Dodany: 12.07.2005 15:01|Autor: Fruktoza

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

Lista Laureatów i rozwiązanie KONKURSU nr 2

Lista Laureatów oraz odpowiedzi do konkursu nr 2 - "NAJWYBITNIEJSZE KOBIETY LITERATURY"

Na wstępie chciałbym bardzo serdecznie podziękować Bognie, która pomogła mi udzielając rad oraz promując konkurs między innymi swoją wspaniałą rymowanką. Dzięki jej pracy, zabawa zyskała przychylność oraz aprobatę większości uczestników. Gdyby nie pomoc Bogny, konkurs zostałby z góry skazany na niską popularność albo wręcz na niezauważenie.

Dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Dzięki napływowi uczestników wierzyłem, że momentami ciężka praca nad przepisywaniem fragmentów wcale nie poszła na marne. Dziękuję również za miłe słowa oraz przychylne wypowiedzi na temat konkursu.

Kieruję również wyrazy wdzięczności do osób, które postanowiły kontynuować pracę nad kolejnymi, przyszłymi konkursami. Cieszy mnie fakt, że idea takiej zabawy tak szybko nie odejdzie, i chciałbym tym osobom, już teraz życzyć mnóstwo maili z odpowiedziami i gratulacjami od uczestników zorganizowanej przez Was zabawy.

A oto obiecana Lista Laureatów:
(Maksymalna ilość punktów do zdobycia - 40)

1. Gosinka 30 pkt
13. Cdk 11 pkt
14. Marsia 9,5 pkt
15. Katya 6 pkt
16. Anonfka 2 pkt

Jak widać niekwestionowaną zwyciężczynią tego konkursu została Gosinka, której składam najszczersze gratulacje.
Gratulacje składam również tym, którzy znaleźli się poza podium, w końcu nie były to zadania łatwe, a odpowiedzi, jasno pokazują, że udaje nam się przypomnieć nawet niekoniecznie charakterystyczne fragmenty przeczytanych przez nas powieści, no i w końcu nie każdy decydował się na udział w konkursie, co uważam i tak za bardzo słuszny krok.

A oto odpowiedzi:

LIGIA - "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. (13 poprawnych odpowiedzi)

Przytoczony fragment opisuje sytuację, kiedy to Petroniusz po raz pierwszy spotyka wybrankę jego przyjaciela- Marka Winicjusza. Tajemniczą "(Ch.)" była Chryzotemis- podstarzała wybranka Petroniusza, była ona obiektem zainteresowania mężczyzn klas wyższych ówczesnego Rzymu.
Cechy charakterystyczne do rozpoznania: we fragmencie padały takie słowa jak: Rzym, triclinium, które wskazują na to, że jest to powieść, którą należy skojarzyć właśnie z "Quo Vadis".
W niniejszym konkursie kilkoro uczestników pomyliło Ligię z Eunice. Ma to swoje wytłumaczenie: Petroniusz często opisywał Eunice jako wzór cnót, jak się później okazało zupełnie nie na darmo, lecz niestety w zaprezentowanym fragmencie pytaliśmy o Ligię.

Osoby, które udzieliły bezbłędnej odpowiedzi na zaprezentowany fragment:
Mafia, Raptusiewicz, Tina, Eliot, Villena, Martissimo, Kaoru, Kot, Gosinka, Anitka, Piotrr, Lisica i Uśka

Osoby, które nadesłały częściowo poprawne odpowiedzi:
Marsia (1 pkt) i Alimak (1 pkt)

JUSTYNA ORZELSKA - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. (13 poprawnych odpowiedzi)

Zdecydowana większość uczestników nie miała wątpliwości. Tekst przedstawiał wygląd zewnętrzny Justyny. A scena, o której była mowa we fragmencie pochodzi z samego początku powieści, kiedy to nasza bohaterka udaje się na spacer wraz ze swoją towarzyszką Martą Korczyńską, która chwilę później opowiada jej zadziwiającą opowieść jak to w czasach swojej młodości okoliczni chłopi wzięli ją za cholerę.
Cechy charakterystyczne: brak istotnych, niemniej rzuca się w oczy przesadne wręcz opisywanie wyglądu.

Osoby, które udzieliły bezbłędnej odpowiedzi na zaprezentowany fragment:
Mafia, Raptusiewicz, Marsia, Aangela, Tina, Eliot, Martissimo, Kaoru, Kot, Gosinka, Piotrr, Lisica i Uśka

KATHERINE HEATHCLIFF - "Wichrowe Wzgórza" Emily Jane Bronte. (6 poprawnych odpowiedzi)

Jak się okazało wcale nie taki oczywisty fragment. Był to moment awantury pomiędzy panem Heathcliffem a synową Katherine, którą gardził, zarzucał jej lenistwo, czego naocznym świadkiem był narrator pan Lockwood.
Wiele zastrzeżeń budziło nazwisko. Tyle ich było, że faktycznie można się w nich pogubić: Heathcliff, Earnshaw, Linton, dlatego uznawałem wszystkie wymienione nazwiska, byle tylko pojawiło się w rozwiązaniu imię: „Katarzyna”.
Cechy charakterystyczne: mi osobiście zapadło w pamięć stwierdzenie: "słowo, jakim, ją obarczył zastępuje się kropkami w druku, choć jest równie nieszkodliwy jak lub " chyba jedyna nutka ironii, na jaką pozwoliła sobie autorka w całej powieści.

Alimak, Tina, Villena, Kot, Anitka i Uśka

Osoby, które nadesłały częściowo poprawne odpowiedzi:
Aangela (1 pkt), Gosinka (1 pkt)

IZABELA ŁĘCKA - "Lalka" Bolesława Prusa. (13 poprawnych odpowiedzi)

A jednak lektury szkolne pozostają w pamięci. Większość poradziła sobie z tymże fragmentem. Bardzo charakterystyczny i zdaje się najbardziej trafny opis. Trudno o bardziej dosadny fragment charakteryzujący pannę Izabelę.

Osoby, które udzieliły bezbłędnej odpowiedzi na zaprezentowany fragment:
Mafia, Raptusiewicz, Marsia, Tina, Eliot, Villena, Kaoru, Gosinka, Katya, Piotrr, Cdk, Lisica i Uśka

DOLLY HAZE - "Lolita" Vladimira Nabokova. (6 poprawnych odpowiedzi)

Udało mi się wpuścić w maliny, pod fragmentem pytanie "Kim jest ta kobieta?" najwidoczniej zbiło z tropu, bowiem chodziło tu o dziewczynkę, nimfetkę.
Scena opisuje drobną "sprzeczkę" między Humbertem a Dolly, skutkiem tego było... właśnie ostatnie zdanie tego fragmentu.
Cechy charakterystyczne: w powieści "Lolita" przypominamy sobie, że Nabokov nawet najbardziej zwykłe zdarzenie mógł do tego stopnia skrupulatnie opisać, że można od razu dopatrzyć się w jego zdaniach delikatnych zabarwień erotycznych. Jak choćby moment ugryzienia jabłka.

Villena, Kot, Anitka, Piotrr, Cdk i Uśka

KATHERINE BARKLEY - "Pożegnanie z bronią" Ernesta Hemigwaya. (2 poprawne odpowiedzi)

Z pełną świadomością stwierdzam, że był to stosunkowo trudny do odgadnięcia fragment, może nawet najtrudniejszy z zaprezentowanych. Opisywana sytuacja pochodzi z samego środka powieści, kiedy pan Federic trafia do szpitala, wskutek ran wojennych, przy czym ze szczegółami opowiada o tym, w czyim towarzystwie spędzał wieczory.
Cechy charakterystyczne: wspomniany pokój pielęgniarek mógł niewiele mówić. Ja natomiast bardzo dobrze pamiętam opowieść narratora o zabawie włosami. Według mnie jest to zdecydowanie najcieplejszy fragment powieści.

Aangela i Kot

ESMERALDA - "Dzwonnik z Notre-Dame" Victora Hugo. (6 poprawnych odpowiedzi)

Fragment opisuje pierwsze spotkanie Esmeraldy w powieści, kiedy to owa bohaterka wraz ze swoją kózką Dżali występowały na rynku.
Cechą charakterystyczną do rozpoznania jest atrybut, (choć być może nie każdy go pamięta)- baskijski bębenek.

Raptusiewicz, Tina, Eliot, Martissimo, Gosinka i Cdk

HOLLY GOLIGHTLY - "Śniadanie u Tiffany'ego" Trumana Capote'a. (8 poprawnych odpowiedzi)

Słynna scena, kiedy to Holly zgodnie ze swoim zwyczajem spławia swojego adoratora.
Cechy charakterystyczne: wypowiedzi Holly są nie do podrobienia.

Aangela, Alimak, Tina, Eliot, Villena, Kot, Gosinka i Uśka

MAŁGORZATA NIKOŁAJEWNA - "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa. (10 poprawnych odpowiedzi)

Pomimo, że najbardziej popularna i najbardziej lubiana w biblionetce, to jednak skojarzenie fragmentu przysporzyło kłopot niektórym uczestnikom. Ilustrował on scenę, kiedy to zdumiona Małgorzata przygląda się dziwnemu pogrzebowi Michaiła Berlioza.
Cechy charakterystyczne do rozpoznania: sakramentalne: "zaprzedałabym duszę diabłu!", również osobliwa żałobna procesja powinna kierować właśnie na "Mistrza..."

Mafia, Aangela, Villena, Kaoru, Kot, Gosinka, Katya, Piotrr, Lisica i Uśka

10.
HELENA KURCEWICZÓWNA - "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza. (11 poprawnych odpowiedzi)

Nikt nie miał wątpliwości, że autorem tych słów był Sienkiewicz, jednak problem pojawiał się w niektórych odpowiedziach, o to, kim była opisywana kobieta: Heleną, Oleńką, Basią, a może Danusią, wszystkie przecież były opisywane jako piękne i subtelne damy.
Fragment opisuje pierwsze spotkanie Jana Skrzetuskiego z kniaziówną Heleną. Jej uroda i sylwetka są tak zachwycające, że w oczach porucznika jest ona stokroć piękniejsza od Anny Borzobohatej, słynącej wówczas z piękności.
Cechy charakterystyczne: sam wygląd niewiele mówił, natomiast biały sokół na ramieniu wydawał się obalać wszelkie niejasności.

Osoby, które udzieliły bezbłędnej odpowiedzi na zaprezentowany fragment:
Mafia, Marsia, Tina, Eliot, Villena, Martissimo, Kaoru, Kot, Gosinka, Piotrr i Lisica

Osoby, które nadesłały częściowo poprawne odpowiedzi:
Alimak (0,5 pkt) i Anitka (0,5 pkt)

11.
ALONA IWANOWNA (lichwiarka) - "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego. (7 poprawnych odpowiedzi)

Początek punktu kulminacyjnego powieści.
Cechy charakterystyczne: po analizie fragmentu można domyślić się, że lada chwila zostanie popełnione morderstwo, a już tym bardziej, że dochodzą wypowiedzi: "chce pani brać..." itp., nie mogło być inaczej.

Raptusiewicz, Marsia, Aangela, Tina, Kot, Gosinka i Cdk

12.
CESARZOWA LIWIA - "Ja, Klaudiusz" Roberta Gravesa. (2 poprawne odpowiedzi)

O Liwii rzeczywiście nie można było powiedzieć dobrego słowa, oprócz tego, że posiadała umysł pracujący na najwyższych obrotach, dlatego też przedstawienie jej jako kochającej babci z pewnością zbiło wielu z tropu.
Fragment opowiada o tym, kiedy Klaudiusz pierwszy raz od niepamiętnych czasów zostaje zaproszony na przyjęcie w towarzystwie cesarzowej, oczywiście nie bezinteresownie. Bliska śmierci Liwia miała do niego pewną delikatną prośbę.
Cechy charakterystyczne: cała trudność w tym fragmencie polegała na tym, że w tekście nie było choćby słowa o tym, że akcja dzieje się w starożytnym Rzymie, dlatego wiele osób z pewnością szukała w pamięci powieści o tematyce bardziej współczesnej. W związku z tym, ciężko mówić tu o jakichkolwiek cechach charakterystycznych.

Osoba, które udzieliła bezbłędnej odpowiedzi na zaprezentowany fragment:
Cdk i Uśka

13.
MARGUERITE GAUTIER - "Dama kameliowa" Alexandre'a Dumasa [syna]. (6 poprawnych odpowiedzi)

Ten kto czytał "Damę...", ten na pewno zapamiętał tą nieco komiczną rozmowę Ernesta z Armandem Duvalem.
Cechy charakterystyczne: wypowiedź Ernesta, co sądzi o kurtyzanach to chyba najbardziej znany cytat z tejże powieści.

Raptusiewicz, Alimak, Tina, Gosinka, Anitka i Katya

14.
RUTH MORSE - "Martin Eden" Jacka Londona. (3 poprawne odpowiedzi)

Zaprezentowana scena otwiera powieść o Martnie Edenie. Przedstawia ono spotkanie ubogiego bohatera powieści z kobietą z klas wyższych, która zawdzięczała mu uratowanie brata.
Cechy charakterystyczne: muskuły Martina, Meksykanin oraz małostkowość Ruth naprowadza na właściwy trop.

Tina, Gosinka i Piotrr

Osoba, która nadesłała częściowo poprawną odpowiedź:
Eliot (1 pkt)

15.
ELIZABETH BENNET - "Duma i uprzedzenie" Jane Austen. (6 poprawnych odpowiedzi)

Plotkarstwo to w zasadzie standard w powieściach Jane Austen, dlatego wiele osób wprawdzie dobrze skojarzyło autorkę, myliło natomiast tytuł i bohatera, stąd błędne odpowiedzi z Eleonorą bohaterką - "Rozważnej i romantycznej”. Fragment opisuje zdegustowanie panny Bingley i panny Hurst nadgorliwością Elżbiety w trakcie choroby siostry.
Cechy charakterystyczne: wspomniana wcześniej obmowa, a także pogardliwe określenia: "dobra piechur", "dzikuska", "fatalne uczesanie".

Alimak, Tina, Eliot, Villena, Gosinka i Uśka

Osoby, które nadesłały częściowo poprawne odpowiedzi:
Anitka (1 pkt), Raptusiewicz (0,5 pkt) i Kot (0,5 pkt)

16.
URSULA BUENDIA - "Sto lat samotności" Gabriela Garcii Marqueza. (5 poprawnych odpowiedzi)

Fragment opowiada postępowanie choroby oczu Urszuli, i sposób, w jaki ona skutecznie radzi sobie ze ślepotą.
Cechy charakterystyczne: mroczny, nieco baśniowy charakter fragmentu.

Raptusiewicz, Aangela, Kot, Gosinka i Anonfka

Osoby, które nadesłały częściowo poprawne odpowiedzi:
Villena (1 pkt), Cdk (1 pkt) i Uśka (1 pkt)

17.
MELANIE HAMILTON - "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. (6 poprawnych odpowiedzi)

Słowa wypowiadała Scarlett, ale mowa była o Melanie, stąd pewne niejasności.
Fragment pochodzi ze sceny, kiedy Ashley oznajmia głównej bohaterce powieści swoje zamiary względem Melanie.

Aangela, Alimak, Villena, Kot, Gosinka i Uśka

18.
KSIĘŻNICZKA KITTY SZCZERBACKA - "Anna Karenina" Lwa Tołstoja. (4 poprawne odpowiedzi)

Nagminnie mylona z Nataszą Rostow z "Wojny i pokoju". Jej adoratorami byli "(L.)" czyli Lewin oraz "(W.)" czyli hrabia Wroński.
Cechy charakterystyczne: zdecydowanie naprowadzały wymienione w tekście moskiewskie bale.

Mafia, Alimak, Eliot i Uśka

Osoby, które nadesłały częściowo poprawne odpowiedzi:
Villena (1 pkt), Gosinka (1 pkt), Anitka (1 pkt), Marsia (0,5 pkt), Tina (0,5 pkt), Martissimo (0,5 pkt), Kot (0,5 pkt), Piotrr (0,5 pkt) i Lisica (0,5 pkt)

19.
MILADY DE WINTER - "Trzej muszkieterowie" Alexandre'a Dumasa [ojca]. (7 poprawnych odpowiedzi)

Scena obrazuje rozmowę barona de Winter z jego sługą Feltonem, kiedy Milady zostaje schwytana. Opowiada mu o u licznych zbrodniach jakiś się owa kobieta dopuściła oraz przestrzega go przed tym, by nie ulegał jej urokowi.
Cechy charakterystyczne: "...ta kobieta przybyła z Anglii", zwrot: "Milordzie", wskazują na to, że jest to powieść, której akcja rozgrywa się za czasów królewskich, a któraż z kobiet literatury była najsłynniejszą kryminalistką z tamtych lat jeżeli nie Milady?

Raptusiewicz, Aangela, Tina, Villena, Martissimo, Kaoru i Gosinka

20.
JULIA - "Rok 1984" George'a Orwella. (9 poprawnych odpowiedzi)

Jest to jeden z istotniejszych fragmentów powieści. Umówione spotkanie Julii i Winstona, ich wzajemne poznanie oraz współpraca dążąca do obalenia wszechwładzy Wielkiego Brata. Miejsce to było poza zasięgiem kamer oraz podsłuchów stąd tak wielki nacisk na opis sytuacji i okoliczności dojścia do celu.
Cechy charakterystyczne: brak szczególnych, jednak "Rok 1984" jest powieścią tak popularną, że nawet tak stosunkowo trudny fragment pozwala prawidłowo skojarzyć z utworem.

Mafia, Aangela, Eliot, Martissimo, Kaoru, Anitka, Piotrr, Cdk i Uśka

Osoba, która nadesłała częściowo poprawną odpowiedź:
Lisica (1 pkt)
_____________________________________________________

Mam nadzieję, że nie popełniłem żadnego błędu przy liczeniu punktów. Nie przypuszczam, bym popełnił gafę przy dodawaniu, jednak było z tym trochę biurokracji, na wszelki wypadek sporządziłem tabelę i mam dokładną rozpiskę, kto i przy, którym fragmencie się pomylił. Jeśli natomiast uczestnik dostrzegł niepoprawną liczbę punktów, bardzo proszę o kontakt, a ja postaram się sprostować ewentualny błąd.
Wyświetleń: 11991
Użytkownik: bogna 12.07.2005 15:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
Wspaniała lista, a na niej Wspaniałe Mole Książkowe. Cieszę się, że tym razem na liście znalazło się 19 osób. Gratulacje dla wszystkich, za wiedzę i za odwagę.
Fruktozo, dziękuje Ci, ale przesadziłeś z tymi podziękowaniami dla mnie.
Pozdrawiam Wszystkich, cieszcie się z wyników i szykujcie się do następnego konkursu!
Bogna :-)))
Użytkownik: gosinka 12.07.2005 15:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
Jeszcze raz dziekuje Fruktozie za fantastyczna zabawe. I... czekam na wiecej.
Użytkownik: Lisica 12.07.2005 16:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
I tak mam wiecej pkt niz sie spodziewalam :)
Bardzo podobal mi sie ten konkurs, zapewniam ze w miare mozliwosci bede brac udzial w kazdy ktory anstapi po nim.
Pozdrawiam Fruktoze :)
Użytkownik: --- 12.07.2005 17:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
kurcze wiekszosc czytalem;/i ze nie skumalem:P:P:P
Użytkownik: eliot 12.07.2005 17:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
Zabawa była świetna. A te emocje przy oczekiwaniu na wyniki. Od dwóch dni o tym wszystkim opowiadałam. Dzięki.
Użytkownik: Marsia 12.07.2005 17:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
DZIĘKI ! wow ! NIEŹLE MI POSZŁO !
Użytkownik: tina 12.07.2005 17:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
Ja tez czekalam niecierpliwie na wyniki:))) Dziekuje za bardzo interesujacy konkurs i czekam na nastepny!
Użytkownik: tina 12.07.2005 18:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
I jeszcze jedno: z tych emocji zapomnialam napisac, ze gratuluje wszystkim laureatom! :))))
Użytkownik: Marsia 12.07.2005 18:14 napisał(a):
Odpowiedź na: I jeszcze jedno: z tych e... | tina
dołanczam się do gratulacji ! MAM PYTANIE KIEDY NOWY KONKURSIK?
Użytkownik: Raptusiewicz 12.07.2005 18:52 napisał(a):
Odpowiedź na: dołanczam się do gratula... | Marsia
Ja też dołaćzam do gratulacji dla zwycięzców i laureatów:))
Dzieki za konkurs:)
Ja ze swojego wyniku jestem zadowolona, bo rozpoznałam wszystko, co czytałam, a nawet jedną, krórej nie czytałam;)) - "Dzwonnika.." (oglądałam wersję Disney'a:))
Użytkownik: kot 12.07.2005 20:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja też dołaćzam do gratul... | Raptusiewicz
Konkurs sprawił mi wielką frajdę, jeszcze raz wielkie dzięki dla Fruktozy! Bardzo mi się podoba szczegółowe omówienie wyników - to jak powtórka z klasyki. Serdecznie pozdrawiam K.

PS. scena z "Pożegnania z bronią" jest także moim ulubionym fragmentem z tej książki, bardzo się ucieszyłam spotykając ją w konkursie, a tym samym postać skromnej pielęgniarki wśród wielkich heroin literatury.
Użytkownik: Fruktoza 13.07.2005 01:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Konkurs sprawił mi wielką... | kot
Cieszę się również, że nie jestem odosobniony w spostrzeżeniach o "Pożegnaniu z bronią". Fragment ten jest jakby nie Hemingwayowski- brak w nim twardych słów, cierpienia i żalu, stąd stwierdziłem, że był "ciepły".
A czy pielęgniarka znajdując się w takiej śmietance było przewrotnością? Nie sądzę, bo co w takim razie powiedzieć o lichwiarce, bohaterce dwóch rozdziałów na krzyż- jej obecność wśród Justyny czy Izabeli to przecież paradoks w czytej postaci, ale sądzę, że ona również zasłużenie się tu znalazła, w końcu jej nagle skrócony żywot był obiektem powstania jednej z najwspanialszych rosyjskich powieści... :)
Użytkownik: mafia 12.07.2005 21:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
Gratulacje dla wszystkich. Dzięki za konkurs:).
Czekam na następne:)
Pozdrawiam:)
Użytkownik: ALIMAK 12.07.2005 22:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
Ale się zdziwiłam jak zobaczyłam odpowiedzi! Normalnie szok! Niemalże wszystkie książki czytałam, ale zupełnie nie mogłam ich rozpoznać. Nie mogę sobie wybaczyć, że nie odgadłam "Stu lat samotności", "Lolity" i mojej ukochanej "Zbrodni i kary". Jestem w rozpaczy! :)))

A tak poważnie to konkurs świetny i nie mogę się już doczekać następnego. Wszystkim gratuluję i namawiam do udziału osoby, które jeszcze tego nie robiły. Rewelacyjna zabawa i duża frajda. Sama myślę, nad jakimś konkursem, ale temat stanowi nie lada problem....Pomyślimy.
Z tego, co czytałam, propozycji nie brakuje, z czego się niezmiernie cieszę.
Pozdrowienia.
Użytkownik: czupirek 14.07.2005 09:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale się zdziwiłam jak zob... | ALIMAK
> Niemalże wszystkie książki czytałam, ale zupełnie nie
> mogłam ich rozpoznać.

A to ja też. Wstyd sie przyznać, ale tylko "Lolitę" odgadłam (przez to "bezczelne dziecko"). Ale żeby na Małgorzatę nie wpaść... ale ze mnie sklerotyczka. ;-)
Użytkownik: Fruktoza 13.07.2005 01:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Lista Laureatów oraz odpo... | Fruktoza
Uwaga! Jedna z uczestniczek konkursu słusznie zauważyła, że nie została wymieniona wśród osób, które udzieliły częściowo poprawną odpowiedź. Sprawa została wyjaśniona, szczęściem nie ma to wpływu na pozycję na Liście Laureatów, ponieważ liczba punktów tejże zawodniczki się nie zmieniła.
Niemniej publicznie oświadczam, że Anitka udzieliła połowicznie poprawnej odpowiedzi na fragment nr 16 (otrzymuje 1 pkt). Jak jednak wspomniałem, suma punktów jest taka sama- niechcący opuściłem jej nick przy przepisywaniu.
W związku z tym, pozostałym uczestnikom (zwłaszcza tym, którzy swoje odpowiedzi dosyłali) zalecam sprawdzić czy ich nicki znajdują się w odpowiednich miejscach poniżej każdym z fragmentów.

Pozdrawiam. Za kłopoty bardzo przepraszam.
Użytkownik: Fruktoza 13.07.2005 17:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Uwaga! Jedna z uczestnicz... | Fruktoza
Informuję, że dzisiejszego wieczoru zostanie opublikowana nowa, poprawiona Lista Laureatów. W powyższej wkradł się pewien niewielki wprawdzie błąd, jednak ma on wpływ na kolejność, dlatego jeszcze raz proszę o upewnienie się, czy punkt nie został niechcący przeze mnie "ucięty", jak to się stało w przypadku jednej z uczestniczek, oczywiście po raz kolejny sprawdziłem, czy punkty zostały właściwie przyporządkowane, jednakże pomyłki zawsze się zdarzają. Bardzo przepraszam za komplikacje.
Użytkownik: Kasia-Mal 13.07.2005 23:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Informuję, że dzisiejszeg... | Fruktoza
Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom, uczestnikom i autorowi konkursu! To świetny pomysł i oby takich więcej. Pozdrawiam z Krakowa