Dodany: 15.11.2006 08:56|Autor:

Książka imponuje wszechstronnością i rozmachem; prezentuje kompleksowe ujęcie kultury niemieckiej we wszelkich jej przejawach duchowych i materialnych, obszernie omawia wszystkie dziedziny ludzkiej aktywności: literaturę, teatr, muzykę, sztuki plasyczne, filozofię i architekturę, kulturę materialną, technikę i życie naukowe; ukazuje wpływy kultury niemieckiej w Europie i na świecie na przestrzeni wieków; prezentuje zróżnicowania kulturowe (ich specyfikę, odmienność i ewolucję na przestrzeni wieków) oraz odmienności dróg rozwoju poszczególnych regionów Niemiec, wynikłe z różnorodnych doświadczeń historycznych; podkreśla bogate uczesnictwo kultury niemieckiej w kulturze światowej XX wieku, a dla czytelnika stanowi ogromny zbiór informacji wychodzących poza stereotypy utrwalane w Polsce od dziesięcioleci.

Pozycja przeznaczona dla studentów historii, filologii niemieckiej, kulturoznawstwa, dziennikarstwa, nauk politycznych i stosunków międzynarodowych, socjologii oraz osób zainteresowanych dziejami kultur.

[PWN, 2006]