Dodany: 2005-09-07 12:36|Autor: mousee

Książka powalająca na kolana


Tylko tak mogę jednym zdaniem opisać tę książkę. Czyta się ją jednym tchem (chociaż ilość stron może być początkowo mało zachęcająca). Dumas niesamowicie kreśli portret psychologiczny człowieka opętanego chęcią zemsty. Wspaniale ukazuje jego uczucia, rozterki i działania, które podejmuje, próbując zrekompensować sobie stracone życie z ukochaną kobietą. Przedstawia bohatera bardzo silnego psychicznie, który w ostatecznym rozrachunku nie jest w stanie zwrócić sobie utraconych lat. By zagłuszyć głosy przeszłości, pomaga ludziom w trudnych sytuacjach życiowych. Dla wielu staje się symbolem nieograniczonej dobroci.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 25316
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: Nemesis15 2006-10-19 11:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko tak mogę jednym zda... | mousee
Sama bym tego lepiej nie określiła. nic dodac nic ująć.
Użytkownik: agusia77 2007-06-07 21:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Sama bym tego lepiej nie ... | Nemesis15
Dla mnie ta książka, jej akcja, ciągnie się wolno, zbyt wolno. Ma ona w sobie jednak coś wciągającego, inaczej nie dobrnełabym do końca ostatniego tomu. Jak dla mnie, ujdzie w tłoku.
Użytkownik: leming 2007-06-26 23:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Dla mnie ta książka, jej ... | agusia77
Zgadzam się z Tobą agusia77 w 100%, że ta książka ma w sobie coś wciągającego. Nie zgadzam się jednak jeśli chodzi o tempo akcji. Oczywiście nie jest ona tak wartka jak w Conanie, ale też jest to zupełnie z innej bajki książka. Moim zdaniem chodzi w niej o to, żeby czytelnik mógł prawdziwie się wzruszyć po lekturze. Dla mnie ta książka jest niezwykle wzruszająca. Nie będę się tu powtarzał za innymi opiniami, że jak w mało której powieści, w tej czytelnik naprawdę tę historię przeżywa - a jest to historia niezwykła, o wielkiej miłości ale i zdradzie, smutku i nienawiści. Choć A. Dumas napisał ją tak dawno temu to osiągnął niebywały sukces; sprawił, że niejedno pokolenie zapamięta ją jako niezwykłą.
Ja przeczytałem tę powieść pierwszy raz jako nastoletni chłopak. Niestety nie mogę jej teraz nigdzie dostać, a z wielką chęcią bym do niej powrócił, bo jest to dla mnie historia która nigdy nie przeminie.
Polecam ogromnie jej przeczytania. Tej książki- tej historii- nigdy się nie zapomina. Dla mnie to jedna z niewielu powieści jakie zasługują na notę 10 w skali 1-10.
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: