Dodany: 09.02.2006 21:01|Autor:

Książka: Proszę bilet na wieżę Babel
Nowacka Ewa
Notę wprowadził(a): Agnes92

Mamy ochotę odbywać podróże i to nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Każdy ma chęć zobaczyć wiszące ogrody Babilonu, zakraść się do sanktuarium egipskiej świątyni, spróbować odnaleźć drogę w kreteńskim labiryncie, oklaskiwać starożytne igrzyska greckie czy wyścigi kwadryg w rzymskim amfiteatrze. Przeszłość jest pasjonująca. Tylko szkoda, że to, co przeminęło, już powrócić nie może. Czy na pewno? Proponujemy młodym czytelnikom wyprawy w czas miniony. Będzie w nich i przygoda, i tajemnica, i sensacja. Wprowadzimy ich w tajniki historii, ukazując wielkie i małe wydarzenia. ludzi, którzy kształtowali ongiś oblicze świata, a przede wszystkim realia codziennego życia, często zdumiewające swoją odmiennością od tego, co znane.

W cyklu Skrzydła Czasu współczesne dzieci powędrują w przeszłość. Jak to się stanie? Nie zdradzimy tajemnicy, ale powiemy, że będą mogły powrócić w nasze czasy, choć nie będzie to łatwe i proste. Każdy, kto odbędzie tę wyprawę, nie tylko przeżyje wiele niezwykłych przygód, ale wróci bogatszy o wiedzę historyczną, jakiej nie znajdzie w podręczniku.

[Wydawnictwo Siedmioróg, 1998]