Dodany: 14.02.2007 12:24|Autor: Księżniczka

Alfred Hitchcock

SieMka;) Wyzdrowiałam! Nareszcie. Bardzo się z tego cieszę. Wczoraj właśnie dla zabicia nudy sięgnęłam po książkę z serii ,,Przygody Trzech Detektywów". Autorem wszystkich książek z serii jest Alfred Hitchcock. Ja akurat przeczytałam książkę z tej serii pt.: ,,Tajemnica jąkającej się papugi". Tytuł mnie od razu zaciekawił. Już wcześniej czytałam jedną książkę z tej serii część pt.: ,,Tajemnica srebrnego pająka". Obydwie części bardzo, bardzo mi się spodobały. Ale skupmy się na papudze. Książka ogólnie (jak cała seria) opowiada o przygodach trzech nastoletnich chłopców, którzy mają niesamowite zdolności detektywistyczne. Zakładają oni mini organizacje Trzech Detektywów i zajmują się rozwiązywaniem ciekawych zagadek. Tym razem poproszono ich by odnaleźli jąkającą się papugę. A że od jednej papugi doszło od aż do siedmiu to już zupełnie nie ich wina. Wszystko się skomplikowało... Zagadkowe papugi, szarada, dzieło sztuki warte tysiące i jeszcze kilku wrogów to wszystko tworzy wspaniałą fabułę. Książka trzyma w napięciu i nie można się od niej oderwać. A że nie jest za długa ,,połyka" się ją jednym tchem. Naprawdę spodobała mi się i na pewno sięgnę po następne części. Drugą z cyklu mam już w domu i zamierzam jeszcze dziś przeczytać. Polecam wszystkim! Dreszczyk nie zbyt duży ale zapewniam że odpowiedni!
Polecam gorąco!
Księżniczka.