Dodany: 26.02.2011 21:57|Autor: moriakaice

Nie tylko papier...> Czytniki

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011

Chciałbym wszystkich zaprosić do udziału w międzynarodowym wydarzeniu - czyli Tygodniu eKsiążki. To inicjatywa, która ma promować eBooki (taa, nikt nie zgadł), zachęcając wszystkich do dania książkom cyfrowym tygodnia szansy. Ja jednocześnie proponuję, by w tym czasie dać szanse także eCzytnikom - bo PDF na ekranie monitora LCD i ePUB/MOBI na ekranie czytnika książek elektronicznych to nie to samo, wierzcie mi :)

Chciałbym również zaproponować wspólną zabawę w robienie zdjęć eCzytelnikom - niezależnie od tego, czy czytają na monitorze PCta, z ekranu palmtopa, na komórce, tablecie czy eCzytniku. Następnie umieśćcie gdzieś w Sieci takie zdjęcie (np. na Flickerze, Facebooku, Twitterze, Blipie) i oznaczcie tagiem akcji, czyli eBookWeek (by można było takie zdjęcie łatwo znaleźć).

O innych pomysłach, jak celebrować ten czas, poczytacie na stronach podlinkowanych niżej.

Więcej o akcji można przeczytać:
- na oficjalnej stronie akcji: http://ebookweek.com/
- u Piotra Kowalczyka: http://www.passwordincorrect.com/2011/02/22/zbliza​-sie-tydzien-e-ksiazki-2011-przygotujmy-sie/
- u nas na eKsiazki.org: http://www.eksiazki.org/2011/02/26/tydzien-eksiazki-juz-niedlugo/

Można też bawić się z nami na Facebooku:
- strona: http://www.facebook.com/pages/Tydzień-E-książki-2011/147954011931583
- wydarzenie: http://www.facebook.com/event.php?eid=114812001927​280

Śledzenie wpisów w serwisach mikroblogowych:
- Twitter: http://twitter.com/#!/search/%23ebookweek
- Blip: http://blip.pl/tags/ebookweek