Afryka inaczej.

Autor: Askre

Książka: Pożegnanie z Afryką (Blixen Karen (pseud. Dinesen Isak lub Andrézel Pierre))

Data dodania: 2004-08-25 21:43

"Pożegnanie z Afryką" to zbiór ciekawych opowiadań, a raczej historii o życiu na farmie. Tu Afryka nie jest przedstawiana jako krwiożerczy i okrutny kraj, ale jako jedno z najwspanialszych miejsc na Ziemi. Autorka bardzo ciepło opisuje mieszkańców swojej farmy. Ich zwyczaje, wady i zalety.

Książkę czyta się bardzo dobrze, choć czasem miałam nieodparte wrażenie, że to zbiór "lużnych" opowieści, które nie zawsze następują po sobie w porządku chronologicznym, przy czym absolutnie nie uważam tego za wadę. Wręcz przeciwnie. Dzięki temu książka przypominała mi bardzo pamiętnik, jakieś osobiste zapiski czy refleksje... Pokazała mi Afrykę, jakiej nie znałam.

Użytkownik: jm333 2009-03-01 15:25 napisał(a):

Odpowiedź na: "Pożegnanie z Afryką" to ... | Askre Pokaż rodzica

Ciekawa recenzja książki, nie mniej jednak w recenzji wkradł się mały błąd bowiem Afryka jest kontynentem nie krajem, być może było to po prostu najzwyklejsze przeoczenie autora tego tekstu. Pozdrawiam.