Dodany: 15.02.2007 19:23|Autor:

Książka: Magnolia
Kyle Susan (pseud. Palmer Diana lub Blayne Diana)
Notę wprowadził(a): Kalamadea

Atlanta początku XX wieku to miasto pełne kontrastów. Wśród leniwych rytmów parnego Południa kwitnie handel i życie towarzyskie. To cudowne miasto zwłaszcza dla najmożniejszych jego mieszkańców.

Claire Lang z pewnością mogłaby się rozkoszować życiem w tym mieście, gdzie magnolie pachną cudownie zmysłowo, a brzoskwinie są najsłodsze na świecie. Claire Lang należy bowiem do miejscowej socjety. Kiedy jednak sytuacja zmienia się drastycznie, jest zmuszona poślubić Johna Hawthorna, mężczyznę, który jej nie kocha, a którego ona rozpaczliwie pragnie.

Czy Claire zdobędzie się na odwagę, by walczyć o uczucie Johna, zwłaszcza gdy głośny skandal pociąga za sobą groźbę zniszcenia i jej, i męża?

[Wydawnictwo Da Capo, 1997]

Użytkownik: Alexijah 08.07.2013 23:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Atlanta początku XX wieku... | Kalamadea
Jak na książkę mającą ponad 300 stron autorka nie wykazała się specjalną inwencją twórczą. Zdecydowanie brak tu romantycznych chwil pomiędzy bohaterami. Przez pierwsze pół książki Johna prawie w ogóle nie ma w fabule... Zresztą jego postać jako mężczyzny jest okropna, a postawa "Matki Polki" Claire do bólu naiwna i dość niewiarygodna. Cały wątek Diane jest męczący i przesadzony. Jednym słowem - nie polecam.