Dodany: 15.01.2007 08:17|Autor:

Książka jest kopalnią wiedzy o autyzmie dziecięcym, i to z pierwszego źródła; o autyzmie piszą tu bowiem rodzice, czyli ci, którzy problem odczuwają najgłębiej. Jest to książka o przeżyciach rodziców, o trudnym współżyciu z dziećmi odgradzającymi się od świata i heroicznym trudzie przywracania tych dzieci do normalności. [...]

Prof. dr hab. Małgorzata Kościelska, Kierownik Katedry Psychologii Klinicznej, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

Kiedy usłyszałam, że Magda, która do niedawna zajmowała się dziećmi autystycznymi, włączyła się w akcję pomocy dla Sarajewa, pomyślałam sobie, że robi to, ponieważ wie, co to znaczy stan zamknięcia, i część swojego życia poświęciła temu, by z podobnego stanu wydobyć chore dzieci.

Janina Ochojska, Polska Akcja Humanitarna

„Płacz bez łez” przynosi przejmujące świadectwo głębokiej przemiany w rodzinach dotkniętych nieszczęściem autyzmu wczesnodziecięcego: od początkowego szoku i zagubienia w koszmarze i rozpaczy, poprzez uświadomienie sobie stanu rzeczy i „najtrudniejszą sztukę cierpliwości”, po pełną akceptację chorego dziecka i nawet, w wielu przypadkach, po uświadomienie sobie najgłębiej ukrytego sensu tego strasznego doświadczenia. [...] Książka uczy walki z Losem - i poddania się temu Losowi zarazem. Uczy, że życie jest Próbą i Wyzwaniem, ale zarazem wskazuje, jak ważna w nim jest pokora. I, co najważniejsze - uczy, jak trzeba kochać.

Małgorzata Musierowicz

[Wydawnictwo Prószyński i Spółka, 2007]