Dodany: 09.03.2006 17:47|Autor: czytelniczka91

"Morderstwo w Orient Ekspresie"

Agatha Christie to pisarka znana na całym świecie, autorka trzymających w napięciu książek. Napisała 79 powieści i opowiadań, 18 sztuk scenicznych, 2 autobiografie. Książkę, którą chcę dziś zaproponować - "Morderstwo w Orient Ekspresie" - opublikowano w 1934 roku. Myślę, że spodoba się wszystkim, jednakże najmocniej i najszybciej trafi do serc miłośników zagadek, morderstw i tajemnic.

Akcja książki rozgrywa się w pociągu jadącym do Londynu. Ekspres, zrządzeniem losu, zostaje zatrzymany w śnieżnych zaspach, a nieznany pasażer dokonuje morderstwa. Po drodze zostawia wiele śladów, które wskazują, że zbrodni dokonały dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Zagadkowość całej sprawy podkreślają fałszywe zeznania pasażerów. Zadanie, jakie staje przed znajdującym się w pociągu detektywem, nie jest łatwe. Trzeba odnaleźć sprawcę i odkryć, w jakim celu dokonano morderstwa.

Książkę, pomimo jej 140 stron, czyta się szybko i przyjemnie. Przyznaję, że z wielkim trudem odrywałam się od tej niesamowitej historii. Jestem pewna, że pani Christie poruszy was i chętnie sięgniecie po kolejne jej dzieła.