Dodany: 15.12.2005 21:50|Autor: MaTer

Przyjemna

Jest to jedna z lepszych książek Danielle Steel (a przeczytałam prawie 80% jej wszystkich utworów). Opowiada ona o zetknięciu się, przy pomocy jedenastoletniej dziewczynki, dwojga ludzi po tragicznych przeżyciach. Ona - wdowa po sławnym wynalazcy - nie może się otrząsnąć po śmierci męża i syna, on zaś - to rozwiedziony malarz, który stracił kontakt z dziećmi. Powoli rodzi się między nimi najpierw zaufanie i przyjaźń, a potem miłość.

Książkę tę bardzo szybko się czyta, jest napisana lekko i przyjemnie. Tempo akcji jest w sam raz. Można się przy niej zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Pokazane jest tutaj niespiesznie rodzące się uczucie, które jest bardzo wiele warte (a dzisiaj nieczęsto się takie spotyka).

Polecam każdemu, zwłaszcza tym, ktorzy wierzą w taką piękną i spokojną miłość :).

Użytkownik: adzia 01.04.2007 09:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest to jedna z lepszych ... | MaTer
Nie zgadzam się z Tobą. Wszystkie powieści Danielle Steel, jakie przeczytałam, opierały się na przeróżnych historiach kobiet. Mniej lub bardziej szczęśliwych, które same muszą zadbać o swój los. W przypadku tej historii nie jest inaczej. Cała historia może byłby lepsza, gdyby nie ociekała lukrem. Jest tak przesłodzona, że źle się ją czyta.
Nie polecam tej książki, ponieważ uważam, że jest to strata i czasu
i pieniędzy.