Dodany: 26.07.2004 15:29|Autor: Papelka

bez tytułu

Bardzo interesująca pozycja dla osób lubiących "ciekawostki" dotyczące charakterystycznych zachowań kobiet i mężczyzn; bogata jest również w wiele wskazówek dotyczących postępowania, jakiego powinniśmy się wystrzegać, aby utrzymać związek na długie lata.

Przy tej książce nie można się nudzić, zawiera ona bowiem zabawne wstawki na temat każdej z płci. Dla przykładu podam np., że autorzy poszukują odpowiedzi na pytanie: dlaczego mężczyźni nieustannie zmieniają kanały w telewizorze za pomocą pilota, czy dlaczego kobiety są bardziej skłonne do zrzędzenia.

Ja osobiście potraktowałam ją z lekkim przymrużeniem oka, gdyż zbyt wiele jest tutaj pisania o rzeczach, które nie są żadną zasadą w życiu. Nie umniejsza to jednak faktu, iż książka jest godna polecenia, gdyż przyjemność z czytania będzie murowana.

Użytkownik: falkor 17.06.2008 17:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo interesująca pozyc... | Papelka
Nie mam wprawdzie wielkiego doświadczenia w świecie relacji damsko-męskich, niemniej jednak książka wydaje mi się wiarygodna. Jak sami autorzy stwierdzili, została oparta "na własnym doświadczeniu, wynikach badań, najnowszych analizach, nauce oraz na zdrowym rozsądku"*. Również bibliografia dodaje książce wiarygodności.
Jedynym problemem komentowanej pozycji może być jej niepoprawność polityczna. W świecie feministek, mówienie o różnicach między statystyczną kobietą a statystycznym mężczyzną nie jest bezpieczne. Z drugiej jednak strony, jeżeli będę patrzył na kobietę tak, jak Kubuś Fatalista, to się z nią nie dogadam. Jeżeli w imię dowartościowania kota, będę go karmił frytkami i Colą, to nie będzie dla niego zdrowe.

*Allan i Barbara Pease: Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą; REBIS 2003; s. 12