Dodany: 23.08.2005 20:29|Autor: Magdusiek

Przerażająca i, niestety, prawdziwa historia!

Książka autorstwa Jäckel Karin to bezwątpienia książa dla ludzi o silnej oraz twardej osobowości. Ja osobiscie podczas jej lektury niejednokrotnie zastanawiałam się, czy przerwać czytanie i po prostu zapomnieć o tej przerażajacej historii, czy jednak dalej brnąć w jej głąb. Być może te zahamowania spowodowane były moim młodym jeszcze wiekiem! Książka wywarła na mnie tak ogromne wrażenie, że czasem wydawało mi się, iż to ja jestem główną bohaterką, która zmaga się z codziennym piekłem. Gwałcona już od najmłodszych lat, kolejno przez dziadka, ojca, braci, a nawet innych krewnych oraz zupełnie obcych jej ludzi, szczegółowo relacjonuje stosunki seksualne, do których była zmuszana, i które sprawiały jej ogromny ból. Te drastyczne opisy niejednokrotnie wprawiły mnie w osłupienie. Najwięcej jednak smutku wywołał u mnie fakt, iż cała ta niewiarygodna historia jest oparta na autentycznych wydarzeniach. Dopiero po jej przeczytaniu naprawdę uświadomiłam sobie, że to nie jest żadna bajka wymyślona przez autora, ale to prawdziwe opisy dzieciństwa skrzywdzonej przez los Moniki B.

Książkę tę polecam ludziom o silnej osobowości!