Dodany: 02.02.2006 20:34|Autor:

Książka opowiada o życiu i odkryciach Alana Turinga, genialnego angielskiego matematyka, prekursora badań nad sztuczną inteligencją (to jemu zawdzięczamy koncepcję „maszyny Turinga”), współtwórcy komputera i... człowieka, dzięki któremu alianci złamali ostatecznie w czasie II wojny światowej szyfr niemieckiej Enigmy. Autor opisuje ów wojenny epizod bardzo obszernie, naświetlając starannie rolę Polaków przy rozpracowaniu Enigmy.

"Ta książka ma wiele do zaoferowania: jasne i przystępne opisy idei Turinga; historię człowieka niemogącego przystosować się do systemu, w którym przyszło mu żyć; i tajemnicę Alana Turinga".
"Times Higher Education Supplement"

"Andrew Hodges w tej doskonałej, tętniącej życiem biografii ukazuje nam Turinga-myśliciela i Turinga-człowieka, pozwalając w ten sposób czytelnikowi dostąpić zaszczytu zaprzyjaźnienia się z nim".
"Financial Times"

"Doskonale udokumentowana i bardzo dobrze napisana książka. Pierwszorzędny wkład do historii XX wieku i wzorowy przykład biografistyki".
"Nature"

"To nie jest książka, nad którą należy się rozwodzić. To książka, którą trzeba koniecznie przeczytać".
"New Scientist"

[Prószyński i S-ka, 2002]