Dodany: 05.05.2006 16:36|Autor: Kuba Grom

Ciekawa historia

Całkiem ciekawa książka, jak na mój gust. Opowiada o przygodach myszy, zwanej Handlarzem, bo od małego lubiła się korzystnie wymieniać, która wyruszyła z rodzinnego Żywopłotu, aby znaleźć się w pewnym ludzkim domu. Pojawienie się niezależnej myszy z zewnątrz wprowadza spore zmiany w społeczeństwie tamtejszych myszy. Tak zaczyna się historia, która trwa wiele, wiele dni, i zostanie na długo w pamięci mysiego narodu.

Zapamiętałem w szczególności postać Uługbega i Małego Księcia, a także pewną mysz, co umiała chodzić po linie.

Autorka napisała książkę będącą całkowitą nowością w świecie fantasy. Tym bardziej że losy Handlarza i wszystkich myszy z tamtego domu podejrzanie przypominają dzieje Abrahama, co poprowadził lud do Ziemi Obiecanej.

"Dom obiecany" to naprawdę dobra książka!

Użytkownik: wysy665 28.01.2007 23:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Całkiem ciekawa książka, ... | Kuba Grom
O ile z opinią autora o książce mogę się zgodzić, o tyle nie jestem w stanie przełknąć jego rażącej niewiedzy. Drogi Kubo, proponuję byś, zanim zaczniesz pisać recenzje książek, sprawdził np. Jakiej płci jest osoba pisząca daną książkę, imiona oraz nazwiska autorów w serwisie „Biblionetka” podawane są w mianowniku a nie dopełniaczu. Warto by było, gdybyś wiedział coś o postaciach, które opisujesz w swoim tekście. Czy nie pomyliłeś przypadkiem Abrahama z Mojżeszem? Pozdrawiam serdecznie i życzę lepszych recenzji w przyszłości.