Dodany: 31.05.2006 00:05|Autor:

Książka dla wychowawców i rodziców, ale także dla ciekawych swej seksualności młodych ludzi. Wywiad-rzeka poświęcony ludzkiej seksualności - problemom związanym z określeniem tożsamości seksualnej, a także frustracjom, które towarzyszą dojrzewaniu. Odpowiadając na pytania Katarzyny Janowskiej, prof. Jacek Bomba powołuje się na doświadczenia kliniczne i terapeutyczne, lata badań, wzmocnione humanistycznym podejściem do ludzkiej natury oraz wieloletnią pracą ze studentami. Opowiada "o tajemnicach i zagadkach naszej seksualności, o miłości, marzeniach i lękach, o tym, czego pragniemy i kim jesteśmy". Nie stroni też od trudnych tematów, takich jak choćby pedofilia.

Prof. dr hab. Jacek Bomba (ur. 1941 r.) - wybitny psychiatra; terapeuta i naukowiec związany z Collegium Medicum UJ. Jego nauczycielami byli m.in. Antoni Kępiński i Maria Orwid - legendy polskiej psychiatrii. Dziś prof. Bomba łączy funkcje kierownika Katedry Psychiatrii Wydziału Lekarskiego CM UJ oraz działającej przy krakowskiej akademii Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Na swoim koncie ma niemal 150 publikacji naukowych.

Katarzyna Janowska - dziennikarka tygodnika "Polityka", współautorka telewizyjnych i książkowych "Rozmów na koniec wieku" i "Rozmów na nowy wiek". Lauretka telewizyjnego Wiktora i nagrody im. Dariusza Fikusa. Stale współpracuje z TVP Kultura, gdzie prowadzi sobotnie i niedzielne programy. Mieszka w Krakowie.

[Wydawnictwo Literackie, 2006]