Dodany: 12.08.2006 14:10|Autor: martuska_0_0_7

Chmielewskiej boczne drogi

Muszę się przyznać, iż do lektury tej właśnie książki zobligowaliście mnie Wy, drodzy czytelnicy i użytkownicy serwisu Biblionetka. Choć na początku nie było łatwo. Powieść na wstępie wydała mi się szalenie nudna i "o niczym", jednakże kiedy udało mi się przebrnąć przez pierwszych siedemnaście stron, odkryłam, że nie mogę się już od niej w żaden sposób oderwać. Ten osobliwy kryminał pełen jest humoru, który tak dobrze pasuje do twórczości Chmielewskiej. Fakt, iż są to przygody jej samej, jest jeszcze bardziej dla mnie intrygujący.

Otóż kiedy do Polski przyjeżdża Teresa (ciotka głównej bohaterki), Joanna i jej rodzina planują niezwykłą podróż po najpiękniejszych zakątkach ojczyzny. W wycieczce biorą udział trzy siostry: wspomniana przeze mnie już wcześniej Teresa, a także mama Joanny oraz Lucyna, podróżują z nimi: sama Joanna, jej tato, najlepsza przyjaciółka Teresy - ciocia Jadzia. Spotyka ich wiele niesamowitych przygód, ale nie będę zdradzać, jakich. Z przyjemnością przeczytałam tę pozycję i pragnę gorąco polecić ją wszystkim, i starym, i młodym :-).