Dodany: 18.01.2011 09:20|Autor:

Książka: Żywe srebro: Tom III
Stephenson Neal
Notę wprowadził(a): wwwojtusOpiekun BiblioNETki

Trzeci tom niewiarygodnej, cudownej i pomysłowej powieści "Żywe srebro" stanowiącej początek bestsellerowego "Cyklu Barokowego".

Znajdziemy w nim historię Daniela Waterhouse’a, nieustraszonego myśliciela i wątpiącego purytanina, który w towarzystwie największych geniuszy ery Baroku poszukuje wiedzy w świecie pławiącym się w chaosie.

Poznamy kronikę zapierających dech w piersi przygód Jacka Shaftoe’a, który z londyńskiego ulicznika staje się sławnym awanturnikiem i legendarnym Królem Włóczęgów; ryzykuje życie dla majątku i miłości, lecz trapiony ospą powoli traci zmysły. Prześledzimy dzieje Elizy, która – po ocaleniu przez Jacka z tureckiego haremu – zostaje szpiegiem, powiernicą i pionkiem w rozgrywkach królów, przyczyniając się do odrodzenia zwaśnionego Starego Świata dzięki nowo odkrytej sile pieniądza.

Niewiarygodnie różnorodna, zaskakująca i cudownie pomysłowa powieść, która ożywia dla nas tamtą niezwykłą epokę i pozwala nam śledzić wiekopomne wydarzenia w towarzystwie takich sław, jak Samuel Pepys, Isaac Newton, Wilhelm Orański, Benjamin Franklin i król Ludwik XIV.

"Żywe srebro" z "Cyklu Barokowego" to monumentalna powieść, w której splatają się historia, przygoda, nauka, miłość, obłęd, śmierć i alchemia. "Żywe srebro" to niezwykłe dzieło jednego z najbardziej utalentowanych, oryginalnych i najważniejszych współczesnych autorów.

[Mag, 2005]