Dodany: 18.07.2006 20:38|Autor: Admin

Przeciążenie systemu – i Redakcji

Przeciążenie systemu – i Redakcji

Od dłuższego czasu niektórzy (coraz liczniejsi) użytkownicy Biblionetki dodają noty wydawców i teksty z okładek w ilościach przekraczających nasze możliwości odbioru. Poczekalnia jest ciągle zapełniana tekstami wydawców (często nastawionymi na „reklamę produktu”, a nie na informację o książce) – a przecież głównym zadaniem Biblionetki jest umożliwienie jej użytkownikom dzielenie się własnymi przemyśleniami na temat lektur. Co więcej, zarówno noty (Dział Recenzji), jak same książki (Katalog) dodawane są często mechanicznie, nieuważnie, z licznymi błędami. Dziękujemy za to, że wzbogacacie zasoby Biblionetki. Pamiętajcie jednak, że każdy dodany tekst i każda książka muszą zostać sprawdzone przez Redakcję – nie dodawajcie nam niepotrzebnej, czasochłonnej pracy!

Bardzo prosimy:
• nowych użytkowników – żeby uważnie przeczytali Regulamin Działu Recenzji i Regulamin Katalogu, zanim dodadzą tekst/książkę;
• wszystkich użytkowników – żeby dodawali najwyżej 1-2 cudze teksty (noty wydawcy, teksty z okładek, cytaty) dziennie (pamiętajcie: w naszym serwisie najważniejsze są Wasze własne wypowiedzi – niech nie znikają w powodzi tekstów cudzych); żeby przed dodaniem tekstu (zarówno cudzego, jak własnego) uważnie go sprawdzili i poprawili (uwaga: przy „wklejaniu” tekstu takie wyróżniki, jak np. kursywa – znikają, więc wszystkie wymieniane w danym tekście tytuły należy wziąć w cudzysłów).

Dziękujemy za zrozumienie (i wyrozumiałość). Życzymy wszystkim Biblionetkowiczom przyjemności i intelektualnych korzyści z użytkowania i wzbogacania naszego wspólnego serwisu. :-)))

Redakcja