Dodany: 07.03.2011 21:24|Autor: Agael

Trudna rola

Kim jest ten facet z nadwagą, w eleganckim samochodzie, ubrany w doskonale skrojony garnitur? Gość, który na zawołanie pierze brudną forsę i pośredniczy w nielegalnym handlu?

To Jack Falcone, prawdziwy gangster, który nie tylko wie, gdzie zjeść najlepszy obiad w mieście, ale także umie ocenić na pierwszy rzut oka wartość biżuterii. Możesz dobić z nim targu, ale uważaj! To piekielnie niebezpieczny facet.

To Joaquin Garcia, tajny agent FBI, któremu udało się przeniknąć w szeregi nowojorskiej mafii i zdobyć zaufanie capo jednej z najważniejszych rodzin mafijnych – rodziny Gambino. Jeden z najlepszych ludzi, jakimi dysponowało FBI, potrafiący przeprowadzić kilka graniczących z szaleństwem akcji równocześnie. Człowiek o wielu twarzach, a do tego mąż i ojciec.

To w końcu bohater książki "Gangster" - niezwykle wciągającej opowieści pokazującej nam nie tylko pełen niebezpieczeństw świat mafii, lecz również szeregi FBI. To fascynująca historia o człowieku, który wzbudza podziw. Swoim zaangażowaniem, odwagą, umiejętnościami.

Książkę czyta się tak, jak ogląda świetny film akcji. A najlepsze – i równocześnie najbardziej zadziwiające - jest to, że ta historia wydarzyła się naprawdę.