Dodany: 16.02.2007 00:01|Autor: bogna

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

„SWEGO NIE ZNACIE?!” czyli KONKURS nr 37

Przedstawiam KONKURS nr 37, który przygotowała Moni:

„SWEGO NIE ZNACIE?!”

Jak sama nazwa wskazuje, tym razem chodzi o polską literaturę, której wiele osób niestety nie zna bądź niezbyt chętnie czyta. Może dzięki temu konkursowi niektórzy z Was bardziej się przekonają do swojskiej literatury i sięgną po współczesne polskie tytuły?

Wybrałam dość charakterystyczne fragmenty z elementem polskości (choćby ze względu na imiona czy miasta), o różnym stopniu trudności. Niektóre tytuły nie mają zbyt wielu ocen, ale za to podpowiedzią na wstępie niech będzie wskazówka, iż - według stanu na początek lutego - wszystkie szukane książki mają średnią ocen od 4,00 wzwyż, czyli już nawet przez to zasługują na uwagę.

Jak zwykle należy odgadnąć autora (imię i nazwisko) oraz tytuł książki. Za każdy fragment można zdobyć dwa punkty, za wszystkie 25 fragmentów - maksymalnie 50 punktów. "Strzały" w autora i tytuł są oczywiście mile widziane, ale ograniczmy je, jak w poprzednim moim konkursie, do trzech prób. Tak jak i przy imprezach, tym razem również nie maskuję specyficznych miejsc, nie stosuję inicjałów itp.

Termin konkursu, 26 luty 2007, upłynął.

Nagrodą jest tradycyjnie ogromna satysfakcja, a ponadto mała niespodzianka, która może zachęci Was do licznegu udziału:
Wśród wszystkich uczestników konkursu, którzy nadeślą co najmniej jedną pełną prawidłową odpowiedź (czyli dostaną 2 punkty), zostanie rozlosowana nagroda książkowa.

Życzę miłego zgadywania!

UWAGA!
Odpowiedzi nie zamieszczamy na Forum!

FRAGMENTY KONKURSOWE

Przenieśmy się teraz do miasta nad morzem. Miasta, które mogłoby leżeć gdziekolwiek w kraju, w którym rozgrywa się powieść, większość miast w Polsce jest bowiem identyczna w swojej brzydocie. Stały się one, może z wyjątkiem kilku, które da się policzyć na palcach jednej ręki, ofiarą owych wędrówek ludów sprzed półwiecza. Dla przechodzących armii były to zawsze miasta zdobyczne. I dlatego nie miała znaczenia ich nazwa, polska czy obca. Po prostu stało na drodze i należało je zdobyć, zniszczyć i spalić. I dlatego taki sam los spotkał Warszawę i Breslau, Gdańsk i Kolberg. I do dzisiaj wszystkie są podobnie szpetne.

To dekorator, za niemałe pieniądze, określił, co pasuje, a co nie.
        – Proszę kupować książki w podobnych formatach, inaczej okładki będą brzydko wystawać. Nie powinny mieć jaskrawych okładek, bo zepsują kompozycję. Pasują kolory rozbielone, minimalizm kolorystyczny, pani wie...
        Ewa nie wiedziała, ale w księgarniach posłusznie szukała dzieł uzupełniających kompozycję wnętrz. Tylko czasem zwracała uwagę na tytuł, niekiedy na autora. Zdarzało się, że do wnętrza pasowała książka, którą przeczytała z przyjemnością, ale częściej to, co naprawdę chciała czytać, chowała pod poduszkami obszernej kanapy (z rozbielonym błękitem obicia), bo okładka zakłócała harmonię.

Babcia od razu spostrzegła mój kiepski nastrój.
        – Co jest? – spytała, stawiając przede mną talerz rosołu. – Masz minę jak kot srający na puszczy!
        Nie miałam pojęcia, co to był za kot, ale właśnie tak się czułam: gówniano.
        – Wiesz, babciu – pociągnęłam nosem – mam uczucie, jakbym składała się z dwóch części. Jedna to nieśmiała, ugrzeczniona, ustępująca wszystkim z drogi frajerka. Druga to wredna małpa, gotowa kogoś udusić, zadźgać i patrzeć, jak krew się leje!
        Babcia patrzyła na mnie z uwagą, jaką widywałam na jej obliczu tylko podczas seriali brazylijskich.

Pierwszy dzień szkoły zaczął się apelem. Dyrektorka odtworzyła z pamięci fragmenty przemówienia telewizyjnego z trzynastego grudnia, przypominając o godzinie milicyjnej, zakazie strajków, doraźnym sądownictwie i militaryzacji głównych działów gospodarki. Obowiązywało „ścisłe przestrzeganie regulaminu szkolnego”, noszenie fartuchów z przyszytą do rękawa tarczą z numerem szkoły, zakazane było wszczynanie na terenie szkoły sporów o treści politycznej, przypinanie znaczków i oporników.
        Mocowali je tak, żeby napis „Solidarność” był widoczny, gdy odchylali klapę kołnierza. Mania owinęła pierścionek od Mickiewicza kawałkiem bandaża, chociaż Hanka prosiła ją, żeby go zdjęła i schowała w bezpiecznym miejscu.

Listonosz przyniósł wczoraj liścik od Anny. Piękny, pachnący papier i kilka słów napisanych starannym, zaokrąglonym pismem, które wydało mi się znajome. „Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Cię na uroczystość otwarcia mego nowego domu, która rozpocznie się 10 sierpnia o godzinie 19. Obowiązują stroje wieczorowe. Anna K.”

W książce telefonicznej wśród Bogackich, Bogaczy i Bogatków zabrakło miejsca na Bogaczyka. Widać był człowiekiem tajemniczym i nawet telefon miał zastrzeżony.
        Wieczorem Marta zadzwoniła do Kamili i niemal wpadła w depresję. To właśnie wspólniczka przypomniała jej, że Adam w życiu chyba nie zapamiętał poprawnie żadnego nazwiska z wyjątkiem własnego. Na Martę mówił Wilama, na Kamilę Deber zamiast Beder, a sama Marta zwątpiła, czy Rafał nazywał się Deryl czy Beryl!
        – Martusiu, ten Bogaczyk równie dobrze może się nazywać Krezusek, jak i Nababek... lub Biedka. Najlepiej od razu pytaj o nich wszystkich, przy czym kombinacji może być znacznie więcej – powiedziała Kamila.

Na dworcu w Krakowie przesiadka. Żeby dostać się do drugiego pociągu, trzeba było przebiec przez cały peron, potem w dół po schodach i znów w górę. Miałam zaledwie kilka minut. Dałam radę. Ikar... Pożyczyłam od niego skrzydła.
        Dałam radę, jeszcze dałam. Może gdyby to było potem... ale wtedy tak. Serce waliło w takt stukotu pociągu. Za chwilę... Za chwilę, za chwilę... Czego się bałam? Czego się bałam w tym jednym konkretnym miejscu, w tej jednej sytuacji i chwili? Gdybym zwerbalizowała ten strach, pewnie by odszedł, bo nie było się czego bać...
        A może po prostu bałam się życia?

Po chrzcinach Marysi u Mackiewiczów pozostało co nieco, więc sprosili paru gości, żeby nadrobić imieniny Katarzyny, które w tym roku oficjalnie odwołali. Przyszła Sabina, koleżanka z liceum, która miała zakład fryzjerski; Heniu z żoną Jadwigą, właściciele hurtowni napojów, oraz Wiesiek taksówkarz. Zaprosili też Edka, szafarza w parafii Braci Męczenników. Edek był stolarzem i specjalizował się w wykończeniówce mieszkań. Oprócz tego oprawiał obrazki. Przyniósł właśnie Mackiewiczom w pięknej ramie ich zdjęcie ze spotkania z Papieżem. Pamiątka zeszłorocznej pielgrzymki do Rzymu. Przedmiot dumy.

Z propozycją współpracy wystąpił też Tadek Długie Ręce. Tadek w latach pięćdziesiątych miał inną ksywkę – Rybak. To były czasy, kiedy ludzie nie mieli lodówek i przed Wielkanocą wywieszali za okno na sznurku zakupione wcześniej zające. Tadek posiadał NRD-owską wędkę rozsuwaną na wysokość drugiego piętra. Na końcu umieszczał żyletkę marki Gerlach i zające spadały prosto do podstawionej torby. W Londynie Tadek się przekwalifikował i międzynarodowo przemycał zegarki. Czyli że musiał z dwiema walizkami wypchanymi zegarkami przebiec tanecznym krokiem, uśmiechając się do celników, przejściem zielonym. To było tylko pięćdziesiąt sześć kroków, ale te zegarki wyciągnęły mu ręce. Stąd ksywka i propozycja dla mnie.

10)
        Przeczytałam „Konwencję o prawach dziecka”. Ten piękny dokument, przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, jest zbiorem norm, których przestrzeganie ma uczynić świat trochę lepszym.
        Przeczytałam i zrobiło mi się smutno.
        Polska ratyfikowała tę konwencję z dwoma zastrzeżeniami. Jedno dotyczy granicy wieku dzieci dopuszczonych do służby wojskowej. Drugie brzmi:
        ...prawo dziecka przysposobionego do poznania rodziców naturalnych będzie podlegało ograniczeniu poprzez obowiązywanie rozwiązań prawnych umożliwiających przysposabiającym zachowanie tajemnicy pochodzenia dziecka.
        To znaczy: Polska ogłosiła światu, że my, rodzice adopcyjni, możemy łgać naszym dzieciom w majestacie prawa.

11)
        Awokado faszerowane krewetkami.
        Połówki melonów wypełnione kulkami wyciętymi z ich miąższu i udekorowane listkami świeżej mięty.
        Pasta z tuńczyka w połówkach grejpfrutów z krakersami.
        Kokilki wypełnione truskawkami zmieszanymi z czarnymi jagodami, udekorowane bitą śmietaną i posypane wiórkami czekoladowymi. (Przecież na równi ze smakowym liczy się efekt kolorystyczny. Nie wiem, czy ten drugi nie bardziej.)
        Na paterze będą efektownie ułożone owoce i czekoladki.
        Do picia kawa o smaku toffi, herbata, soki, no i szampan.
        Brzmi jak menu ze snobistycznego przyjęcia w Biznes Klubie lub innym klubie o podobnych aspiracjach? Raczej nie! Menu podawane obecnie na tego typu przyjęciach to, zdaje się, smalec ze skwarkami, chleb wiejski, kiełbasa i inne sielskie dania. A na spotkanie trzech koleżanek ze szkolnej ławy mogę podać coś lżejszego niż smalec, zwłaszcza ze wszystkie, oczywiście, się odchudzamy.

12)
        Żaden autobus do Mińska nie jechał jeszcze tak wolno. Joanna w głębi swojej dorosłości, racjonalnej do szpiku kości duszy czuje się jak niepotrafiąca panować nad emocjami nastolatka. Chciałaby już, najlepiej w tej chwili, uruchomić komputer, przeczytać maile od Marka (Microsofcie! Bądź błogosławiony za kosz!) i dać się ponieść najgłupszemu od dwudziestu lat uczuciu. Trochę się wstydzi sama przed sobą, ale nie mogła przecież przewidzieć, że jeszcze kiedyś zdarzy się jej ten cud. Czy to wypada? Ma przecież dorastającą córkę. I choć skrupuły oraz wyrzuty sumienia są niczym kamień u szyi, Joanna czuje podniecenie, jakiego nie doznawała od lat.

13)
        Wyżywałam się w pracy. W domu nie było za ciekawie. Konrad pracował w innej branży i moje zawodowe sprawy nie fascynowały go, podobnie zresztą jak mnie nie zajmowały jego problemy z konstrukcjami, wyliczeniami, transportem... Tworzyliśmy od lat poprawny związek, by Marysia rosła w normalnej rodzinie. Miał do mnie żal, że nie jestem kurą domową. Taki model rodziny wyniósł z domu. „Kobieta może pracować, jeśli nie koliduje to z zajęciami domowymi.” Moja teściowa zaczęła pracę zawodową dopiero, jak Konrad zdał maturę. Teraz zaś świetnie nam gospodarzyła.

14)
        – Aaa... Polska, jest tak? No... tam ekonomia zdrowy jest? Wzrost gospodarczy jak ma się?
        – Dziękuję, dobrze. Jak go spotkam, pozdrowię od pana...
        – To pan cudzoziemiec dzielny podróżnik, jest tak? – ciągnie kierowca, zupełnie niezrażony. – Sam tak przyjechał? A gdzie rodzina, żona, dzieci? Rodzice? Teściowie? No rodzeństwo przynajmniej?
        – W Polsce... Nie, naprawdę mieszkam tu sam. Od... sześciu miesięcy.
        – Aaa... do pracy pan cudzoziemiec przyjechał? Czy studiować być, bo młody jeszcze, jest tak?
        – Do pracy. Jestem inżynierem chemikiem... Pracuję dla takiej firmy amerykańskiej, Honeywell. Zna pan? No tak... pracujemy dla rafinerii Seraya. Wie pan, na Jurong Island...
        Taksiarz entuzjastycznie oznajmia, że siostrzeniec żony drugiego kuzyna po kądzieli, imieniem Chiew Hua, też pracował dla Seraya jako starszy zaworowy. Jest bardzo zdumiony, że go nie znam. W końcu przechodzi do następnych pytań. Zrezygnowany, poddaję się dalszemu przesłuchaniu.

15)
        Właśnie nadałam walizkę na bagaż i otrzymałam kartę pokładową. Przede mną jeszcze odprawa paszportowa. Powinnam stawić się przy wejściu numer trzy za pięćdziesiąt minut.
        Więc zdążę jeszcze zatelefonować do Polski.
        Tym razem zgłasza się Ewa.
        – Matka Grzegorza powtórzyła mi, że dzwoniłaś.
        – Jestem na lotnisku, za niecałą godzinę mam samolot.
        – A gdzie lecisz?
        – Do Warszawy.
        Pauza.
        – Jesteś sama?
        – Jak najbardziej.
        – A on? Czy on wie, gdzie jesteś?
        – Nie wie.
        Znowu pauza.

16)
        Paula w łóżku przed pierwszą kawą. Przy lekturze.
        Drr-drr-drr!
        Kto dzwoni? Beczka.
        – Cześć, Paula! Inez ze Stanów przyjechała!
        – Jaka Inez, nie przeszkadzaj mi, ropucho, o Grecie Garbo w łóżku czytam.
        – No Inez, wariatko, ta co przed stanem do Stanów wyjechała, no, ta, co Jurkę
okradła, tą z Krzyków. No, ta, co z tą Darią z Pewexu żyła...
        Paula wściekła:
        – Nie przypominam sobie.
        Beczka:
        – Jutro nas wszystkie ze starej paczki do McDonaldsa na obiad zaprosiła!
        Paula rzuca słuchawkę, podnosi się, coś tam do siebie mamrocze, idzie kawę sobie zrobić. Nastawia radio na jedynkę. Kuchnię wypełnia muzyka klasyczna.

17)
        Patrzę na makaron czterojajeczny, który stoi na półkach naszego sklepiku od szeregu lat, i oczom nie wierzę. Banany! A może mi się wydaje?
        – Poproszę kilo bananów – mówię szeptem do pani Jadzi.
        – Jakich? – pyta pani Jadzia. Tych mniej dojrzałych, czy też woli pani te żółte, od razu
do zjedzenia.
        Zaczynam się jąkać, bo człowiek odzwyczaił się od dokonywania wyboru, tak nagle, bez uprzedzenia.
        – Jakie pani da – mówię głupio i rozglądam się za siebie. Nikt za mną nie stoi. Robi mi się nieswojo.
        Pani Jadzia zapakowała banany w dużą szarą torbę, nawet nie zapytała, czy mam czterdzieści groszy, i wydała mi resztę.
        Poszłam do domu dosyć zamyślona.

18)
        Jacek okazał się właścicielem apteki „Zdrowy jak koń”, która przynosiła całkiem nie najgorsze dochody, co Ewa uznała za duży plus w ich związku. Dzięki temu Jacek obdarowywał swoją wybrankę drobnymi upominkami, które świadczyły o jego trosce i uwielbieniu. Ewa dostała więc syrop na kaszel, witaminki i nalewkę z czarnej porzeczki. Być może nie o takich podarunkach marzy współczesna kobieta, ale Ewa nie była drobiazgowa.

19)
        Bar „Liliput” mieścił się vis à vis pruskich koszar, tam gdzie przylegała do nich niegdyś garnizonowa, a po wojnie już tylko ewangelicka kapela, którą tego lata zamknięto i przerabiano na nowe, duże kino. Codziennie od rana, zwłaszcza w gorące dni, w jego wnętrzu i maleńkim ogródku gromadziły się grupy pijących mężczyzn, a w taki dzień jak ten, gwar rozmów słychać już było z daleka. Bar „Liliput” należał do kategorii lokali, do których zwyczajowo nie wchodzi żadna kobieta. W „Lilipucie” nie sprzedawano wódki, klienci przynosili ją sami w teczkach, w kieszeniach marynarek, za paskiem spodni, po to, by zamówić parę kufli pienistego piwa i wzmocnić je odpowiednio przezroczystym płynem.

20)
        Danka. Kobieta z ogłoszenia w pornolu. „Mam ochotę na niezobowiązujący seks z superfacetem z Warszawy” – i numer oferty. Superfacet, rozśmieszyło mnie to określenie, może z tego powodu wybrałem to właśnie ogłoszenie z całej kolumny. Napisałem parę słów o sobie, że wolny, z własnym mieszkaniem, gwarantuje dyskrecję oraz higienę i tak dalej. Tydzień później znalazłem na komórce esemesa.

21)
        Ale mi się trafiło. Sabina umówiła mnie ze swoją bogatą klientką, która chciałaby kupować kosmetyki Avonu. Pani Anna Różycka, tak się nazywa, ma 40 lat, wygląda na 60, ale twierdzi, że wygląda tak młodo dzięki temu, że od dzieciństwa używa najlepszych kremów.
– Gdy miałam osiem lat – powiedziała Różycka podczas spotkania – matka po raz pierwszy dała mi krem do twarzy i od tego czasu nie położyłam się spać bez kremu.
– Nie jestem zwolenniczką używania kosmetyków w tak młodym wieku – rzekłam ostrożnie.
– To błąd – stwierdziła Różycka. Proszę spojrzeć na mnie. Jestem żywym dowodem, że należy używać kremów od wczesnego dzieciństwa.
Dowód łatwy do podważenia, moim zdaniem. A może ona jest krótkowidzem?

22)
        A zaczęło się całkiem zwyczajnie.
        W niedzielę wieczorem Jakub jechał do Krakowa (siedem godzin jazdy, konferencja Historia sztuki a historia medycyny, 5000 znaków, honorarium). Na dworcu był parę minut przed północą – swobodny, rozluźniony, pełen najlepszych zamiarów – a że właśnie ogłoszono, że opóźnienie pociągu może wzrosnąć o jakąś godzinę, co przyjął ze zrozumieniem, usiadł na plastikowym krześle naprzeciw jasno oświetlonej perfumerii Rossmanna, postawił walizkę obok kolumny, otulił się starannie połami prochowca i spokojnie oddał się czekaniu na nieuchronne spotkanie małej wskazówki dworcowego zegara z rzymską cyfrą dwa.

23)
        Dlaczego Mariusz jest mi taki drogi? Też teraz to odkryłam: czuję, że w nim zawsze jest dla mnie miejsce. Tu nigdy nie rozbijam sobie nosa o zatrzaśnięte drzwi. O nic mnie nie pyta, nie poucza. Robi kakao (naprawdę, naprawdę!) lub grzane piwo z cynamonem, kroi kromkę chleba z wędzonym serem, daje mi uwagę, trochę czasu, spokojną, akceptująca serdeczność...

24)
        Gucio był nieuleczalnym melancholikiem; gdyby nie życzliwość i refleks najbliższych, zamiast mierzyć się z własnym talentem, stałby się zapewne nałogowym samobójcą. Szkoły pokończył od niechcenia, niejako mimochodem, z dyplomami i wyróżnieniami, które najczęściej gubił, odwiedzając szynki na drodze do domu, jak przystało na młodzieńca nękanego wylewami czarnej żółci, pił bowiem już w latach licealnych, dużo i smutno; kompania birbantów zniechęciła się dość szybko do jego towarzystwa, bo zawsze po pijaku gadał o śmierci, Gucio oddawał się tedy swoim nastrojom już wyłącznie samotnie. W domu rodzinnym traktowano go z uznaniem dla jego zdolności. ale też ze świadomością, że reprezentować rodziny w żadnej mierze nie powinien, że lepiej dać mu zawczasu spokój podczas świąt i uroczystości, bo przy stole będzie siedział w nieprzejednanym milczeniu, dolewając sobie czerwonego wina, póki butelka nie wyschnie, a wtedy wstanie od stołu i pójdzie bez pożegnania do swojej celi (tak nazywał swój pokoik domowy) rozmyślać o przemijaniu.

25)
        Prawie wcale nie znam Krakowa, byłem tam w życiu góra dziesięć razy, głównie przejazdem, a wydaje mi się, że znam miasto świetnie, właśnie z opowieści Mileny. Jest mój Kraków wyobrażony, mój film o ulicach, mieszkaniach, kawiarniach, zdaje mi się, że po Krakowie chodzą ludzie, których bym natychmiast, już wysiadając z pociągu, rozpoznał. Jej wspomnienia są moimi wspomnieniami. Tak, jakby podczas tych nocy, gdy słuchałem Mileny, nasze nici RNA, czy co tam według Hydena zawiaduje pamięcią, splatały się w jeden kłąb.

================================
Dodane 21 kwietnia 2011:
Tytuły utworów, z których pochodzą konkursowe fragmenty, znajdziesz tutaj:
Rozwiązanie konkursu
Użytkownik: bogna 16.02.2007 00:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Zapraszam do półek z polską literaturą, kto mogł taki konkurs przygotować? Oczywiście Moni!!!
Użytkownik: joanna.syrenka 16.02.2007 00:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Oooo! Świetnie! Konkurs książek w jedynie słusznej mowie! Moni, nie będziesz mnie długo zachęcać ;)
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 00:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Cześc Moni. Już miałam iśc spac, ale zerknęłam jeszcze, co słychac. A tu konkursik. Miłe zakończenie dnia.Oczywiście zgłaszam swój udział.Pozdrawiam:-)
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 00:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Ale mi się udało! Zazwyczaj dopiero po kilku dniach orientuję się, że jest nowy konkurs. ;) Zaraz zobaczymy, jak trudny tym razem... :P
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 00:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Już po samym wstępie jestem zaskoczona! Nagroda? To stawia wysokie wymagania następnym organizatorom. :P Pozwól, że zgadnę co to będzie... Z pewnością coś bardzo polskiego, czyli... "Pan Tadeusz"! :-))
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 00:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
"większość miast w Polsce jest bowiem identyczna w swojej brzydocie" - czy ja mogę zaprotestować? :/
Użytkownik: joanna.syrenka 16.02.2007 10:54 napisał(a):
Odpowiedź na: "większość miast w P... | Anitra
Możesz, a ja się podpiszę.:)
Wytropimy, co to za łobuz tak stwierdził ;)
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 10:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Możesz, a ja się podpiszę... | joanna.syrenka
Ja też się podpisuję i niech no dorwę tego łobuza!!!
Ps. Czy macie może jakieś podejrzenia?
Użytkownik: Moni 16.02.2007 11:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja też się podpisuję i ni... | Joka Bees
Juz sam brak podejrzen jest swietna podpowiedzia! ;-))))
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 11:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Juz sam brak podejrzen je... | Moni
I tak nic nie przychodzi mi do głowy:(
Użytkownik: Moni 16.02.2007 11:59 napisał(a):
Odpowiedź na: I tak nic nie przychodzi ... | Joka Bees
Joka, bardzo prosze, juz wystarczy tych podpowiedzi! ;-)
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 12:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Joka, bardzo prosze, juz ... | Moni
Pokornie przepraszam:-)
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 17:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja też się podpisuję i ni... | Joka Bees
Trzeba stworzyć portret psychologiczny. ;) Od razu widać, że autor nigdy w Polsce nie był (albo ma spaczony gust). :P
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 00:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
No i stało się. Dziś nadszedł ten dzień. Spełnił się koszmar, jak przypuszczam, każdego konkursowicza. Wiedziałam, że tego nie da się uniknąć, ale jak zawsze miałam nadzieję, że jeszcze i tym razem mi się uda... Ale nie. Nie mogę się okłamywać. Wyraźnie widzę, że nie czytałam żadnej z konkursowych książek. I co ja biedna mam teraz robić? ;(
Użytkownik: pilar_te 16.02.2007 00:59 napisał(a):
Odpowiedź na: No i stało się. Dziś nads... | Anitra
Ja jeden wiem na pewno, a drugi tak mniej więcej. :-(
Użytkownik: sonja1 16.02.2007 01:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja jeden wiem na pewno, a... | pilar_te
Mam dwa na 100%, obydwa czytane niedawno. A o reszcie to nawet nie wiem czy gdzieś dzwoni...:-((
Użytkownik: joanna.syrenka 16.02.2007 02:36 napisał(a):
Odpowiedź na: No i stało się. Dziś nads... | Anitra
No właśnie, ja też się za wcześnie ucieszyłam... :P Ale damy radę!
Użytkownik: Czajka 16.02.2007 04:23 napisał(a):
Odpowiedź na: No i stało się. Dziś nads... | Anitra
Anitro, po pierwsze - nie jesteś sama (jesteś ze mną), po drugie - bardzo teraz pasujemy do tytułu konkursowego. :-)
Po trzecie - zostało nam strzelanie.
Użytkownik: janmamut 16.02.2007 05:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Anitro, po pierwsze - nie... | Czajka
Tak, strzelanie. Sobie w łeb w rozpaczy, że nic się nie zna.
Użytkownik: ella 16.02.2007 08:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak, strzelanie. Sobie w ... | janmamut
Wiem, ze dzwonia (nawet sporo dzonow ), ale nie wiem, w ktorym kosciele.:-( Witryna na ksiazki jeszcze nie jest gotowa. Ciezko bedzie...
Użytkownik: Czajka 16.02.2007 08:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak, strzelanie. Sobie w ... | janmamut
Janmamucie, ja mam wysoki poziom samozachowawczy. Będę strzelać do swoich, taki mus konkursowy. Chociaż raczej klops niż mus. :-)
Użytkownik: nutinka 16.02.2007 17:29 napisał(a):
Odpowiedź na: No i stało się. Dziś nads... | Anitra
O, to teraz wiesz, jak mi było źle w Twoim konkursie ;P. Hihi, a i tak się udało, więc bądź dobrej myśli. Życzę Ci, Anitro, żebyś w rezultacie miała takie wyniki jak ja wtedy.

A konkurs nie jest taki straszny. Trochę się zgaduje, kilka nawet od razu. ;)
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 18:45 napisał(a):
Odpowiedź na: O, to teraz wiesz, jak mi... | nutinka
To chyba nie w moim przypadku - jeśli nie czytałam, to trzeba mi tytuł na tacy podać, bo inaczej nie zgadnę. :P
Użytkownik: KrzysiekJoy 16.02.2007 08:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
O jaki ładny konkursik i jaka ładna oranizatorka i podpowiadaczki oczywiście też ładne. Czyli krótko mówiąc zacząłem od lukru bo w tym konkursie pozostaje mi liczyć na Wasze podpowiedzi. Narazie odgadłem to co czytałem i coś jeszcze czyli mam pięć pewnych dusiołków.:-)
Użytkownik: ella 16.02.2007 09:06 napisał(a):
Odpowiedź na: O jaki ładny konkursik i ... | KrzysiekJoy
A podpowiadacz jaki przystojny! :)
Użytkownik: Czajka 16.02.2007 09:14 napisał(a):
Odpowiedź na: O jaki ładny konkursik i ... | KrzysiekJoy
I jaki mądry. :-)))
A co czytałeś, Joy? [kwiatki]
Użytkownik: KrzysiekJoy 16.02.2007 11:08 napisał(a):
Odpowiedź na: I jaki mądry. :-))) A co... | Czajka
No, no coraz bardziej podoba mi się ten konkursik. Mam potwierdzone 2, 15, 16, 19 i 24. Trzy z nich czytałem.:-)
Użytkownik: ella 16.02.2007 11:11 napisał(a):
Odpowiedź na: No, no coraz bardziej pod... | KrzysiekJoy
Jak Ty to robisz, Joy?!!!
Użytkownik: KrzysiekJoy 16.02.2007 11:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak Ty to robisz, Joy?!!! | ella
Jedną z tych książek (16) czytałem prawie, że przed chwilą, drugą w styczniu. O 15 to wspominałem Ci podczas spotkania. Karolinie też się podobała.
2 nie czytałem ale po tylu konkursach gdy widzę E. a teraz to i bez skrótu Ewę juz wiem gdzie szukać.
24. Czytałem. O co my tu mamy". "Gucia z nagrodami"!
15. Czytałem. Ona w tej scenie siedzi na lotnisku czeka na samolot do Warszawy z "najpiękniejszego" miasta świata.
16. Podpowiedzieć to. Chcecie? No naprawdę chcecie? Ne podpowiem Wam bo najgorszemu wrogowi nie życzę tak źle.
Użytkownik: ella 16.02.2007 11:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Jedną z tych książek (16)... | KrzysiekJoy
Dzieki, Krzysiu. 19 chyba juz wiem, chociaz tez nie czytalam. Zebym sobie jeszcze przypomniala o jakiej ksiazce rozmawiales z Karolina!
Użytkownik: KrzysiekJoy 16.02.2007 11:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzieki, Krzysiu. 19 chyba... | ella
To była tylko wzmianka na temat 15. Napewno odgadniesz. A pamiętasz jaki język studiuje Kasia (miłośniczka). Może to Ci odblokuje 15.:-)
Użytkownik: ella 21.02.2007 08:38 napisał(a):
Odpowiedź na: To była tylko wzmianka na... | KrzysiekJoy
Dzieki, Joy! Juz wszystko, tzn. 15, jasne. Jednak dobrze te wzmianke pamietalam, bo chcialam Cie nawet namowic na wiecej pozycji ;-), ale tyle bylo innych, ciekawych tematow.
Spotkamy sie w Krakowie?
Użytkownik: KrzysiekJoy 21.02.2007 08:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzieki, Joy! Juz wszystko... | ella
Nie obiecuję, ale prawdopodobnie tak.:-)
Użytkownik: ella 21.02.2007 09:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie obiecuję, ale prawdop... | KrzysiekJoy
Fajnie! Jola i Syrenka tez i Krakowianki, mam nadzieje poznac.

Probuje zrobic porzadek z tymi dobrze znanymi fragmentami, ale jakos mi to nie idzie. Moze dlatego, ze u mnie te ksiazki nigdy nie staly porzadnie na polkach?
Użytkownik: jakozak 21.02.2007 09:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Fajnie! Jola i Syrenka te... | ella
Ela, ja się nigdzie nie wybieram.
Użytkownik: jakozak 21.02.2007 09:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Ela, ja się nigdzie nie w... | jakozak
A! Sznajper mi pisze, że w czerwcu. 15 czerwca to ja mam imieniny i gości w domu. Ela, chodź na Skype.
Użytkownik: ella 21.02.2007 10:02 napisał(a):
Odpowiedź na: A! Sznajper mi pisze, że ... | jakozak
Jolu, nie moge, bo jestem w pracy. Nie widac, jak ciezko pracuje?!;-)))
A na Krakow to Cie przeciez namowie. :-)
Użytkownik: jakozak 21.02.2007 10:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Jolu, nie moge, bo jestem... | ella
Już wiem. To 15 to nie dzień miesiąca, tylko numer w konkursie.
Umowa stoi, jak drut - odbieramy Cię z lotniska i... pewnie bedziemy na spotkaniu w Krakowie! :-))) Już się cieszę.
Użytkownik: ella 16.02.2007 11:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzieki, Krzysiu. 19 chyba... | ella
eeee, ide do kata ;-( To nie to :-(((, a powinnam wiedziec :-O.
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 11:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Jedną z tych książek (16)... | KrzysiekJoy
Dzięki temu podobieństwu do G.G i aferze, to i ja skorzystałam. Też nie czytałam.Ale co znaczy dobra podpowiedż!Pozdrawiam:-)
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 11:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki temu podobieństwu ... | Joka Bees
A który to podobny do GG?
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 11:56 napisał(a):
Odpowiedź na: A który to podobny do GG? | Anna 46
A widzę... 19... ciemno widzę.:-)
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 14:02 napisał(a):
Odpowiedź na: A widzę... 19... ciemno w... | Anna 46
Ponieważ 19 mam już potwierdzone, mogę Ci z czystym sumieniem zaproponowac przestawienie się z widzenia ciemno na widzenie czarno - białe z przewagą białego, rzecz jasna:-)
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 16:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Ponieważ 19 mam już potwi... | Joka Bees
Białe, powiadasz... białe śniegi... biały welon... białe kitle lakarzy i pielęgniarek... czy ja dobrze kombinuję? A masz ocenione to białe, zapytała Anna z nienacka; Znienacek puknął się wymownie w czoło i milczał.

Pomataczcie mi 17. podobno mam autora; to na początek te banany z makaronem, potem polecę po kolei.:-)
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 16:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Białe, powiadasz... białe... | Anna 46
To białe takie nie całkiem wprost. Nie mam ocenione. Mnie naprowadziła na trop podpowiedż Joya D.W poprzednim konkursie było, żeby coś skojarzyc z Dianą.To ja bym teraz powiedziała, żeby to białe skojarzyc z Moni i od tego zacząc poszukiwania.:-)
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 19:40 napisał(a):
Odpowiedź na: To białe takie nie całkie... | Joka Bees
Omatko, Moni, ci Ty masz białe???
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 19:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Omatko, Moni, ci Ty masz ... | Anna 46
O matko! Anno! Czy ona zaraz musi miec coś białe??? Nic nie ma białe!!! To znaczy, przepraszam, może coś ma, ale nie z tym kojarz!!! Kojarz analogicznie: tam miało byc z Dianą, a tu ma byc z Moni i już!:-))))
Użytkownik: Moni 16.02.2007 20:16 napisał(a):
Odpowiedź na: O matko! Anno! Czy ona z... | Joka Bees
Joka, ostroznie podpowiadaj, bo co niektorzy maja zupelnie inne skojarzenia. Z bialym wiaze sie czerwony i wychodza polskie barwy (czyli w sam raz pod konkurs) i jak nic nie biale, to "Wszystko czerwone". ;-)

Tu bylo tez cos wczesniej o czarno-bialym. Podpowiadam wiec, ze w takim kolorze moze co niektorzy ogladali serial z jednego fragmentu. ;-)

Oprocz tego naprowadzanego przez Joke, w konkursie sa jeszcze trzy inne kolorystyczne. ;-)

Zwroccie uwage na moja wczesniejsza podpowiedz, ktora teraz uszczegolawiam: 5 autorek = tylko 2 imiona. :-) A 2 inne imiona to sie niektorym kojarza ze Wschodem. ;-)

A tak ogolnie to wbrew pozorom te co maja najmniej ocen sa najczesciej zgadywane. :-)

6 tytulow jeszcze nie padlo, tak wiec wszystko przed Wami.
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 20:18 napisał(a):
Odpowiedź na: O matko! Anno! Czy ona z... | Joka Bees
Omateczko... jjja wwwiem, że Ttty mi mmmiejscowo... ale mi się nic nie kkkkojarzy z białym. Nie denerwuj się...
A 17? mam autora, ale nie wiem...

Zrobię sobie przerwę, bo mi się wszystko zaczyna kojarzyć z białym!
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 20:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Omateczko... jjja wwwiem,... | Anna 46
A ja mam grypę i może dlatego mi się jakoś na okrętkę kojarzy??? Poza tym w poniedziałek mam znowu kurs i też dlatego może mi się kojarzy???(bo muszę odrobic zadanie!).Jeśli z tego wyszło więcej kolorów, to niechcący!Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłam w błąd, uchowaj Boże!
Ale za to jest fajnie i czuję jak zdrowieję od tego konkursu.:-)))))
Anno,jeśli ci namotałam, to poczytaj co o 19 pisał Joy D. On to zrobił mądrze i przejrzyście.:-)
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 22:41 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja mam grypę i może dla... | Joka Bees
Joka, serce złote, cały urok właśnie polega na tym motaniu. Chyba zauważyłaś, że zabawa jest tym cudniejsza, im bardziej zamotane mataczenie. :-)))
Mnie chiba czołgu trzeba; jeszcze powinnam poznać autora 17. i tyle! Jeśli co trafię, to będzie cud.
To jak? Owinie mi kto tego banana makaronem?
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 22:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Joka, serce złote, cały u... | Anna 46
Cieszę się,że jesteś, bo myślałam, że z rozpędu krzywdę jakową Ci wyrządziłam, a od tego to by mi niechybnie gorączka podskoczyła. Czyli jednym słowem swoim pojawieniem się życie mi ratujesz:-))))))
O 17 wiem tyle,że podobno czytałam, ale większa jasnośc nie chce niestety na mnie spłynąc.
Ja jeszcze ciągle usiłuję dumac. Wydumałam 3 i 4, ale jeszcze niepotwierdzone.
pozdrawiam:-)
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 23:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Cieszę się,że jesteś, bo ... | Joka Bees
Przejściowo mię jedynie jąkanie męczyło... z wrażenia; i chwilę mi się zdwało, że coś wiem, ale już mi przeszło.:-)))

Mam: 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. i tyle; jak na moje kontakty z literaturą polską współczesną to już jestem z siebie dumna!:-)
Użytkownik: Smeagol 16.02.2007 23:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Przejściowo mię jedynie j... | Anna 46
to daj 3, 5 i 6 za 24 - chyba sprawiedliwa wymiana? ;))
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 23:24 napisał(a):
Odpowiedź na: to daj 3, 5 i 6 za 24 - c... | Smeagol
3. O, to u mnie ma baaardzo niskie notowania, choć tytuł smakowity;
5. jeszcze nie czytałam, się przymierzam;)
6. konkursowego nie czytałam, mam jedno dziecko ocenione - wspominam je dobrze; konkurowe tytułowo: do walentynek wręcz przeciwnie.
Użytkownik: Smeagol 16.02.2007 23:32 napisał(a):
Odpowiedź na: 3. O, to u mnie ma baaard... | Anna 46
Wiem, że do czegoś też się przymierzam, ale nie wiem do czego - podejrzewam, że to również 5. ;)

A co do 24. znane, nagradzane, jednak na razie nie podejdę do tego, bo po tym co czytam teraz i czytałam ostatnio, mam dosyć lektur, po których zostaje.. .syf na rękach ;) Jeśli wiesz o co mi chodzi :P
Użytkownik: janmamut 17.02.2007 01:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiem, że do czegoś też si... | Smeagol
Oj, zostaje paskudztwo. Według pewnej kobiety nawet w paski.
Użytkownik: Joka Bees 21.02.2007 18:35 napisał(a):
Odpowiedź na: 3. O, to u mnie ma baaard... | Anna 46
Anno! Wielkie dzięki; zlokalizowałam 6!!!
Teraz rozpracowuję 7. Chyba się udało! U mnie prawie wiosna, też niedługo wybiorę się na działkę. Pozdrowienia dla wszystkich konkursowiczów i działkowiczów.:-))) Ach jak ja lubię ogrodnicze konkursy.:-)))
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 23:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Chcę 5,6,7. Dam 1 i 15. ... | Joka Bees
dam 2, 4, 9, 10, 11, 24, czekam na wyniki 14, 16, 19 i 23
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 23:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Chcę 5,6,7. Dam 1 i 15. ... | Joka Bees
7. nie czytałam, strzeliłam fuksiorem, biblionetkowe to jest bardzo.
Użytkownik: Moni 18.02.2007 09:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Jedną z tych książek (16)... | KrzysiekJoy
Przez Ciebie nie zgadza sie teraz moja statystyka. :-( Na poczatku lutego wszystkie ksiazki mialy od 4,00 w gore, a teraz jedna spadla ponizej!
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.02.2007 10:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Przez Ciebie nie zgadza s... | Moni
A jużści nie chwaląc się jam to obnizył średnią tej beznadziei, a Ciebie białogłowo proszę o zrozumienie, inaczej nie dało się tego ocenić.
Użytkownik: Moni 18.02.2007 10:44 napisał(a):
Odpowiedź na: A jużści nie chwaląc się ... | KrzysiekJoy
Wiesz co mnie smieszy? W moim egzemplarzu jest dopisek "zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury" i tak sie zastanawiam, czy te dotacje byly w ciemno, czy ktos z MF rzeczywiscie to czytal? ;-)
Użytkownik: janmamut 20.02.2007 20:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiesz co mnie smieszy? W ... | Moni
Pewnie minister Środa osobiście podpisała, krzycząc, że to arcydzieło, a kto myśli inaczej, jest Ciemnogrodem w czystej postaci.
Użytkownik: imarba 20.02.2007 20:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Pewnie minister Środa oso... | janmamut
Nic nie powiem, bo nie biorę udziału, ale u mnie to coś ma 6!
Bardzo mi sie podobało ;-)
Użytkownik: Moni 20.02.2007 21:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Nic nie powiem, bo nie bi... | imarba
Bardzo prosze o nie tak dokladne podpowiedzi! A do wziecia udzialu zapraszam, bo jedna to poznasz natychmiast! :-)
Użytkownik: imarba 21.02.2007 08:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo prosze o nie tak d... | Moni
(o przepraszam!!!!!)
poznałam, poznałam...
(ja mam duuuuuużo 6) innych chyba ze dwie także poznałam :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.02.2007 21:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Pewnie minister Środa oso... | janmamut
Mamo, Tato co 16 ma wspólnego ze Szkocją?
- Cicho mój synu, cicho. Bo nas podadzą o dyskryminację.
Użytkownik: janmamut 22.02.2007 02:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamo, Tato co 16 ma wspól... | KrzysiekJoy
Śliczne! No, chyba że sam sobie wymyśliłem, ale naturalną odpowiedzią jest: bohaterowie 16 są, hmm, Szkotami. O, i mają ciała jak szkała!
Użytkownik: Jean89 16.02.2007 08:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Niespodzianka wspaniała. Ale ja nic nie wiem!!! I jak ja teraz mam zdobyć chociażby te dwa punkty? ;-)
Użytkownik: eliot 16.02.2007 08:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
U mnie była Anna N, teraz jest jakaś Anna K, ale pojęcia nie mam, co to za jedna. I tu wychodzi na jaw, że prawie nie czytam polskiej literatury.
Użytkownik: ella 16.02.2007 09:14 napisał(a):
Odpowiedź na: U mnie była Anna N, teraz... | eliot
Moni, wydaje mi sie, ze czytalam 1,3,5,7,9,10,20,21. Mozesz potwierdzic?
Użytkownik: Moni 16.02.2007 09:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, wydaje mi sie, ze c... | ella
Napisz to do mnie, to czesc Ci potwierdze, bo sie zgadza, a paru innych, ktore czytalas wcale nie wymienilas. ;-)

Czajka za dlugo siedziala w barze, dlatego nic nie wie. ;-)

Jean moze poznac jeden fragment po autorze/autorce - ponoc to bardzo charakterystyczny styl.

Ta Anna K. to nie moj skrot - tak jest w ksiazce! :-) A Eliot tez powinna cos zgadnac, chocby po stylu innego autora/autorki. ;-)

Podpowiem Wam jeszcze, ze 5 osob ma tylko 2 imiona. ;-)
Użytkownik: ella 16.02.2007 09:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Napisz to do mnie, to cze... | Moni
Oj, za duzo bylo wczoraj wina...;-(
Użytkownik: joanna.syrenka 16.02.2007 10:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, za duzo bylo wczoraj ... | ella
:)))))
Jak karnawał to karnawał! :D
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.02.2007 10:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, za duzo bylo wczoraj ... | ella
Elu szybciutko zamykamy piwniczkę i podpowiadamy co znasz.:-)))
Użytkownik: ella 21.02.2007 09:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Elu szybciutko zamykamy p... | KrzysiekJoy
Do piwniczki nie dotarlam ;-(.
Tu prawie kazda dzielnica ma swoj pochod karnawalowy. Na trzeci nie mialam juz sily, a to byl ten naj- ;-(.
Probuje dalej, ale cieniutka jestem, jak szczypiorek na wiosne. Fragmenty wydaja mi sie bardzo znajome, nawet te, ktorych nie czytalam :-))), ale nie kojarze i juz.
Ja mam do tej pory tylko 7, 11 i 15 :-(.
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 09:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
W nocy zajrzałam i ucieszyłam się, że konkursik taki swojski, więc nie powinno by większych kłopotów.O ludzka naiwności. Zaglądam właśnie po raz drugi i co widzę:Wiem, że czytałam 2.A reszta,póki co hm... jest milczeniem.
Zrozumiałam jasno, że w moim przypadku tytuł konkursu bardzo adekwatny do rzeczywistości.
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w poznawaniu swego:-)
Użytkownik: Moni 16.02.2007 09:58 napisał(a):
Odpowiedź na: W nocy zajrzałam i uciesz... | Joka Bees
Doliczylam sie w Twoich ocenach pieciu przeczytanych tytulow, czyli nie jest zle! Czekam na odpowiedzi i strzaly! ;-)
Inni niech tez probuja! I zwroccie uwage na wstep! Te oceny tez wiele moga Wam pomoc! :-) Moze przez to po konkursie czesc osob siegnie po szukane tutaj ksiazki?

Nagroda nie jest "Pan Tadeusz". ;-) W koncu fragmenty tez nie sa z klasyki! :-)

Verdiana, dzieki! :-)
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 10:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Doliczylam sie w Twoich o... | Moni
Dziękuję Moni.Pięc to już coś, chociaż ja na razie nie potrafię ich zlokalizowac.Ale przywracasz mi wiarę w sens istnienia (konkursowego, rzecz jasna). Chciałam dodac, że podejrzewam 11,pomimo, że na pewno nie czytałam, ale za to bardzo lubię kuchnię (tuż po książkach):-)
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 15:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Doliczylam sie w Twoich o... | Moni
> Nagroda nie jest "Pan Tadeusz". ;-) W koncu fragmenty tez nie sa z klasyki! :-)

No właśnie: dlaczego? Może wtedy chociaż jeden bym poznała. A tak, co mi po podpowiedziach, skoro o większości z tych książek pewnie nawet nie słyszałam? :(
Użytkownik: verdiana 16.02.2007 09:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Chciałam powiedzieć veni, vidi, vici, ale nie, vici nie, bo oczywiście nie wezmę udziału. :P Ale pomysł mi się szalenie podoba i musiałam Ci to, Moni, powiedzieć. :-)
Użytkownik: Szreq 16.02.2007 09:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Znam dwa fragmenty po pierwszym czytaniu ale tylko dzięki dwóm super dziewczynom z Biblionetki, bo to od nich miałam te książki:)
Użytkownik: ella 16.02.2007 09:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Znam dwa fragmenty po pie... | Szreq
Jeden strzal, trzesaca sie reka, trafilam, a inne???
Dlaczego ja nic nie kojarze?! ;-(((
Jak sie nazywal ten Niemiec...? ;-)
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 10:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeden strzal, trzesaca si... | ella
Omatko!!! To mnie załatwiła Moni kochana! Ja taka mało współczesna jestem, ale w konkursie się melduję i oświadczam, że Anna K. to ja za panieństwa, ale nowego domu nie otwierałam; nie mam domu, mam mieszkanie w bloku....
Pomocy upraszam... jedno wiem na stówę (2.), w inne będę strzelać.
Użytkownik: Moni 16.02.2007 11:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Omatko!!! To mnie załatwi... | Anna 46
Ania jest tak malo wspolczesna, ze na dzien dobry podala prawidlowo az 6 fragmentow! ;-)
Użytkownik: Anna 46 16.02.2007 11:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Ania jest tak malo wspolc... | Moni
Moni, Kochanie Ty moje!!! Nie mów, że trafiłam!!! :-)))
Użytkownik: veverica 16.02.2007 13:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Ania jest tak malo wspolc... | Moni
Moni, powiedziałam że na pewno wezmę udział, ale nic, ale to NIC nie rozpoznaję!
Użytkownik: namibie 16.02.2007 13:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Konkurs ciekawy, ale trudny :( Ja rozpoznaję tylko dwójeczkę, i chyba tylko tę książkę czytałam...
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 15:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs ciekawy, ale trud... | namibie
To jakaś znana jest? :> Widzę, że większość konkursowiczów to rozpoznaje. Naprowadź mnie na tytuł, bo na 100% tego nie czytałam. Nie miej skrupułów i tak wszyscy to już mają... ;)
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 15:43 napisał(a):
Odpowiedź na: To jakaś znana jest? :>... | Anitra
Momencik, chyba nawet nie musisz. Znalazłam jakąś Ewę. :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 16.02.2007 15:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Momencik, chyba nawet nie... | Anitra
Byle była ona z A.:-)
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 16:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Byle była ona z A.:-) | KrzysiekJoy
Oj, tego już nie wiem. :(
W związku z zaistniałymi wątpliwościami, dla dobra ogólnego postuluję wprowadzenie zasady: jeśli zgadza się imię, odpowiedź jest zaliczana. Czekam na głosy poparcia. :P
Użytkownik: namibie 16.02.2007 15:48 napisał(a):
Odpowiedź na: To jakaś znana jest? :>... | Anitra
Znana, czy nie... hm, trochę osób ją oceniło :) Podczas częstego czytania takich zgrabnych podpowiedzi do niektórych fragmentów, zwątpiłam w moje umiejętności zawijania :P Nie potrafię!
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 15:56 napisał(a):
Powiąż z entomologią:-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 16.02.2007 15:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Powiąż z entomologią:-) | Joka Bees
Joka Ty coś wiesz na temat 1?:-)
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 16:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Joka Ty coś wiesz na tema... | KrzysiekJoy
Podobno tak, ale najgorsze, że nie wiem co wiem (strasznie brzmi, ale tak jest naprawdę; mój strzał niestety był pudłem):(
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 16:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Powiąż z entomologią:-) | Joka Bees
Teraz to mnie przeraziłaś! Nic już nie wiem, nic...
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 16:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Teraz to mnie przeraziłaś... | Anitra
Prosiłaś o naprowadzenie na tytuł...
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 17:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Prosiłaś o naprowadzenie ... | Joka Bees
Po prostu ja myślałam o zupełnie innym tytule! W takim razie źle strzeliłam... :(
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 17:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Po prostu ja myślałam o z... | Anitra
Ale autora chyba trafiłam, hihi... Zaraz ponowię szturm na tytuł. ;-)
Zapomniałam podziękować za podpowiedź: dziękuję ślicznie! :-))
Użytkownik: ella 21.02.2007 09:59 napisał(a):
Dzieki za podpowiedz :-)
Użytkownik: janmamut 19.02.2007 18:31 napisał(a):
Odpowiedź na: To jakaś znana jest? :>... | Anitra
Gdyby autorkę 2. nazwać tytułem 2., zwłaszcza w formalnej formie niezdrobniałej, to na pewno by się obraziła.
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 16:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Moni, czy możliwe, żeby wśród tych fragmentów była książka, której NIKT nie ocenił???Proszę o odpowiedż.Pozostaję z szacunkiem (chciałoby się jednym ciągiem dodac "Twoja Ania Shirley", ale to niestety nie ma nic wspólnego z konkursem...)Pozdrowienia:)))))
Użytkownik: Moni 16.02.2007 16:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, czy możliwe, żeby w... | Joka Bees
A co, czyzby wszyscy oceny poukrywali? Nieee, tak jak we wstepie podalam, niektore maja wprawdzie malo, ale i tak dobra srednia. Najmniej ocen ma ksiazka, ktora juz i tak zgadlas! :-)
Użytkownik: eliot 16.02.2007 17:09 napisał(a):
Odpowiedź na: A co, czyzby wszyscy ocen... | Moni
Moni, czy nie udostępniasz ocen, żeby było trudniej?
Użytkownik: Anitra 16.02.2007 17:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, czy nie udostępnias... | eliot
Przecież Moni nigdy nie udostępniała ocen... Z zasady. :-) A zresztą pewnie i tak jest ich tyle, że nic by Ci to nie pomogło. ;)
Użytkownik: eliot 16.02.2007 17:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Przecież Moni nigdy nie u... | Anitra
Eh, tak podejrzewałam, ale nie miałam pewności.
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 17:18 napisał(a):
Odpowiedź na: A co, czyzby wszyscy ocen... | Moni
Dziękuję, ale ja walczę z tą jedynką, niestety na razie nie wygrywam.I w trakcie tej walki przyplątało mi się coś takiego dziwnego, przez nikogo nie ocenionego.I znowu pudło.:(
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 18:10 napisał(a):
Odpowiedź na: A co, czyzby wszyscy ocen... | Moni
Dzięki Moni, chyba mnie wreszcie olśniło!!! Już ślę pocztę.
Uff... Nie było lekko.
Użytkownik: gaba_n 17.02.2007 07:08 napisał(a):
Odpowiedź na: A co, czyzby wszyscy ocen... | Moni
Moni, świetny pomysł na konkurs, naprawdę. Tym razem sobie nie odpuszczę i w końcu zadebiutuję.
Użytkownik: veverica 16.02.2007 18:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Po oddaniu kilku strzałów mam 2, 4, 11, 14, 19 i 23:) Więcej chyba nie będzie, chociaż podobno znam autora/kę 17...
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 18:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Po oddaniu kilku strzałów... | veverica
Czy można prosic coś o 4, 14 i 23?
Ja mam 2, 9,10, 11, 15, 19. Czekam na potwierdzenie 1.
Użytkownik: veverica 16.02.2007 18:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy można prosic coś o 4,... | Joka Bees
O 4 za dużo ci nie napiszę, bo nie czytałam, strzeliłam i akurat się udało:)
14 - bardzo sympatyczny autor:) Popatrz na nazwy, które pojawiają się we fragmencie, poszukaj coś o nich... powinnaś skojarzyć tytuł, zwłaszcza jeśli zajmie Ci to dużo czasu;)
23 - ta książka budzi duże emocje na Bnetce, dostaje skrajne oceny, zachwyca albo okropnie denerwuje. Mnie raczej to drugie.

Hm, coś o 9, 10 lub 15?
Użytkownik: Joka Bees 16.02.2007 18:59 napisał(a):
Odpowiedź na: O 4 za dużo ci nie napisz... | veverica
Dziękuję. Ja nie czytałam ani 9 ani 10(z tym, że 10 kiedyś wpadła mi w ręce, a w 9 się wstrzeliłam).Spróbuję Ci co nieco przybliżyc:
9 - sporo tego autora w Biblionetce, ja nie czytałam jego/jej nic.Tytuł tej książki mocno się z nią/nim kojarzy.
10 - książka dla dorosłych, chociaż tytuł może sugerowc co innego. W Biblionetce są tylko dwie książki tego autora/autorki.
15.Też nie czytałam, ale wyżej Joy D.pięknie nawiązał do Miłośniczki, dzięki temu, znając autora/kę zlokalizowałam tytuł.
Pozdrowienia.:-)
Użytkownik: gaba_n 18.02.2007 02:59 napisał(a):
Odpowiedź na: O 4 za dużo ci nie napisz... | veverica
Vieviórko, dzięki Twojej podpowiedzi odgadłam 14. Dziękuję ślicznie.
Użytkownik: Vemona 18.02.2007 18:44 napisał(a):
Odpowiedź na: O 4 za dużo ci nie napisz... | veverica
Vieviórko - wielkie dzięki! Skojarzyło mi się 23 - idę słać do Moni. :-))
Użytkownik: Vemona 18.02.2007 18:50 napisał(a):
Odpowiedź na: O 4 za dużo ci nie napisz... | veverica
No i skłamałam. Wymyśliłam 22 a nie 23.
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 13:22 napisał(a):
Odpowiedź na: O 4 za dużo ci nie napisz... | veverica
Dzięki Vieviórko! Szukałam co prawda bardzo długo, ale myślę, że uda mi się wysłac do Moni zanim się ściemni.:-)
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 14:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki Vieviórko! Szukała... | Joka Bees
No i guzik z pętelką; jeszcze sobie poszukam.:-(((
Użytkownik: Smeagol 16.02.2007 19:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Ja mam potwierdzone: 2, 4, 9, 10, 11, 24, przy czym żadnej nie mam ocenionej, bo żadnej nie doczytałam do końca :P
Użytkownik: Paja 16.02.2007 19:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Hm... nie przeczytałam jeszcze wszystkich fragmentów ale jedna rzecz mnie ujęła: "większość miast w Polsce jest bowiem identyczna w swojej brzydocie" tak to zacheca do "swojego" xD
Użytkownik: Anitra 24.02.2007 21:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Hm... nie przeczytałam je... | Paja
Nie tylko Ciebie, jak widać w pierwszych komentarzach. :-) Jeszcze nie zdołałam namierzyć autora...
Użytkownik: Vemona 17.02.2007 17:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Ojojoj!! Cienko widzę. Okazuje się, że wcale nie znam współczesnej literatury polskiej. :-( Majaczy mi się 2 i gdzieś dzwonią banany, ale przy nich nic więcej, poza świadomością, że chyba to widziałam oczyma duszy.
Użytkownik: Anna 46 17.02.2007 17:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Ojojoj!! Cienko widzę. Ok... | Vemona
Vemono, już obserwuję u Ciebie typowe konkursowe symptoma; banany widziałaś nie oczyma duszy swy, ale w swoim sklepie. Ja też tak mam. Niestety, banany owinięte makaronem prześladują mnie okrutnie!
Użytkownik: Vemona 17.02.2007 18:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Vemono, już obserwuję u C... | Anna 46
Na razie strzeliłam w 2, wydaje mi się, że wiem, więc zobaczymy. Banany napewno dzwonią, ale za Chiny ludowe i demokratyczne nie mam pojęcia w którym kościele. :-( Nie wspomnę o reszcie - wyrwałam się na małą chwilę miłej rozrywki, a tu takie cuda i niewida, niewida właśnie, co najgorsze. :-) Poczekam na odpowiedź od Moni, może jak mi powie co czytałam, to mi się któryś fragment rozjaśni??? Grunt to nadzieja. :-)
Użytkownik: Anna 46 17.02.2007 18:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Na razie strzeliłam w 2, ... | Vemona
Jeśli ten makaron to jest to, co mnie się majaczy, to znasz to. Nic więcej nie powiem, póki mi Moni nie potwierdzi, bo wysłałam przed chwilą, a nie chcę namieszać! :-)))
Użytkownik: Vemona 17.02.2007 18:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli ten makaron to jest... | Anna 46
No właśnie wiem, że wiem, ale nie wiem. :-)
Wiesz, co chcę powiedzieć. :-)
Użytkownik: Anna 46 17.02.2007 19:30 napisał(a):
Odpowiedź na: No właśnie wiem, że wiem,... | Vemona
Tak jest! Trafiłam bananem w makarona! :-) Masz, znasz i lubisz baardzo!
A zaśpiewaj sobie makaron...:-)
Użytkownik: Vemona 17.02.2007 19:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak jest! Trafiłam banane... | Anna 46
No Moni też mówi, że znam. A od 6 też znam autora, ale negatywnie. Muszę pogłówkować, makaron powiadasz..... :-)
Użytkownik: Smeagol 17.02.2007 20:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak jest! Trafiłam banane... | Anna 46
Zaśpiewałam i mam - dzięki :) Nie czytałam, ale oglądałam namiętnie w swoim czasie ;) /o ile to ten makaron właściwy zaśpiewałam, bo jeszcze nie potwierdzone/
Użytkownik: Anna 46 17.02.2007 20:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Zaśpiewałam i mam - dzięk... | Smeagol
Z t y m makaronem tak to już jest, że jak kto przygnieciony literaturą polską współczesną i mu źle, to wybitnie porawia nastrój.:-)))
Użytkownik: Vemona 17.02.2007 20:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Z t y m makaronem tak to ... | Anna 46
Coś mi na razie ten makaron stoi kołkiem. :-)
Użytkownik: Smeagol 17.02.2007 21:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Coś mi na razie ten makar... | Vemona
Skup się na oglądaniu, o tym co na temat oglądania wspomniała Moni gdzieś wyżej i swoich ulubionych ocenionych, a makaron zostaw na później, bo jak nie skojarzyłaś od razu to Ci tylko zamiesza teraz.
Użytkownik: Anna 46 17.02.2007 22:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Coś mi na razie ten makar... | Vemona
Niech Ci stanie raczej cygarem. :-)
Użytkownik: Vemona 18.02.2007 18:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Niech Ci stanie raczej cy... | Anna 46
Bardzo lubię deszcz.... :-)
Słuchajcie!! Jestem z siebie dumna do wypęku - pierwszy raz zgadłam coś, czego nie czytałam!! Zaraz przestanę się mieścić w krzesełko komputerowe. :-))
Użytkownik: Joka Bees 17.02.2007 21:54 napisał(a):
Dobry wieczór.
Jejku, przecież Wy jesteście genialne! Kuknęłam tu na chwilkę, i co widzę?
"Zaśpiewaj sobie makaron". Grzechem byłoby nie skorzystac! Zaśpiewałam natychmiast!!! I zaraz ślę pocztę!Hurra, dziękuję.:-))))
Użytkownik: Anna 46 17.02.2007 22:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobry wieczór. Jejku, pr... | Joka Bees
Drobiazg! Cieszę się, że tak śpiewająco nam idzie... nie całkiem, albowiem łaknę matactw do:
1. 8. 12. 13. 15. 16. 18. 20. 21. 22. 24. 25.
albowiem w dalszym ciągu poruszam się po omacku po współczesnej polskiej. Moja ignorancja i indolencja w tej materii są straszne!!!
A zabawa wspaniała. :-)))
Użytkownik: Joka Bees 17.02.2007 22:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Drobiazg! Cieszę się, że ... | Anna 46
O 1 jest gdzieś na początku(wyżej).Powiedziałam coś za co zostałam skarcona.
Przeanalizuj to, a potem pomyśl ciepło o Sokratesie. I 1 masz na tacy( trochę się boję, czy za to też nie czeka mnie upomnienie).
Użytkownik: Joka Bees 17.02.2007 22:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Drobiazg! Cieszę się, że ... | Anna 46
Ja bym poprosiła o 7 i 23:-)
Użytkownik: Anna 46 17.02.2007 23:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja bym poprosiła o 7 i 23... | Joka Bees
23. też nie mam... z 7. będzie kłopot z matactwem bom nie czytała (jak i znakomitej większości z w/w dusiołków); to jest bardzo biblionetkowe, a wolę pielić na działce, niż źle woalować...;)
Użytkownik: Joka Bees 17.02.2007 23:16 napisał(a):
Odpowiedź na: 23. też nie mam... z 7. b... | Anna 46
No to ja już chyba idę płakac w kącie:((( O 7, że biblionetkowe też wiem i wcale mi od tego jaśniej nie jest. Chyba przyjdzie pogodzic się z faktem, że więcej już nie wiem:(((
Pociesza mnie tylko jedno - umysł znacznie tęższy rzekł ponoc: "wiem, że nic nie wiem"i zaraz potem wyszło, że taki mądry....
Użytkownik: Moni 18.02.2007 09:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Zaśpiewałam i mam - dzięk... | Smeagol
Nie potwierdzilam, bo o makaronie nic jeszcze od Ciebie nie dostalam! :-(

Przy okazji mala porcja kolejnych podpowiedzi (choc te kolorystyczne czy imienne jeszcze sie Wam do konca nie przydaly - a szkoda!), ale troche porozrzucanych, zeby nie bylo za latwo:
Jedna ksiazke i autorke wprowadzilam osobiscie do Biblionetki, i mogla sie Wam rzucic w oczy w ksiegarniach, bo wystawala w rzedzie na polce. ;-)
Jedno nazwisko troche sie rymuje z tytulem. :-)
Jedna autorka lubi matematyczne tytuly i Piotra Fronczewskiego. ;-)
Jeden tytul zaczyna sie tak, jak inne ksiazki - w tym dwie znane z gatunku "kryminal, thriller". ;-)
W jednym tytule wystepuje imie zenskie (i ta osoba ma "cos wspolnego" np. z Musierowicz czy Whartonem). ;-)
Jeden tytul musi sie Wam kojarzyc z dziecinstwem.
Jedna autorka ma imie jak inna pani z imprezowego konkursu.
Jeden fragment zawiera w sobie prawie tytul. ;-)

No, na razie wystarczy. :-)
Użytkownik: Anna 46 18.02.2007 12:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie potwierdzilam, bo o m... | Moni
Omatko! Dodatkowe rebusy! :-)))
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.02.2007 18:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Jakoś nie mogę załapać tej 1.
O 8 chyba nikt nic nie mówił, więc jest okazja.
Użytkownik: Joka Bees 18.02.2007 18:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakoś nie mogę załapać te... | KrzysiekJoy
1 jest bardzo trudna do podpowiedzenia.Ja zostałam upomniana za podpowiedż nie mając pojęcia,że powiedziałam aż tak dużo! Najlepszy dowód na to jak bardzo jej nie znam, to fakt,że nie zorientowałam się za co mnie strofują.
Należy dodac, że wszystkie moje nieudolne próby (te świadome) naprowadzania na 1 dotyczą tytułu. No dobra, narażę się jeszcze trochę i powiem, że ten tytuł nie jest długi!!!
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.02.2007 18:34 napisał(a):
Odpowiedź na: 1 jest bardzo trudna do p... | Joka Bees
Poszło. Za dziękuje się nie kupuje. Mam na handel wymienny np. 18.:-)
Użytkownik: Joka Bees 18.02.2007 18:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Poszło. Za dziękuje się n... | KrzysiekJoy
Bardzo się cieszę.:-)))
Wiem, że nieładnie byc interesownym... Hm... Ale o to 18 bardzo poproszę.:-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 18.02.2007 18:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo się cieszę.:-))) ... | Joka Bees
Rym dałem specjalnie, bo jest istotny i do tego dokładny. Tytuł też nie długi. Przeważnie postać ta ukazywana jest w złym świetle. Książka z tego co dowiedziałem się o niej do tej pory, stara się przełamać ten stereotyp.:-)
Użytkownik: Anna 46 18.02.2007 22:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Rym dałem specjalnie, bo ... | KrzysiekJoy
Joy, a powiedz co o Guciu z 24. Niestety, nie mam nic na wymianę, bo jak aktualny mój nick informuje, poruszam się po omacku i rozwiązuję rebusy matactw - czasem mi się trafi, jak ślepej kurze ziarko.:-)))
Użytkownik: Smeagol 18.02.2007 22:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy, a powiedz co o Guciu... | Anna 46
a ja poproszę coś o 1, 7, 8, 12, 13, 15, 18, 20, 21, 22, 23, 25 i tytułach (autorów mam) 5 i 19 ;))
Użytkownik: KrzysiekJoy 19.02.2007 09:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy, a powiedz co o Guciu... | Anna 46
Jak wiesz, czytałem i niczego sobie. "Gucio" nagrodzony był i kontrowersji (choć to ładna sumka) raczej nie było.:-)
Użytkownik: Moni 19.02.2007 09:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Rym dałem specjalnie, bo ... | KrzysiekJoy
Oj, Krzysiu, Krzysiu, ladnie to tak innym bajki opowiadac...

Ogolna podpowiedz dla wszystkich: Autorzy, ktorych fragmenty wystapily juz w moim poprzednim konkursie, nie maja tu nic do szukania! :-)

Użytkownik: KrzysiekJoy 19.02.2007 09:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, Krzysiu, Krzysiu, lad... | Moni
Oj Moni jak dobrze, że jesteś.
Co to ja chciałem.
"Kto był na chrzcinach u Marysi"?
"Ile kosztuje bilet autobusowy do Mińska"?
"A tą co to nie chciała być kura domową, ktoś zna"?
"Inżynier chemik, niby takie bliska ciału koszula i autor sympatyczny...a nie mam".
"U Danki nie mam szans, bom nie z Warszawy i nie superfacet, ale czekam na superpodpowiedź (niezobowiązującą!):-)))
"Widział kto Jakuba jadącego do Krakowa"?
"Milenę Z Krakowa chętnie poznam. Chory z Kielc".
Użytkownik: Moni 19.02.2007 09:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj Moni jak dobrze, że je... | KrzysiekJoy
Jakbys sie tak na tych chrzcinach w Minsku skumal z paroma "kurami domowymi", Danka, Milena i inzynierem z Krakowa, to razem byscie odgadli juz wszystkie fragmenty. ;-) A przeciez konkurs trwa jeszcze tydzien! :-)

A ten sympatyczny autor to rzadko bywa w Polsce! ;-)
Użytkownik: Szreq 19.02.2007 09:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Jakoś nie mogę załapać te... | KrzysiekJoy
"A ten od 14, który ponoć jest bardzo symaptyczny, a pytanie moje brzmi. Jak bardzo jest sympatyczny?:-)"
14 jest bardzo bardzo sympatyczny.Powiem więcej sympatyczno-perkusyjno-muzyczny:))
Użytkownik: Anna 46 19.02.2007 14:26 napisał(a):
Odpowiedź na: "A ten od 14, który ... | Szreq
Z powodu padnięcia Omacka z przemęczenia, apeluję do każdego litosiernego* serca o pomataczenie: 1. 8. 12. 13. 15. 18. 20. 21. 22. 23. i 25.

* "litosierny" litościwy i miłosierny - takie 2 w 1
Użytkownik: librarian 19.02.2007 16:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Z powodu padnięcia Omacka... | Anna 46
22 mogłaby się zacząć jak 1 (pierwsze zdanie) choć zdecydowanie nie jest brzydkim miastem. W ogóle z tymi brzydkimi miastami to jakieś nieporozumienie.

Przy pierwszym czytaniu rozpoznała jednego dusioła, przy drugim dwa, to myślałam, że tak idąc przy dwudziestym piątym czytaniu będę mieć całość. Niestety zatrzymałam się na pięciu. Co najgorsze czytam i czytam podpowiedzi i nic. Spiewać nie umiem, najwyżej gotować (makaron między innymi)a do tego dziury w pamięci mam czarne.

Mam potwierdzone 2, 4, 5, 9 i 22. Jeszcze powinnam rozpoznać 3, 17 i 23.
Babcia, pani Jadzia, Mariusz, coś nie chcą się objawić.
Użytkownik: Vemona 19.02.2007 19:58 napisał(a):
Odpowiedź na: 22 mogłaby się zacząć jak... | librarian
To daruj sobie śpiewanie o makaronie i idź... na wywiadówkę np. Tylko się ubierz!!
Użytkownik: librarian 19.02.2007 23:11 napisał(a):
Odpowiedź na: To daruj sobie śpiewanie ... | Vemona
Czyżby mój ulubiony serial? :)
Użytkownik: Vemona 20.02.2007 13:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Czyżby mój ulubiony seria... | librarian
I bez śpiewania się obeszło? :) P.S. Ja też nie mam głosu...
Użytkownik: librarian 20.02.2007 20:37 napisał(a):
Odpowiedź na: I bez śpiewania się obesz... | Vemona
Swoją drogą mam sentyment do wkładania chustki na głowę.;)
Użytkownik: Vemona 21.02.2007 15:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Swoją drogą mam sentyment... | librarian
Ja też, ale w trochę inny sposób, niż prezentowany. :-)
Użytkownik: janmamut 19.02.2007 18:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Z powodu padnięcia Omacka... | Anna 46
"Anna z padniętym Omackiem": chyba najcudowniejszy nick, jaki do tej pory widziałem w biblionetce. Wiem, że ulotny, więc pewnie przydałoby się go zachować dla potomności. W przeciwnym przypadku będzie jak 1.

A zaraz zajrzę w Twoje oceny "Alicji" i "Żmirłacza"...
Użytkownik: librarian 19.02.2007 23:13 napisał(a):
Odpowiedź na: "A ten od 14, który ... | Szreq
Jednym słowem to muzyk, który pisze książki. Rzadka sprawa.
Użytkownik: janmamut 19.02.2007 23:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Jednym słowem to muzyk, k... | librarian
Ale to nie ten, który ludziom ciszę nocną tzw. muzyką zakłóca?
Użytkownik: KrzysiekJoy 20.02.2007 11:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Chcę tą erotomankę Dankę. Jak ktoś zna numer jej komórki jak może niech mi zaszyfruje.:-)
Postanowiłem pozbyć się literki D.
Użytkownik: Anna 46 20.02.2007 12:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Chcę tą erotomankę Dankę.... | KrzysiekJoy
Zastrzeżony ma... ja poproszę (oprócz Danki):
rozkład jazdy do Mińska,
Konrada z innej branży,
Jacka właściciela apteki, a właściwie samą aptekę - Jacek jest;
konsultantkę pewnej firmy kosmetycznej,
drogiego Mariusza
i gościa od Mileny, i nitki RNA (może być sama nitka)
Użytkownik: librarian 20.02.2007 20:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Zastrzeżony ma... ja popr... | Anna 46
Gościa od Mileny znam tylko jednego i obawiam się, że on autorem niepolskim był. Biada mi. Moni zlituj się i wyślij jakąś zachętę.
Użytkownik: Moni 20.02.2007 21:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Gościa od Mileny znam tyl... | librarian
Milenka siedzi w kinie. Skojarzyc ja mozna takze droga ortograficzno-geograficzna.
Wszystkie fragmenty juz zostaly odgadniete, ale 13 wydaje sie byc pechowe, bo z nia macie najwieksze problemy. A wystarczy tylko przejrzec, jakich autorow i ksiazki wprowadzilam do Biblionetki! :-))
Pani z 12 to ta matematyczno-filmowa (patrz: podpowiedzi powyzej), a tytulowa bohaterka z 21 nie chce ujawnic nazwiska.
To byloby tyle o tych trudniejszych.
Użytkownik: KrzysiekJoy 21.02.2007 08:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Milenka siedzi w kinie. S... | Moni
Niby kilka wskazówek co do 13 podałaś, ale i tak za mało (jak dla mnie) aby iść zdobywać ponad 2500 tysięcznik, nie mam tak dużego pojemnika na kanapki, po drodze umarłbym z głodu.:-)
Aczkolwiek jakym miał Dankę z 20 do towarzystwa to poszedłbym z ochotą.:-)
Zaczynam szukać tych dwóch "dusiołków". Wszelka pomoc mile widziana.:)
Użytkownik: jakozak 21.02.2007 11:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Moni, kochanie, dla Ciebie wszystko, ale ja mam tylko dwa typy. Niektóre mi się gdzieś tam jarzą, niektóre wcale. :-)))
Użytkownik: Akrim 21.02.2007 17:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Miałam ochotę spróbować, ale zostałam rozłożona na łopatki ;) Chyba żadnej z konkursowych książek nie czytałam, niestety :((
Miłej zabawy! :-)
Użytkownik: Vemona 21.02.2007 18:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Miałam ochotę spróbować, ... | Akrim
Chciałam Cię pocieszyć, ale tych trzech, które zgadłam, rzeczywiście nie masz w ocenach. A innych sama nie wiem. I pociecha nie wyszła. :-(
Użytkownik: Akrim 21.02.2007 18:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Chciałam Cię pocieszyć, a... | Vemona
Dzięki za samą chęć pociechy :)
Ale stał się cud i dzięki subtelnej podpowiedzi Moni:) zgadłam dwie (jedna potwierdzona, a drugą zaraz wyślę celem - oby! - potwierdzenia):)
Użytkownik: Vemona 21.02.2007 18:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki za samą chęć pocie... | Akrim
To świetnie. :-) Dobrze, że się nie zniechęciłaś całkiem i okazało się, że wiesz co nieco, stopniowo może Ci się i więcej przypomni, a Moni pięknie podpowiada, dzięki niej zgadłam coś, czego nie czytałam. :-)
Użytkownik: Anna 46 21.02.2007 18:55 napisał(a):
Odpowiedź na: To świetnie. :-) Dobrze, ... | Vemona
Masz może 12. 13. 18. 20 21. 23. 25.? Bym poczytała jakie matactwo i może, zreanimowawszy Omacka, co jeszcze trafiła... ale się nie upieram.;)
Użytkownik: Vemona 21.02.2007 19:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz może 12. 13. 18. 20 ... | Anna 46
A gdzież tam, mam 2, 6 i 17 - cały mój dobytek na bieżący konkursik. Wymyśliła Moni takie niezwykłości, że wychodzi moje niedoczytanie. :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 21.02.2007 19:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz może 12. 13. 18. 20 ... | Anna 46
Aniu ja też się już nie upieram. Mogę Ci coś powiedzieć tylko pilnie słuchaj.
Ciekawy jestem czy rozgmatwasz tytuł do 25.
25 to nie pasuje mi, ale np. 32 czy 36 bardziej a nawet OA. Nie samymi książkami człowiek żyje. Co tam jest na H? Co oni tam dają? To być może już ostatni raz to grają więc trzeba iść i zobaczyć:-)
Użytkownik: Anna 46 21.02.2007 19:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Aniu ja też się już nie u... | KrzysiekJoy
Idę myśleć - Omacek zwiał z obłędem w oku.:-)))
Użytkownik: Anna 46 21.02.2007 22:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Aniu ja też się już nie u... | KrzysiekJoy
A mnie znosiło i szło w Hydena! A żeby mu te nitki poplątało.
Dzięki za wyprostowanie szlaku!:-)
Użytkownik: gaba_n 21.02.2007 19:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz może 12. 13. 18. 20 ... | Anna 46
I to, co oprócz książek pisze autor, doskonale tu pasuje.
Użytkownik: Anna 46 21.02.2007 19:51 napisał(a):
Odpowiedź na: I to, co oprócz książek p... | gaba_n
Czy to jest matactwo do 25? Chichichi... trzeba tylko, drobiazg, przeczytać i znać autora...
A co on pisze?
Użytkownik: gaba_n 21.02.2007 20:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy to jest matactwo do 2... | Anna 46
Spróbuj powiązać to z podpowiedzią Joy'a.
Użytkownik: KrzysiekJoy 21.02.2007 20:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy to jest matactwo do 2... | Anna 46
A bo to jest matactwo rzeszowskie.:-)
Użytkownik: Anna 46 21.02.2007 22:23 napisał(a):
Odpowiedź na: A bo to jest matactwo rze... | KrzysiekJoy
Zaiste!:D
Użytkownik: gaba_n 21.02.2007 19:58 napisał(a):
Odpowiedź na: To świetnie. :-) Dobrze, ... | Vemona
Moni pięknie podpowiada, ale i inni robią to wcale nie gorzej. Z konkursowych przeczytałam tylko cztery, a odgadłam więcej niż dziesięć! Myślę że całkiem dobrze, jak na pierwszy mój konkurs.
Użytkownik: Vemona 21.02.2007 20:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni pięknie podpowiada, ... | gaba_n
Robią to w sposób niezwykle swoisty. :-) Ostatnie matactwo Joy'a kompletnie mi zamąciło w głowie. :-)
Użytkownik: Akrim 21.02.2007 19:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
W tymże momencie rozgryzłam banany wraz z makaronem na papkę :-)
Użytkownik: Akrim 21.02.2007 19:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
"Gucio", jeśli go zaraz nie rozszyfruję, będzie chyba bohaterem mojego snu dziś w nocy. Tylko, żeby pojawił się jako strona tytułowa książki w której mieszka ;-)
Użytkownik: Akrim 21.02.2007 20:23 napisał(a):
Odpowiedź na: "Gucio", jeśli ... | Akrim
Spudłowałam z Guciem :(
Podobnież czytałam, a nie kojarzę ni w ząb. Może ktoś się zlituje i ciutkę przybliży Gutka :)
Użytkownik: Vemona 21.02.2007 20:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Spudłowałam z Guciem :( ... | Akrim
Czytałaś, czytałaś, jest to jedyne u Ciebie dziecko taty/mamy i oceniłaś przyzwoicie acz bez euforii. :-)
Użytkownik: Akrim 21.02.2007 21:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytałaś, czytałaś, jest ... | Vemona
Dziękuję, Vemono. Wkrótce się okaże, czy postawiłam na właściwe dziecko. :-)
Użytkownik: Vemona 22.02.2007 14:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję, Vemono. Wkrótce... | Akrim
Mam nadzieję, że tak. :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 21.02.2007 20:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Może trzeba być bardziej kontrowersjnym aby uzyskać podpowiedź.
Cóż niech będzie.

Ogłoszenie nr 13
Konrada z branży jakiejkolwiek.
Teściowej nie szukam i lepiej aby mi nie gospodarzyła nawet jeśli robi to świetnie.

Ogłoszenie nr 20
Poszukuję "superfaceta z Warszawy". Również gwarantuje dyskrecję oraz wdzięczność.
Użytkownik: librarian 22.02.2007 02:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Może trzeba być bardziej ... | KrzysiekJoy
Od czasu do czasu tu zerkam, ale raczej sama szukam podpowiedzi, bo mało mam (jakieś pięć czy sześć sztuk) i ani w ząb nic nikomu nie pomogę. Ach te konkursy.
Użytkownik: ella 22.02.2007 10:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Od czasu do czasu tu zerk... | librarian
Wspaniali jestescie! Wszystkim Wam dziekuje za cudowne podpowiedzi. Moni za pomoc i wszystkie wypozyczone ksiazki.
Dzieki wam brak mi tylko jeszcze 3, 8, 13, 14, 18, 20, 21, 24, 25.
Polowa z tego pasuje mi do jednego tytulu, ktorego zreszta nie czytalam ;-))). Mam tylko ten jeden tytul w glowie i teraz sie nie uwolnie, poki nie przeczytam, choc bardzo sie przed tym bronilam.
I jeszcze Gucio nie daje mi spokoju, bo go czytalam :-O. Skad ja go znam?!
20. brzmi bardzo znajomo, ale jej nie czytalam???
25. po podpowiedziach Krzysia wiem, ze nic nie wiem ;-)
Zycze Wam powodzenia. Nigdy nie umialam podpowiadac, ale bylam dobra w podsuwaniu sciag ;-)
Użytkownik: Akrim 22.02.2007 10:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Wspaniali jestescie! Wszy... | ella
Ja Gucia pomyliłam z Busiem z "Rozwodu niedoskonałego" Nepomuckiej(!), ale dzięki podpowiedziom namierzyłam go w końcu :) w, delikatnie mówiąc - niezbyt pachnących sferach ;))
Też nie umiem podpowiadać... :(

Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 12:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja Gucia pomyliłam z Busi... | Akrim
Jak to nie umiesz! Właśnie dzięki Tobie namierzyłam Gucia!!!
Podziękowanka.:-)))
Użytkownik: Moni 22.02.2007 17:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja Gucia pomyliłam z Busi... | Akrim
Gucia wyjatkowo nie lubicie i mylicie z Busiem, z Lesiem, z Gutkiem i innymi osobnikami. Najbardziej tez sie na nim wyzywacie, a niektore epitety nie nadaja sie do powtorki. Nic dziwnego, ze nie wszystkim chce sie on ujawnic. Ja tez juz przestalam reagowac na prosby (cytat za pozwoleniem jednej odgadywaczki): "Moni, ten gnojek Gucio nie daje mi spokoju...". ;-)
Użytkownik: janmamut 23.02.2007 13:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Gucia wyjatkowo nie lubic... | Moni
Dobry cytat, dobry...
Użytkownik: ella 22.02.2007 11:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Wspaniali jestescie! Wszy... | ella
Krzysiu, przepraszam i serdecznie dziekuje. Nareszcie mam to 25. kino :-).
Użytkownik: librarian 22.02.2007 15:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Wspaniali jestescie! Wszy... | ella
Mam pewne podejrzenia co do 3, ale jeszcze nie potwierdzone.
Użytkownik: Akrim 22.02.2007 15:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam pewne podejrzenia co ... | librarian
Mniam, mniam... :)
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 16:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Mniam, mniam... :) | Akrim
O tak, nawet w zimie!:-)
Użytkownik: librarian 22.02.2007 18:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Mniam, mniam... :) | Akrim
Spudłowałam, ale skoro mówisz, że smaczna, to strzelam jeszcze raz!
Użytkownik: Moni 22.02.2007 09:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Może trzeba być bardziej ... | KrzysiekJoy
Wszystkich niezdecydowanych i wahajacych sie zapraszam do udzialu w konkursie z niespodzianka! Macie jeszcze tylko 4 dni!

Przy okazji ogolna podpowiedz dla wszystkich, ktorzy juz cos odgadli i robia sobie notatki z prawidlowymi odpowiedziami! Fragmenty mialy byc ulozone wedlug pewnego klucza, ale za duzo byloby Krakowa naraz i musialam zamienic 22 z 23 i 24 z 25. Wiedzac to, mozna odkryc, co to za klucz. ;-)
Użytkownik: nutinka 22.02.2007 10:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Wszystkich niezdecydowany... | Moni
Moni, klucz jest boski. Chyba wstępuje we mnie nowa energia do szukania. :D
Użytkownik: ella 22.02.2007 12:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, klucz jest boski. C... | nutinka
Od jutra biore sie za klucz. Jesli wreszcie trafilam z niechcianym tytulem, to brakuje mi jeszcze tylko 13,14,18,20,21. Dzieki!:-)
Ufff, zasluzylam na przerwe.
Użytkownik: ella 22.02.2007 14:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Od jutra biore sie za klu... | ella
Nie dam rady zrobic dluzszej przerwy. Jestem uzalezniona. Brakuje mi 13, 18, 20. Dobrze, ze to w ogromnej mierze dzieki Wam, bo chyba bym pekla z dumy.:-)))
Użytkownik: Anna 46 22.02.2007 14:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie dam rady zrobic dluzs... | ella
Omatko! Ja tu idę na żebry i myślałam, że cuś od Ciebie wymęczę!
Brakuje mi tego samego i też po Waszych cudnych matactwach mam, co mam.

Joy - pomatacz, pięknie prosimy!!!
Nutinko, gdzie jesteś?
Joka?
Gaba_n?

13. 18. 20.
Użytkownik: nutinka 22.02.2007 16:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Omatko! Ja tu idę na żebr... | Anna 46
Brakuje mi jeszcze 12, 18 i 21, pozostałe wysłałam w kierunku tarczy.
W ogóle jakoś ciężko mi idzie konkurs, może przez ogólną słabą znajomość tematu. Jakoś nie potrafię się zachwycić polską literaturą współczesną, z bardzo nielicznymi wyjątkami. Znakomita większość z tego, co próbuję czytać, nic nie wnosi do mojego życia, a nawet nie daje chwilowej przyjemności, a to ją dyskwalifikuje.
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 16:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Omatko! Ja tu idę na żebr... | Anna 46
Proszę pomocy! Też chcę 13,18 i 20 i jeszcze 12 i 25!
A to co mam to dorobek hm...jakby tu powiedziec... wspólny?!!!
Dziękuję za już, proszę o jeszcze:-)
Użytkownik: nutinka 22.02.2007 16:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Proszę pomocy! Też chcę 1... | Joka Bees
O 25 to wyżej Joy świetnie motał. Tam w zasadzie nic więcej o tytule się nie da powiedzieć. Może tylko to, że nie jest długi ;). 13 nie mam potwierdzonej.
Użytkownik: KrzysiekJoy 22.02.2007 17:37 napisał(a):
Odpowiedź na: O 25 to wyżej Joy świetni... | nutinka
Drażni mnie ta 20. Nie wiem co to jest, z czym to się "je". Niepodoba mi się ten fragment. Nutinko uwolnij mnie wreszcie od niego. Brakuje mi tylko tej 20.:-)
Użytkownik: nutinka 22.02.2007 18:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Drażni mnie ta 20. Nie wi... | KrzysiekJoy
20 niestety spudłowałam. Też jej łaknę.
Użytkownik: Anna 46 22.02.2007 17:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Proszę pomocy! Też chcę 1... | Joka Bees
25. Moni podała na tacy: "Milenka siedzi w kinie":-)
Użytkownik: Joka Bees 25.02.2007 13:12 napisał(a):
Odpowiedź na: 25. Moni podała na tacy: ... | Anna 46
Teraz to wiem, że na tacy, ale dośc długo obawiałam się o stan mojego umysłu.
Chyba Ciemek na ciemieniu mi przycupnął...Nawet już popcorn tej nieszczęsnej Milence chciałam zaproponowac, a tytułu nijak odgadnąc nie mogłam.
Trzy dni po mnie chodziła... W końcu sróbowałam sobie wyobrazic siebie w kinie! Popcornu nie popieram!
Dziękuję za Milenkę.:-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 22.02.2007 18:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Proszę pomocy! Też chcę 1... | Joka Bees
Wiem, że to "bluźnierstwo literackie" i, ze nie wypada tak podpowiadać i wszystkie syreny policyjne zaraz się włączą, ale co mi tam wiadomo kiedy mi przejdzie…więc jadę 18.
Znacie "KASĘ" mego ziomala i imiennika. On śpiewa taką piosenkę no powiedzmy o Banderasie. Co ma ona wspólnego z 18? Nic! Aczkolwiek ze słów tego wyrazu można ułożyć tytuł 18 wykorzystując tylko jedną literkę dwukrotnie.
"Ludzie zgłupiałem, zgłupiałem 18 rozdaje"
Autorka ma przepiękne wschodnie imię. Nazwisko mógłbym łatwo podpowiedzieć "rolniczo" ale przez szacunek tego nie zrobię. I oczywiście ten rym. Zgadniecie tytuł macie autorkę i vice versa.:-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 22.02.2007 18:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiem, że to "bluźnie... | KrzysiekJoy
Dwie literki. Po jednej samogłosce i spółgłosce.
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 18:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Dwie literki. Po jednej s... | KrzysiekJoy
Wcześniej za nic nie mogłam skojarzyc. Teraz wreszcie do mnie dotarło!!!
Poszło do Moni. Dziękuję.:-)
Użytkownik: Anna 46 22.02.2007 20:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Dwie literki. Po jednej s... | KrzysiekJoy
Kurczę bladę... z tego Banderasa to mi takie tytuły wychodzą, że za chwilę komputer eksploduje...
Użytkownik: Moni 22.02.2007 20:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiem, że to "bluźnie... | KrzysiekJoy
Masz ode mnie upomnienie i za kare zabraniam ujawniania wszelkich podpowiedzi do dwudziestki.

Po tych Twoich ostatnich wylozeniach "kawy na lawe" niemal wszyscy zgaduja bezblednie, o jakie tytuly chodzilo.
Użytkownik: Anna 46 22.02.2007 20:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz ode mnie upomnienie ... | Moni
Wcale nie wszyscy, wcale nie!
Użytkownik: KrzysiekJoy 22.02.2007 20:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz ode mnie upomnienie ... | Moni
Poważnie to napisałaś? Jak ktoś mnie wywułuje i prosi o podpowiedź to nie umiem odmówić, przepraszam nie umiałem. Karę nałożyłaś straszną.
Użytkownik: Anna 46 22.02.2007 20:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Poważnie to napisałaś? Ja... | KrzysiekJoy
Myślę, że nie! Moni jest miętka w środku...:-)
A zresztą, ja jeszcze rozwiązuję ten rebus, no - jawna okoliczność łagodząca!
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 20:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz ode mnie upomnienie ... | Moni
Moni, czy można prosic o łagodniejszy wymiar kary?:-)Bez Joya nie ruszę z 20, a jak znowu tak ładnie podpowie, to może mnie olśni:-) Mam propozycję; ponieważ to przeze mnie, bo wołałam pomocy, więc wezmę tę karę na siebie i obiecuję, że o 20 nie pisnę ani słowa! (hi...hi..). A Joy niech sobie spokojnie działa dalej.:-) Co Ty na to?
Użytkownik: Anna 46 22.02.2007 20:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, czy można prosic o ... | Joka Bees
Rozwiązanie godne Salomona. Ja się zgadzam!!!:-)))))))))))
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 21:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Rozwiązanie godne Salomon... | Anna 46
Dzięki za wsparcie.:-)))))
Użytkownik: KrzysiekJoy 22.02.2007 21:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Moni, czy można prosic o ... | Joka Bees
Lecz ja 20 nie mam. Więc może chodzi o to aby jej mnie nie podpowiadać.
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 21:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Lecz ja 20 nie mam. Więc ... | KrzysiekJoy
Podejrzewam, że i tak prędzej ustrzelisz tę Dankę niż ja.:-))) I dlatego myślę, że to jednak Tobie zakazują podpowiadania na czym niewątpliwie ucierpi ogół.:-) Do tego wszak dopuścic nie można!
Użytkownik: Gratka 23.02.2007 10:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Podejrzewam, że i tak prę... | Joka Bees
Uzyskałam zgodę Moni na podpowiedź do 20 :)
Podpowiedzi nie są moją mocną stroną, ale spróbuję...

Danki nie polubiłam i niedawno pożegnałam ją na zawsze...
Ponadto Dankę można skojarzyć z Kopernikiem.

I jeszcze dziękuję za wszystkie powyższe podpowiedzi, które mi bardzo pomogły :)
Użytkownik: nutinka 23.02.2007 11:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Uzyskałam zgodę Moni na p... | Gratka
Ja bym podpowiadała w innym kierunku, ale nie wiem, czy mi wolno, bo pozwolenia nie dostałam. ;)
Użytkownik: Joka Bees 25.02.2007 21:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Uzyskałam zgodę Moni na p... | Gratka
Niestety ciągle tej okropnej Danki namierzyc nie mogę.I z tego powodu też już jej nie lubię. Tak zaocznie.:-(
Użytkownik: gaba_n 25.02.2007 22:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Niestety ciągle tej okrop... | Joka Bees
Ja to jej nawet bardzo nie lubię. Oddałam w jej kierunku już trzeci strzał, tyle że jeszcze nie wiem, czy celny.
Użytkownik: Joka Bees 26.02.2007 14:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja to jej nawet bardzo ni... | gaba_n
Danka mnie prześladuje i chyba muszę ją zastrzelic! Celnie, czy nie, trudno..
Byle się jej pozbyc i spac spokojnie.Jeden strzał już poszedł, ale raczej bez większego przekonania...
Pozdrawiam wszystkich towarzyszy broni.:-)
Użytkownik: Joka Bees 26.02.2007 17:01 napisał(a):
Dziękuję, udało się.:-)))
Użytkownik: Anna 46 22.02.2007 21:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Lecz ja 20 nie mam. Więc ... | KrzysiekJoy
Joy, poczucie humoru Cie nie opuszcza; to dobrze!:-)))
Albo Ty, albo Nutinka - Was, liderów konkursowych znamy, chyba że ktoś z debiutantów już to rozgryzł...
Użytkownik: Akrim 23.02.2007 14:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Joy, poczucie humoru Cie ... | Anna 46
Jedna debiutantka chce złożyć samokrytykę i stwierdzić, że jest cieniutka.
Sześć na dwadzieścia pięć to wynik rozpaczliwie żałosny :((( I nic nie wskazuje, że będzie więcej...
Ale spodobało mi się konkursowanie, więc może kiedyś poprawię swój rekord. ;-)
Użytkownik: joanna.syrenka 23.02.2007 14:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Jedna debiutantka chce zł... | Akrim
Akrim, 6 to słabo??
Ja mam 2, a to nie pierwszy mój konkurs. Umysłowo ledwo Wam do pięt sięgam, stwierdzam z rozpaczą... ;( ;( ;(
Użytkownik: norge 23.02.2007 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Akrim, 6 to słabo?? Ja m... | joanna.syrenka
Ja mam tylko 1 dobra odpowiedz. Trudno, ostatnie miejsce murowane :-(
Użytkownik: joanna.syrenka 23.02.2007 14:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam tylko 1 dobra odpo... | norge
Diano, chodź, pójdziemy się upić po ogłoszeniu wyników... :)
Użytkownik: Czajka 23.02.2007 14:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Diano, chodź, pójdziemy s... | joanna.syrenka
Syrenko, lepiej od razy chodź do Centrum Załamań. Filip też tu jest i ma w szklankach dużo wytrawnej kroplóweczki. :-)
Użytkownik: joanna.syrenka 23.02.2007 17:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Syrenko, lepiej od razy c... | Czajka
Podziel się winkiem do lytrawnej... eeeeyyyaaa...linkiem do wytrawnej kroplówki...
Użytkownik: Czajka 23.02.2007 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam tylko 1 dobra odpo... | norge
Nie bądź taka pewna, ja zamierzam wystąpić z wnioskiem o umieszczenie na liście tych z zerami. :-)
Użytkownik: nutinka 23.02.2007 19:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie bądź taka pewna, ja z... | Czajka
Bardzo proszę skończyć z wymyślaniem wniosków, które i tak nic nie dadzą. Proponuję zająć się odgadywaniem fragmentów, do których w tym wątku jest mnóstwo podpowiedzi - można z nich odgadnąć chyba każdy fragment, nawet 20. No, to do roboty, koleżanki i koledzy! A jakby co, to zawsze coś tam mogę szepnąć...
Użytkownik: Akrim 23.02.2007 19:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo proszę skończyć z ... | nutinka
Nutinko, szepnij proszę coś o 4. i 19. :-)
Z poważaniem. Debiutantka zabiedolona.
Użytkownik: Anna 46 23.02.2007 20:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Nutinko, szepnij proszę c... | Akrim
Trafiłam po tym matactwie Joy'a:
"19. Nie czytałem. Zarzuca się mu podobieństwo do G.G (tego co to w Wafenie służył) Nie wiem, nie znam, nie widziałem... "Złotej wódki" nie piłem.:-):

Użytkownik: nutinka 23.02.2007 20:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Nutinko, szepnij proszę c... | Akrim
19 faktycznie łatwiejsza po matactwie Joya. I znowu jest w konkursie coś, co kojarzy mi się z Goliatem, chociaż nie treściowo, o ile dobrze pamiętam, bo dawno czytałam.

4. - tu już trudniej, bo książka mi nieznana. Nazwisko autora/ki kojarzy się z popularnym polskim serialem. Tytuł z Ameryki Południowej.
Użytkownik: Sherlock 23.02.2007 21:05 napisał(a):
Odpowiedź na: 19 faktycznie łatwiejsza ... | nutinka
Tobie chodzi tu po głowie Ameryka Południowa? Mnie - raczej włoska Liguria oraz Guy de Maupassant...
Użytkownik: nutinka 23.02.2007 21:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Tobie chodzi tu po głowie... | Sherlock
Możliwe, nie czytałam. Ale jest taki hotel w Wenezueli...
Użytkownik: Akrim 24.02.2007 12:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Możliwe, nie czytałam. Al... | nutinka
Nutinko, dziękuję :-)
Obciach okropny, bo choć nie oceniłam, czytałam...
Ciemek chyba maczał w tym swe małe paluszki ;-)
Użytkownik: Anna 46 24.02.2007 11:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Tobie chodzi tu po głowie... | Sherlock
... w regionie Liguria, w prowincji Genua...
Użytkownik: Anna 46 23.02.2007 19:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo proszę skończyć z ... | nutinka
I to jest sama prawda - jestem przykładem, że można trafić, nie znając książki. :-)
Użytkownik: nutinka 23.02.2007 20:31 napisał(a):
Odpowiedź na: I to jest sama prawda - j... | Anna 46
Też jestem tego przykładem. Można też trafić bez odsłoniętych ocen organizatorki konkursu, na przykład przeglądając oceny zaprzyjaźnionych z nią osób ;). A żeby było szybciej można zawęzić pole poszukiwań do podejrzanego działu literatury.
Użytkownik: ella 23.02.2007 22:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Też jestem tego przykłade... | nutinka
Ze tez ja na to nie wpadlam! ;-)))
Użytkownik: nutinka 24.02.2007 12:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Ze tez ja na to nie wpadl... | ella
:)))
Użytkownik: Anitra 24.02.2007 22:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Też jestem tego przykłade... | nutinka
Hi, hi - ja od razu zawęziłam i dzięki temu oraz podpowiedziom na forum odgadłam kilka fragmentów (a przynajmniej mam taką nadzieję, bo jeszcze nie wysłałam). Czy oprócz mnie jest jeszcze jakiś konkursowicz, który żadnej z problematycznych książek nie czytał? :> Bo jeśli nie, to nikt nie powinien mieć mniej, niż ja!
Kilka tytułów niemal wypisane jest na tym forum (co jak najbardziej pochwalam w mojej ciężkiej sytuacji). ;)
Użytkownik: janmamut 25.02.2007 07:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Hi, hi - ja od razu zawęz... | Anitra
Ja nie czytałem żadnego z tych "arcydzieł" -- rzekł mamut. -- Dawniej jakieś lepsze książki pisano...
Użytkownik: janmamut 24.02.2007 02:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo proszę skończyć z ... | nutinka
20 to pewnie można odgadnąć (jeszcze nie strzelałem), ale 21, 22 i 23 na podstawie tych strzępów stanowczo nie...
Użytkownik: nutinka 24.02.2007 12:03 napisał(a):
Odpowiedź na: 20 to pewnie można odgadn... | janmamut
Też można - wspomagając się kluczem. Przypominam, że Moni podpowiadała na kolorowo.
Użytkownik: janmamut 24.02.2007 21:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Też można - wspomagając s... | nutinka
Dziękuję! Klucz jest rewelacyjny i bez niego nawet nie ośmieliłbym się twierdzić, że można odgadnąć 20. Czy 22 (mam potwierdzone) też się liczy do puli kolorów?
Użytkownik: Czajka 25.02.2007 09:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo proszę skończyć z ... | nutinka
Po wódce mi się znacznie poprawiło. Łącznie z nazwiskiem (tego od wiesz kogo na Gie) ;-)
Liczę na dwa punkty.
Użytkownik: gaba_n 22.02.2007 19:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Proszę pomocy! Też chcę 1... | Joka Bees
Ja w tym towarzystwie jestem amatorką, brakuje mi nie tylko 12, 13, 18, 20 i 21, ale nawet w 1. jeszcze nie strzelałam. Podobno jest "na tacy", ale mnie chyba zablokowalo.
Użytkownik: KrzysiekJoy 22.02.2007 20:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja w tym towarzystwie jes... | gaba_n
Gaba parafrazując Pana Wołodyjowskiego
- Ej, Gaba, pamietaj: nic to!
Walcz do końca.:-)
Użytkownik: gaba_n 22.02.2007 23:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Gaba parafrazując Pana Wo... | KrzysiekJoy
Będę walczyć. I strzelać.
Dziękuję też za 18. Jeszcze nie wysłałam, ale jestem prawie pewna, że dobrze.
A tak przy okazji, ja Banderasowi nie wybaczam ;)
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 18:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Omatko! Ja tu idę na żebr... | Anna 46
13 udało mi się strzelic. To jedna z tych trzech autorek, co to jednakowo im na chrzcie dano.A co do tytułu to: wyżej wspomniana działka byłaby do niego jak znalazł.:-)
Użytkownik: Joka Bees 22.02.2007 12:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Wszystkich niezdecydowany... | Moni
Moni! Cudny kluczyk.Myślałam, że już tylko do kąta płakac, ale dzięki kluczykowi spróbuję powalczyc dalej!
Dziękuję bardzo.:-)
Użytkownik: martamatylda 24.02.2007 13:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
mam pewną 2, a reszty (cokoliwek by to nie było) nie czytałam... :( nie mam żadnych pomysłów ze strzałami... swego nie znam... :(
Użytkownik: Moni 26.02.2007 09:54 napisał(a):
Odpowiedź na: mam pewną 2, a reszty (co... | martamatylda
Przyslij chocby te jedna odpowiedz i jak bedzie prawidlowa, to tez wezmiesz udzial w losowaniu nagrody. :-)

Przypominam, ze do zakonczenia konkursu zostalo jedynie 10 godzin!
Użytkownik: Czajka 26.02.2007 14:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr ... | bogna
Aż muszę się pochwalić - zgadłam trzy!!! :-))))
Jedno po wódce (dzięki Joy), drugie swoją genialną pamięcią (po lekkich elektrowstrząsach), trzecie od śpiewania. :-)
Teraz ze spokojem mogę oczekiwać wyniku.