Dodany: 28.07.2005 11:19|Autor: Pisareczka

Czytatnik:

Moja 'nauka czytania'

Jestem tutaj wprawdzie nowa i jakoś niespecjalnie obczajona w tych sprawach, ale chciałabym Wam polecić świetną serię. Składa się ona z trzech, około 150 stronicowych książek. Ja narazie mam dwie z tej serii, bo w księgarni nie mogłam dostać trzeciej, a w bibliotece takich smakołyków nie mają.
Seria nosi tytuł : "Swiat według Ally"
Pisay w przezabawny sposób esej do mamy, która prawdopodobnie nigdy nie wróci, jest pisany przez Ally, dziecko miłość nr. 3. Dziewczyna ma spore kłopoty z rodziną, której członkowie potrafią albo nieźle wkurzyć, albo... albo nieźle wkurzyć :D
"Moja rodzina jest zakręcona. Wiem, każdy tak mówi, ale my jesteśmy kompletnie zakręceni. Moja najstarsza 17 letnia siostra zachowuje się, jakby miała 70 lat, średnia siostra jest wielbicielką lampek choinkowych (obwiesiła nimi cały pokój), a mój mały braciszek do szaleństwa kocha zwierzęta. A ja? Czasami jestem normalna, chociaż to wymaga wiele wysiłku. Cóż, jeśli chcesz, opowiem Ci o tym, ale najpierw z siebie tego mruczącego kocura bez jednej łapki"
- Tak mówi o rodzinie Ally.

Na serią składa się : 'Kiedyś, teraz i ta hałaśliwa dziewczyna', ' Randki, podwójne randki i wielkie kłopoty', 'Spinki, złośliwki i starszne nawyki'.

Ogólnie rzecz biorąc była to druga książka, która nauczyła mnie (dobrowolnie) czytać (zaraz po Bezsenniku).
Od tamtej pory moja kolekcja ksiażek wynosi 40 sztuk. Kolekcjonuje z regóły całe serie.

Pozdrawiam, Pisareczka.