Dodany: 01.07.2006 10:21|Autor: *dido*27

A ja w punktach... :)

Plusy i minusy wymienię w punktach, bo to się łatwiej czyta :):

Plusy:

-> Jak każda książka z tej serii, "Żaba" jest pełna rodzinnego ciepła. Mamy do czynienia z rodziną Borejków, w której domu drzwi są zawsze otwarte, a zepsuty dzwonek nikomu nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.
-> Narracja jest w trzeciej osobie, dzięki czemu akcję opisują różne osoby. Często ta sama akcja jest opisana z punktu widzenia dwóch stron. Np. osoby zamkniętej przypadkowo w domu i osoby "zamykającej".
-> Dzięki różnorodności postaci, każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród tylu typów ludzkich łatwo utożsamić się z którymś z bohaterów.
-> Akcja dzieje się w czasach współczesnych, tj. w 2004 roku.
-> Bohaterka ma 15 lat, czyli tyle co ja. To dla mnie dodatkowy plus.
-> Praktyczne podrozdziały. Dzięki temu można przerywać czytanie co kilka stron. (Nie lubię przerywać w połowie rozdziału).
-> Mimo tego, że akcja jest czasem przewidywalna, moje domysły nie zawsze się sprawdzały. Autorka często zaskakuje obrotem spraw.
-> Alfabetyczny spis bohaterów i miejsca ich debiutu w "Jeżycjadzie".

Minusy:

-> Momentami akcja staje się przewidywalna.

Żeby przeczytać tę książkę, wcale nie trzeba znać wszystkich części "Jeżycjady". Ja przeczytałam tylko kilka (tj. ok. 5 oprócz "Żaby") i świetnie orientowałam się w akcji.

Książkę gorąco polecam! Mam tylko dylemat, czy postawić 5, czy 6. :)

Użytkownik: mysia54321 09.01.2007 16:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Plusy i minusy wymienię w... | *dido*27
dodam jeszcze jeden plus: mozna się duzo nauczyc o wzroscie malzowin usznych w czasie zycia plodowego ;)