Dodany: 13.02.2007 23:43|Autor:

Jest to książka o tym, jak idąc drogą przemiany można przekształcić emocjonalne nałogi i wewnętrzne rozdarcia w moc zintegrowanej wewnętrznie, uduchowionej osoby. ENNEAGRAM dostosowany jest do dziewięciu typów charakteru.

Ta książka pomoże Ci najpierw zidentyfikować twój typ, a potem ukaże:

- jak perfekcjonistycznie zmagający się z życiem PEDANT (Jedynka) może stać się Znającym Drogę PRZEWODNIKIEM;
- jak obsesyjnie zajmujący się innymi OPIEKUN (Dwójka) może stać się Rozumiejącym PARTNEREM;
- jak zabiegający o podziw i szacunek ZDOBYWCA (Trójka) może zostać INSPIRATOREM Życia;
- jak romantyczny i egzaltowany EKSCENTRYK (Czwórka) może zostać Ugruntowanym BUDOWNICZYM;
- jak zdystansowany, chłodny OBSERWATOR (Piątka) może zostać Zgłębiającym Istotę BADACZEM;
- jak ostrożny i podejrzliwy STRAŻNIK (Szóstka) może stać się Niezachwianą OPOKĄ;
- jak hedonistyczny, ruchliwy FANTASTA (Siódemka) może stać się Niosącym Światło NAUCZYCIELEM;
- jak skoncentrowany na swojej mocy WOJOWNIK (Ósemka) może zostać Wspomagającym DOBROCZYŃCĄ;
- jak konserwatywny i uparty OSADNIK (Dziewiątka) może zostać Spełnionym, Wszechstronnym UCZESTNIKIEM ŻYCIA.

Jacek Santorski

[Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza, 1995]

Użytkownik: jazim 29.03.2011 12:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest to książka o tym, ja... | ilia
Podobno jest to nalepsza pozycja na temat Enneagramu. Ciężko jednak ją zdobyć.
Użytkownik: ilia 29.03.2011 12:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Podobno jest to nalepsza ... | jazim
Według mnie "o niebo lepsza" jest książka "Enneagram" Helen Palmer.