Dodany: 01.01.2006 15:53|Autor: verdiana

Pyszności!

Od razu zastrzegam, że nie jestem dobrą kucharką. Właściwie nie lubię nawet gotować - wyjątkiem jest gotowanie we dwoje albo z przyjaciółmi, jako sympatyczna forma spędzania ze sobą czasu. Jestem miłośniczką potraw jednogarnkowych, szybkich i smacznych, najlepiej na niezbyt zasobną kieszeń. "Biblioteczka Poradnika Domowego" jest serią idealną dla takich osób jak ja. Niewielkie książeczki mają podstawową zaletę: nie dostaje się oczopląsu od ilości przepisów i fotografii.

"Polskie potrawy na święta i karnawał" to zbiorek 99 przepisów pogrupowanych tematycznie. Znajdziemy tu ciasta, napoje, potrawy wigilijne i inne. A wszystkie z dostępnych na polskim rynku składników, do dostania w większości sklepów, bez specjalnych poszukiwań. Oczywiście nie wypróbowałam jeszcze wszystkich potraw, ale już mogę polecić czytelnikom przepis na dorsza w sosie pomidorowo-ananasowym, podobnie zresztą jak inne przepisy na potrawy rybne z tej książeczki - jest ich tu sporo i brzmią smakowicie.

Przepisy są podane przejrzyście, łącznie z ilością porcji, kaloriami, zawartością tłuszczu, białka, cholesterolu i błonnika. Składniki odmierzone są dokładnie, co przyda się początkującym w kuchni. Do tego zachęcające zdjęcia.