Dodany: 20.09.2004 16:28|Autor: moshi

Książka: Emilka dojrzewa
Montgomery Lucy Maud

Przygody młodej pisarki

"Emilka dojrzewa" to druga z serii trzech książek o Emilce Byrd Star autorstwa L.M.Montgomery (pozostałe to "Emilka ze Srebrnego Nowiu" i "Emilka na falach życia").

Po ukończeniu szkoły w Srebrnym Nowiu, Emilce udaje się przekonać konserwatywne ciotki (a jest to wyczyn nie lada), że powinna kontynuować naukę. Wyjeżdża więc do Wyższej Szkoły w Shrewsbury i zamieszkuje u ciotki Ruth, która jest najbardziej wyniosłą i niemiłą osobą z całej rodziny Murrayów. Przyjaciele Emilki także kontynuują naukę. Pełna temperamentu Ilza mieszka na stancji dla dziewcząt siejąc zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców miasta. Są także Tadzio i Perry, wierni towarzysze Emilki i Ilzy.

Młodzi ludzie przeżywają wiele przygód, Emilka kolejny raz pomaga rozwikłać pewną mrożącą krew w żyłach zagadkę, wykorzystując swój "szósty zmysł". Dorastająca młoda pisarka zaczyna także odnosić pierwsze sukcesy (i porażki) wysyłając swoje utwory do gazet. Poznaje również smak młodzieńczego uczucia, ale czy rodowa duma pozwoli jej na zaangażowanie w takiej sprawie?

Książka jest bardzo ciekawa, napisana plastycznym i obrazowym językiem. Porusza rozterki dotyczące młodych ludzi. Podsuwa mądre, życiowe rozwiązania. A przede wszystkim niesamowicie wciąga.

Użytkownik: Weroniczka_54 10.11.2007 13:32 napisał(a):
Odpowiedź na: "Emilka dojrzewa" to drug... | moshi
Ta książka bardzo mi sie podobała, lubię czytac książki przygodowe, romantyczne, a ta książka była taka! Czytając przenosiłam się w jej świat, widzialam co ona robi, byłam gdzieś blisko niej, tylko niewidzialna. "Emilka dojrzewa" bardzo mnie wciągnęła, tak jak poprzednie książki z cyklu o Emilce. Moja ocena to 5.