Dodany: 26.05.2006 11:24|Autor:

Książka: Nostalgia anioła
Sebold Alice
Notę wprowadził(a): margot.

"Od dawna nie zetknąłem się z tak niezwykłą książką. Ta powieść zapada głęboko w pamięć. Smutna i zabawna, czasami okrutna i tragiczna, jest hołdem złożonym uzdrawiającej mocy cierpienia".

Michael Chabon, autor "The Advantures of Cavalier and Clay"

"Niebo jest tu realne i prawdopodobne, a pełna tajemnic ziemia zdaje się umykać poznaniu. »Nostalgia anioła« to przenikliwe studium życia rodzinnego, niepokojów czasu dojrzewania i bólu, jaki pozostawia w nas odejście bliskiej osoby".

Amy Bloom, autorka "A Blind Man Can See How Much I Love You"

Gdy poznajemy Susie Salomon, jest ona już w niebie. Spoglądając w dół, snuje głosem czternastolatki powieść koszmarną, ale też pełną nadziei.

Przez długie tygodnie po swojej śmierci Susie obserwuje życie, które toczy się już bez niej - przysłuchuje się pogłoskom na temat swojego zniknięcia, współczuje rodzicom, którzy ciągle wierzą, że córka się odnajdzie, obserwuje, jak ten, który ją zamordował, zaciera ślady zbrodni. I Susie widzi, jak z bólu i cierpienia rodzi się miłość, radość, ozdrowienie duszy...

Alice Sebold publikuje swoje teksty w "New York Times" i "Chicago Tribune". Nowojorski dziennik "Village Voice" uhonorował ją tytułem Writer on The Verge. Mieszka wraz z mężem w Kalifornii.

[Wydawnictwo Świat Książki, 2003]