Dodany: 29.08.2005 21:18|Autor: robik52

Trudna droga - kulisy zwycięstwa

To trzecia książka o Lansie Armstrongu, tym razem napisana przez Daniela Coyla, człowieka, którego zafascynował Armstrong, pokonując śmiertelną chorobę i wracając na kolarski szczyt.

Autor przez 15 miesięcy, za zgodą Armstronga, towarzyszył jemu i jego drużynie w przygotowaniach do 6 zwycięstwa w Tour de France. Rozmawiał z Armstrongiem i ludźmi z jego otoczenia, poznał słynnego doktora Michele Ferrariego, starał się zrozumieć ludzi, którzy nie lubią Amerykanina. Obserwował przygotowania mistrza do wyścigu oraz jego stosunek do przyjaciół i wrogów. Starał się zrozumieć trudny charakter Armstronga i motywy nim kierujące.

Daniel Coyle przedstawia ciekawy, ale zamknięty dla przeciętnego kibica, świat kolarstwa zawodowego. Po przeczytaniu tej książki inaczej będziemy odbierali telewizyjne przekazy wielkich wyścigów. Łatwiej będziemy mogli docenić wysiłek mistrza i jego pomocników, zrozumieć taktykę jazdy w wielkich wyścigach, oraz dostrzeżemy tę cienką granicę między zwycięstwem a klęską, gdy przypadek może zdecydować o radości lub łzach.

Polecam wszystkim interesującym się sportem.