egzemplarzy. Jej powieści są bestsellerami we wszystkich pięciu krajach skandynawskich, gdzie zdobyły liczne nagrody literackie.

Powieść "Prime time", wzorowana na klasycznych kryminałach Agathy Christie, odniosła międzynarodowy sukces - w 2003 roku zajęła 13 miejsce na światowej liście Publishing Trends.

[Wydawnictwo Czarna Owca, 2010]

Użytkownik: reniferze 19.07.2015 15:15 napisał(a):
Odpowiedź na: W położonym w środku lasó... | ilia
Drugie podejście do przygód Anniki Bengtzon - i ponownie nieudane. Jeśli to ma być rewolucja w powieści policyjnej, to ja dziękuję.
Zarzuty mam takie, jak przy Rewanż (Marklund Liza) :
- żadna z postaci nie wzbudza absolutnie żadnych uczuć, ani pozytywnych, ani negatywnych,
- psychologia bohaterów jest spłycona do minimum - jakieś uczucia mają, ale po co? dlaczego?,
- ani przez minutę nie byłam zainteresowana rozwiązaniem "zagadki",
- zresztą w treści nie ma wskazówek, ani pytań - czytelnik w ogóle nie uczestniczy w akcji,
- napięcie? zapomnij!,
- niby język jest poprawny, ale stylu to nie ma żadnego.

Myślę, że dam sobie spokój z kolejnymi częściami cyklu. Szkoda mojego czasu.