Dodany: 19.05.2005 19:59|Autor: Agataq

Dziecko bez przypadku

"Jeśli jednak rodzice decydują się na dziecko z konkretnego powodu, to lepiej, żeby ten powód okazał się słuszny i trwały. Bo kiedy go zabraknie, życie takiego dziecka traci wszelki sens".

Anna ma ratować życie swojej starszej siostrze - po to została poczęta. Książka jednak nie jest wyłącznie historią Anny - to opowieść o rodzinie, której wyznacznikiem w świecie jest białaczka promielocytowa. Dorosła trzynastolatka, jej starszy brat - "Spisany na Straty"; mama, która jakby zapomniała, kim jest człowiek, która nie widzi nic poza białymi krwinkami, ojciec, który walczy o każdą emocję. I Kate - która nie ma szans na wyzdrowienie, na normalne życie. W tę rodzinną tragedię wpleciona zostaje historia miłości, dwoje bohaterów, którzy spotykają się dzięki Annie - i dostają drugą szansę.

Płaczę i się śmieję. Przeklinam też. Ta książka to dawka niesamowitych emocji. I problem etyczny, który we współczesnym świecie będziemy musieli się nauczyć rozwiązywać. Wszystko dla naszych dzieci. Ale których?